Komunikaty PR

Śniadaniowe inspiracje z Majonezem Kieleckim w roli głównej

2024-04-19  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewa Kawiecka
Soul&Mind

ul. Grudzieniec 102b
60-621 POZNAŃ
ewa.kawiecka|soulandmind.pl| |ewa.kawiecka|soulandmind.pl
+ 48 664979170
https://www.soulandmind.pl/

24 kwietnia obchodzimy Europejski Dzień Śniadania, który ma przypominać nam o tym, jak ważny jest to posiłek. Hasłem tego święta, ustanowionego w 2012 r. jest „Znajdź czas na śniadanie”. Jednak, żeby to, co jemy po przebudzeniu było smaczne i pożywne, nie wystarczy czas, przyda się też pomysł. Śniadania powinny być zróżnicowane, zbilansowane i kolorowe. Warto zaczynać dzień od dania,
w skład którego wchodzą smaczne dodatki, np. te od WSP „Społem”.

Na słodko czy wytrawnie?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo wszystko zależy od indywidualnych preferencji, pory roku oraz produktów, którymi akurat dysponujemy. Zwolennicy owsianki będą głosić jej wyższość ponad wszystko, z czym nie zgodzą się z pewnością entuzjaści kanapek czy jajek w jakiekolwiek postaci. Rozwiązaniem z pewnością jest różnorodne menu. Zimą wielu z nas sięga po rozgrzewające płatki owsiane, latem zaś częściej wybieramy lekki koktajl czy pełne świeżych warzyw kanapeczki. Jeszcze inaczej jemy będąc na wakacjach, bo wtedy zazwyczaj sięgamy po śniadania charakterystyczne dla kraju, w którym przebywamy. We Włoszech czy Francji zaczniemy dzień na słodko, od rogalika i kawy, a w Wielkiej Brytanii zjemy konkretny, wytrawny posiłek. Niewykluczone, że gdy spędzamy urlop np. na Mazurach posilimy się pyszną jajecznicą np. na maśle, ze szczypiorkiem, pomidorami czy boczkiem, a do tego kromka świeżego chleba. Na pieczywo decydujemy się często w formie kanapek, które można przygotować na nieograniczoną ilość sposobów.

Kluczową rolę w tym daniu pełnią dodatki, nie tylko takie jak warzywa, rodzaj sera czy wędliny, ale także smarowidła i sosy. Majonez, ketchup i musztarda to elementy, bez których wielu z nas nie wyobraża sobie dnia. Warto wybierać je świadomie i sięgać po takie, które znane są nie tylko ze swojego doskonałego smaku, ale i jakości, jak te produkowane przez WSP „Społem”. To przede wszystkim kultowy Majonez Kielecki, którego raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. Nie wszyscy jednak wiedzą, że może stać się on nie tylko dodatkiem do bułek, ale i ich podstawą.

Bułeczki majonezowe – idealna propozycja na dobry początek dnia

- Bułeczki majonezowe to świetna propozycja na rozpoczęcie dnia. Smakiem nieco przypominają rogale maślane, są lekko słodkie i niezwykle mięciutkie. Bardzo dobrze smakują posmarowane masłem i oprószone niewielką ilością soli, lub w wersji na bogato, z ulubionymi warzywnymi dodatkami, z serem, szynką, i jajkiem muśniętym delikatnie majonezem – mówi Ewa Górna, autorka bloga Smaki na talerzu i przepisu na to wyjątkowe pieczywo.

Składniki:

• 450 g mąki pszennej( typ 550)

• 1 łyżeczka soli

• 25 g świeżych drożdży

 • 1 żółtko

• 100 g Majonezu Kieleckiego

• 3/4 szkl. ciepłego mleka

• 65 g cukru

• 1 żółtko

• 1-2 łyżki mleka

Sposób przygotowania:

Do garnuszka kruszymy drożdże, dodajemy 1 łyżkę cukru, 3-4 łyżki ciepłego mleka oraz 1 łyżkę mąki, mieszamy. Odstawiamy na kilka minut, do podrośnięcia. Pozostałą mąkę przesiewamy do dużej miski, mieszamy z solą. Dodajemy pozostały cukier, ciepłe mleko. żółtko, Majonez Kielecki oraz wyrośnięte drożdże. Mieszamy łyżką do połączenia, po czym wyrabiamy gładkie ciasto. Miskę z ciastem przykrywamy ściereczką, odstawiamy na około 1 godzinę, do wyrośnięcia.

Wyrośnięte ciasto ponownie krótko wyrabiamy. Następnie dzielimy na równe kawałki i formujemy okrągłe bułeczki (ok. 8 sztuk). Układamy je na wyłożonej papierem do pieczenia blaszce, przykrywamy ściereczką i ponownie odstawiamy na około 20-30 minut, do napuszenia. Tuż przed pieczeniem wierzch bułeczek smarujemy żółtkiem rozmąconym z niewielka ilością mleka. Pieczemy przez około 20 minut w piekarniku nagrzanym do 180 stopni.

Po więcej inspirujących przepisów autorki, warto zajrzeć tutaj: Smaki na talerzu – Przepisy na ciasta, sałatki i dania obiadowe.

Takie bułeczki zasmakują nie tylko wielbicielom majonezu, ale każdemu, kto lubi czasem na śniadanie zjeść coś nieoczywistego.

Z ofertą dodatków (nie tylko) śniadaniowych oraz innych produktów WSP „Społem” można zapoznać się tutaj: https://www.wspspolem.com.pl/produkty

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Soul&Mind
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd! Biuro prasowe
2024-12-31 | 10:00

Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!

Wraz z nowym rokiem OSM Piątnica powraca z kampanią reklamową „Przejdź na dobrą stronę mocy”, promującą Skyry – jogurty typu islandzkiego. Dzięki wysokiej zawartości
Żywienie Ciasta na sylwestrowy stół
2024-12-30 | 14:50

Ciasta na sylwestrowy stół

Ile ciast potrzeba na świąteczno-noworoczny stół, aby domownicy byli zadowoleni? Wszystko zależy od liczby zaproszonych gości, ale jesteśmy pewni, że często wystarczy jedno ciasto,
Żywienie Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
2024-12-23 | 12:00

Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]

Aż 83% Polaków wyrzuca jedzenie świąteczne między 23 a 30 grudnia. To przekłada się na 61,7 tys. ton, czyli aż 1,6 kg na osobę. Choć najczęściej wyrzucaną kategorią

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.