Tona karmy od Nestlé Purina dla laureatek plebiscytu „Serce dla Zwierząt 2022”
Tona karmy od Nestlé Purina dla laureatek plebiscytu „Serce dla Zwierząt 2022”
Laureatkami plebiscytu „Serce dla Zwierząt 2022” – a tym samym zwyciężczyniami nagrody głównej w postaci 1 tony karmy marki Purina – zostały Magdalena i Sandra Budzyńskie, pomysłodawczynie inicjatywy „Edek szuka domów”.
Już po raz 19. w ogólnopolskim plebiscycie portalu Psy.pl wyłoniono osoby, które w sposób szczególny troszczą się o los czworonogów i zdaniem głosujących są wzorem do naśladowania dla innych. Nagrodę główną – tonę karmy dla zwierząt od marki Purina, wieloletniego partnera plebiscytu – otrzymały Magdalena i Sandra Budzyńskie za inicjatywę wspierającą adopcję psów „Edek szuka domów”.
Magdalena i Sandra to mama i córka, które od lat silnie angażują się w szukanie domów dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Celestynowie. Są twórczyniami fanpage’a pod patronatem psa Edka: pierwszej schroniskowej miłości, której – dzięki internetowi – znalazły dom. Strona https://www.facebook.com/edekszukadomow ma już ponad 120 000 fanów i pozwala łączyć kolejne potrzebujące opieki zwierzęta z kochającymi właścicielami.
Niezwykle ważne jest, by eksponować i doceniać postawy odpowiedzialnego zachowania wobec zwierząt. To nie tylko uhonorowanie takich działań, ale także zachęta i inspiracja dla innych, by włączać się w pomoc czworonogom – podkreśla Izabela Wojtczak, Marketing Manager w Nestlé Purina i dodaje – Jako marka już od trzynastu lat wspieramy plebiscyt „Serce dla Zwierząt” i co roku nagradzamy niezwykłych ludzi i ich działania na rzecz zwierzaków. Cieszymy się, że jako partner plebiscytu możemy pomóc jego zwycięzcom w ich codziennej działalności. W tym roku wspieramy tak bliską naszemu sercu sprawę, czyli pomoc w adopcjach.
Nestlé Purina we współpracy z Fundacją VIVA! już od siedmiu lat prowadzi inicjatywę wspierającą adopcję zwierząt ze schronisk – Adopciaki.pl, która jeszcze w tym roku będzie mogła poszczycić się 5 tysiącami zrealizowanych adopcji. Wspólnie z Fundacją marka przekazuje też karmę dla potrzebujących zwierząt: podczas pandemii do schronisk trafiło 240 ton karmy, a w tym roku przekazanych zostało kolejnych blisko 300 ton karmy, która w dużej mierze trafia do zwierząt w Ukrainie bądź tych, które z tego kraju przybyły do Polski.
Obecnie bardzo istotne są działania wspierające skuteczne adopcje. Do naszego kraju trafiło bowiem wiele zwierząt z Ukrainy i tylko sprawne, lokalne działania adopcyjne, dzięki którym zwierzęta znajdują kochające domy, mogą być odpowiedzią na wyzwania stojące przed schroniskami. Tym bardziej cieszy tegoroczny wybór laureatów plebiscytu – dodaje Izabela Wojtczak.
Nestlé Purina nieustannie wspiera opiekunów zwierząt domowych w Polsce – zarówno zapewniając wysokiej jakości karmy, jak też dzieląc się doświadczeniem i poradami na temat żywienia i odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami domowymi. Więcej na temat marki przeczytać można na stronie: www.purina.pl
fot. Celestyna Król dla PetStar

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów

Wzrasta rynek świeżej żywności online – w Markecie Świeżości DPD już ponad 70 partnerów

Międzynarodowy Dzień Szczęścia i tiramisu – przypadek czy przeznaczenie?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Polacy odczuwają brak wiedzy na temat inwestowania. Może to sprzyjać podejmowaniu nieracjonalnych decyzji finansowych
Co trzeci Polak odczuwa brak wiedzy w obszarze inwestowania, a tylko co piąty chciałby pogłębić swoją wiedzę na ten temat – wynika z badania „Poziom wiedzy finansowej Polaków 2025”. Ci, którzy na własną rękę szukają informacji i porad, coraz częściej sięgają do blogów, portali, podcastów i wideo w internecie. Eksperci przestrzegają, że finansowych i inwestycyjnych porad udzielają nie tylko specjaliści w danej dziedzinie, więc potrzebna jest zasada ograniczonego zaufania.
Handel
Do 2030 roku liczba plastikowych opakowań w e-handlu modowym może się podwoić. Ich udział najszybciej rośnie w Polsce

Wraz ze wzrostem kanału e-commerce w branży modowej rośnie liczba wykorzystywanych opakowań, z których znaczną część wciąż stanowią te z plastiku. Do 2030 roku w Polsce e-sprzedawcy zużyją 147 mln plastikowych opakowań – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie DS Smith. Można zauważyć rosnący trend wśród marek modowych, które coraz częściej wybierają opakowania wykonane z papieru lub materiałów z recyklingu. To o tyle istotne, że polscy konsumenci odczuwają wyrzuty sumienia z powodu ilości plastiku, w którym dostarczane są ich zamówienia.
Teatr
Alicja Węgorzewska: Trzeba dbać o rozwój kulturalny młodego pokolenia. Chcę zachęcić młodzież do przychodzenia do opery na wielkie dzieła

Dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej chce przyciągnąć na widownię coraz młodsze pokolenia, stąd też pomysł na współpracę ze studentami i doktorantami warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego. Owocem jest spektakl „Prawdziwa historia Czarodziejskiego fletu” – nowa interpretacja mozartowskiego arcydzieła. Alicja Węgorzewska zapewnia, że ten tytuł na stałe zagości w repertuarze WOK-u.