Komunikaty PR

Szybkie śniadanie nie musi być niezdrowe

2020-01-20  |  14:40

Każda minuta rano jest na wagę złota. Dlatego też poranne czynności przed wyjściem do pracy czy na uczelnie, ograniczamy do minimum. Często śniadanie (o ile w ogóle) jemy w biegu, łapiąc słodką bułkę czy batona. A wystarczy poświęcić chwilę, by zdrowo rozpocząć dzień – i to nawet w słodkim wydaniu!

 

Zacznij od śniadania

Każdy z nas żyje coraz szybciej, wciąż się dokądś spieszymy. Na spotkanie służbowe, do lekarza, po dzieci do szkoły. Niestety wpływa to głównie na jakość naszego odżywiania się. Nie mamy czasu, by poświęcić chwilę na to, by przygotowywać sobie wartościowe potrawy.

Już nasze babcie mówiły, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia – i miały rację. Wciąż jednak bagatelizujemy jego znaczenie – i często pomijając je - wybiegamy z domu. Wolimy „zapchać się” kubkiem kawy, a pierwszy posiłek zjeść dopiero koło południa.

Dlaczego właściwie śniadanie jest tak ważne? Daje siłę na cały dzień oraz reguluje układ trawienny. Powinno składać się z bogatych w błonnik produktów pełnoziarnistych (pieczywo, płatki) oraz białka (jajka, mleko). Taki wybór pierwszego posiłku pozwoli uniknąć w ciągu dnia zachcianek na niezdrowe produkty i przekąski.

Sposób na szybkie (smaczne!) i zdrowe śniadanie

Dobrym sposobem na to, by nie wychodzić z domu na czczo, jest wybór płatków z dodatkiem ulubionego mleka czy jogurtu. To najszybsze śniadanie jakie możemy sobie sprawić – a przy wyborze odpowiednich płatków - może dostarczyć nam niezbędnych składników dających siłę do działania. Hi5! beeCrunchy to w 100% naturalna oraz odpowiednio zbilansowana mieszanka owoców, warzyw i dobroczynnych, pełnych ziaren bez dodatku cukru. Stanowi wysokie źródło błonnika i nasion, które dostarczają cennych dla zdrowia składników. Swoją słodycz płatki te zawdzięczają naturalnym cukrom pochodzącym jedynie z owoców i miodu. W beeCrunchy nie znajdziemy żadnych substancji dodatkowych – są w 100% naturalne.

Skład bogaty w odżywcze składniki i superfoods zapewniają zdrowy początek każdego dnia.
W poręcznym opakowaniu znajdziemy m.in. jagody goji, zaliczane do superfoods, które są źródłem przeciwutleniaczy, pestki dyni, orzechy włoskie czy słonecznik, który wspomaga proces obniżania poziomu cholesterolu. Dodatek bogatej w błonnik śliwki, wspomaga trawienie i proces obniżania poziomu glukozy we krwi.

Jeśli mamy wybór – powinniśmy decydować się na produkty, które nie tylko zaspokoją podstawowe potrzeby naszego organizmu, ale będą przy tym smaczne i zdrowe. Śniadaniu, jako najważniejszemu posiłkowi dnia, należy poświęcić szczególną uwagę. Zatem łyżki w dłoń!

 

myduolife.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd! Biuro prasowe
2024-12-31 | 10:00

Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!

Wraz z nowym rokiem OSM Piątnica powraca z kampanią reklamową „Przejdź na dobrą stronę mocy”, promującą Skyry – jogurty typu islandzkiego. Dzięki wysokiej zawartości
Żywienie Ciasta na sylwestrowy stół
2024-12-30 | 14:50

Ciasta na sylwestrowy stół

Ile ciast potrzeba na świąteczno-noworoczny stół, aby domownicy byli zadowoleni? Wszystko zależy od liczby zaproszonych gości, ale jesteśmy pewni, że często wystarczy jedno ciasto,
Żywienie Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
2024-12-23 | 12:00

Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]

Aż 83% Polaków wyrzuca jedzenie świąteczne między 23 a 30 grudnia. To przekłada się na 61,7 tys. ton, czyli aż 1,6 kg na osobę. Choć najczęściej wyrzucaną kategorią

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B

Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.

Problemy społeczne

Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji

Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.

Farmacja

Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi

Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.