Komunikaty PR

Sprawdzone sposoby na upały

2021-08-06  |  13:00

Jak szybko się nie przegrzać i ochłodzić?

Ważny jest przewiewny ubiór, który ułatwia odprowadzanie ciepła z organizmu i wydalanie potu – dobrze jest postawić na bawełnę. Warto pamiętać również o czapce lub kapeluszu. Jednym ze sposobów na szybką ochłodę jest noszenie ze sobą wody w rozpylaczu, dzięki któremu można wytworzyć ochładzającą mgiełkę. Dobrze jest również nie wychodzić na słońce w godzinach największego natężenia promieni słonecznych, czyli między 11 a 15. Należy również zawsze nosić ze sobą wodę lub zdrowy napój, np. lemoniadę, dzięki czemu nie doprowadzimy do znacznej utraty płynów i zachowamy ich równowagę w organizmie, 
co pomaga organizmowi w utrzymaniu właściwej temperatury ciała.

Najważniejsze jest odpowiednie nawodnienie

Woda umożliwia organizmowi poprawne funkcjonowanie, ponieważ uczestniczy w większości z procesów zachodzących w ciele człowieka. Dzięki niej składniki z pożywienia trafiają do narządów i komórek ciała, zachodzą procesy trawienia, organizm produkuje krew czy możliwa jest odpowiednia termoregulacja temperatury ciała, co jest szczególnie ważne w kontekście wysokich temperatur. Odwodnienie może znacząco pogorszyć stan naszego organizmu – bez wystarczającej ilości wody odczujemy m.in. suchość w ustach, spadek ogólnej wydolności, zmęczenie czy nawet problemy z koncentracją.

Ile pić i jak się nawadniać?

Powszechnie powtarza się, że należy pić około 2 litry dziennie. Zasada ta jest bardzo ogólna 
i nie odzwierciedla indywidualnego zapotrzebowania na wodę, gdzie w zależności od m.in. wieku, wagi, stanu zdrowia, poziomu zmęczenia i panującej aury, ilość spożywanej wody powinna ulegać zmianie i odpowiedniemu dostosowaniu. Jednym z lepszych sposobów wyliczenia własnego zapotrzebowania na wodę jest pomnożenie masy ciała przez 30 mililitrów – np. osoba ważąca 75 kg powinna wypijać co najmniej 2,25 L wody dziennie, przy czym należy uwzględniać aktualne odczuwane zapotrzebowanie.

Jeśli chcemy odpowiednio się nawodnić, nie musimy pić tylko zwykłej wody – możemy postawić również na smakowite lemoniady, które dodatkowo uzupełnią elektrolity i utracone (m.in. przez pocenie się) substancje. BeeLemon to naturalne „lmoniady”, czyli lemoniady bez „E” –  bez cukru i konserwantów dostępne w czterech pysznych smakach. 

Cytryna z miodem to sposób na orzeźwienie w klasycznej wariacji – składa się tylko z wody, cytryn oraz miodu wielokwiatowego. Limonka z miętą jest idealna dla fanów kwaśnego smaku, którzy lubią połączenie soczystych cytryn z rześką miętą. Wersja z dodatkiem czerwonej pomarańczy sprawdzi się szczególnie dla osób ceniących pochodzące z Sycylii pyszne cytrusy. Osobom lubiącym jabłka i miód z pewnością przypadnie do gustu lemoniada, która łączy w sobie jabłko, cytrynę i miód. Wszystkie „lmoniady” – lemoniady bez „E” od BeeLemon są przygotowane na bazie krystalicznie czystej wody, świeżych i soczystych cytryn, są słodzone wyłącznie miodem, nie zawierają substancji konserwujących oraz są produkowane w Polsce. Lemoniady dostępne są w dwóch wariantach – z gazem i bez oraz mogą być świetne dla dzieci!

 

Czas na wakacje!

Panująca na zewnątrz aura przypomina nam o tym, że zaczynają się wakacje. Niezależnie od tego czy planujesz wyjazd, zostajesz w mieście czy po prostu będziesz spędzać dni na spacerach lub innych aktywnościach powinieneś zadbać o odpowiednie nawodnienie, dzięki czemu będziesz czuć się dobrze i zmniejszysz wpływ upałów na swoje samopoczucie. Udanego wypoczynku!

https://beelemon.pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd! Biuro prasowe
2024-12-31 | 10:00

Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!

Wraz z nowym rokiem OSM Piątnica powraca z kampanią reklamową „Przejdź na dobrą stronę mocy”, promującą Skyry – jogurty typu islandzkiego. Dzięki wysokiej zawartości
Żywienie Ciasta na sylwestrowy stół
2024-12-30 | 14:50

Ciasta na sylwestrowy stół

Ile ciast potrzeba na świąteczno-noworoczny stół, aby domownicy byli zadowoleni? Wszystko zależy od liczby zaproszonych gości, ale jesteśmy pewni, że często wystarczy jedno ciasto,
Żywienie Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
2024-12-23 | 12:00

Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]

Aż 83% Polaków wyrzuca jedzenie świąteczne między 23 a 30 grudnia. To przekłada się na 61,7 tys. ton, czyli aż 1,6 kg na osobę. Choć najczęściej wyrzucaną kategorią

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.