Komunikaty PR

Twaróg nie tylko do kanapek – sprawdź w jakich daniach najlepiej się sprawdzi

2021-08-19  |  12:00
Biuro prasowe

Twaróg znajdziemy prawdopodobnie w każdej lodówce. To produkt smaczny, zdrowy, a przy tym można wykorzystać go na wiele sposobów. Przygotujemy dzięki niemu nie tylko standardowe kanapki, ponieważ często dodanie zaledwie kilku składników pozwala na stworzenie niesamowitej, zaskakującej smakiem potrawy. Twaróg doskonale sprawdzi się zarówno w odsłonie słodkiej, jak i wytrawnej. Daje to pole do popisu nawet osobom, którą swoją przygodę z gotowaniem dopiero zaczynają.

Właściwości zdrowotne

Nabiał – w tym właśnie dobrej jakości twaróg, to źródło wielu wartości odżywczych. Uznawany jest za główne i dobrze przyswajane przez organizm źródło wapnia. Zawiera także między innymi cynk, fosfor, sód, magnez czy potas oraz witaminy z grupy B. Przeciętnie w 100 gramach tego produktu znajduje się tylko około 75-85 kcal, więc nawet osoby będące na diecie, śmiało mogą dodawać twaróg do swoich posiłków.

Twaróg w kuchni

Twarożek można wykorzystać w kuchni jako samodzielny produkt, ale jest też on doskonałą bazą do wykonania dań zarówno słodkich, jak i wytrawnych. Sam ser ze świeżymi warzywami można zjeść na drugie śniadanie jako szybką i zdrową przekąskę. Twaróg może być składnikiem śniadań, obiadów, jak i kolacji. Doskonale sprawdzi się też w deserach. Zaletą tego produktu jest łatwość jego obróbki. Konsystencja twarogu zależy od procentu zawartości tłuszczu. Chudsze twarogi sprawdzą się do fit deserów czy lekkich przekąsek. Natomiast tłuste lepiej wybrać przy robieniu serników i wilgotnych muffinów.

Sposób na szybkie śniadanie

O tym, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia wie prawie każdy. Jednak większość z nas i tak rano stoi przed dylematem: pospać pięć minut dłużej czy zrobić dobre śniadanie? Pyszna pasta jajeczna z twarożkiem rozwiązuje ten problem, bo to pomysł na posiłek zarówno szybki, jak i zdrowy.

Pasta twarogowo-jajeczna z wiosennymi warzywami

Składniki:

  • 125 g twarogu półtłustego Mazurski Smak
  • 2 jajka ugotowane na twardo
  • 1 ogórek gruntowy
  • 5 rzodkiewek
  • 2 łyżki posiekanego szczypioru
  • 1 łyżka jogurtu Augustowskiego naturalnego
  • sól
  • pieprz

Przygotowanie: Jajka gotujemy na twardo. Studzimy, obieramy i ścieramy na tarce o dużych oczkach. Ogórka i rzodkiewkę kroimy w bardzo drobną kostkę. Rozgniatamy twaróg widelcem. Mieszamy dokładnie wszystkie składniki. Doprawiamy solą i pieprzem. Jeśli rano nie mamy czasu ugotować jajek – możemy to zrobić wieczorem.

Naleśniki…raz!

Kolejna propozycja z twarożkiem w roli głównej, tym razem w opcji wytrawnej. Takie naleśniki sprawdzą się na śniadanie, ale też mogą być daniem obiadowym. W wersji z ziołowym twarożkiem brzmią jak plan na leniwe weekendowe śniadanie.

Składniki:

  • 2 szklanki mąki razowej
  • szczypta proszku do pieczenia
  • 1 szklanka mleka Łaciate 3,2%
  • ½ szklanki wody gazowanej
  • masło ekstra Łaciate
  • 200 g twarogu półtłustego Mazurski Smak
  • 2 łyżki jogurtu Augustowskiego naturalnego
  • 1 pęczek drobnego szczypiorku
  • 2 garście rzeżuchy
  • 3 łyżki natki pietruszki
  • 1 łyżeczka suszonych ziół
  • sól
  • pieprz
  • pomidorki koktajlowe do podania
  • garść rukoli

Przygotowanie: W misce mieszamy mąkę, proszek, mleko i wodę, doprawiamy solą i miksujemy na lejące ciasto. Odstawiamy na 15 minut. Na patelni rozpuszczamy masło. Porcje ciasta smażymy do zarumienienia. W osobnej misce łączymy twaróg z pokrojonymi bardzo drobno ziołami, solą z pieprzem i jogurtem. Naleśniki smarujemy twarożkiem ziołowym i zawijamy. Układamy na półmisku razem z pokrojonymi pomidorkami i rukolą. Gotowe!

Jak widać, z twarogu można wyczarować wiele ciekawych dań. Warto eksperymentować w kuchni i odkrywać różne smaki z tym produktem w roli głównej, a na pewno jeszcze pozytywnie się zaskoczymy.

Więcej pomysłów na przepisy z twarogiem znajduje się na stronie www.najlepszewkuchni.pl.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd! Biuro prasowe
2024-12-31 | 10:00

Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!

Wraz z nowym rokiem OSM Piątnica powraca z kampanią reklamową „Przejdź na dobrą stronę mocy”, promującą Skyry – jogurty typu islandzkiego. Dzięki wysokiej zawartości
Żywienie Ciasta na sylwestrowy stół
2024-12-30 | 14:50

Ciasta na sylwestrowy stół

Ile ciast potrzeba na świąteczno-noworoczny stół, aby domownicy byli zadowoleni? Wszystko zależy od liczby zaproszonych gości, ale jesteśmy pewni, że często wystarczy jedno ciasto,
Żywienie Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
2024-12-23 | 12:00

Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]

Aż 83% Polaków wyrzuca jedzenie świąteczne między 23 a 30 grudnia. To przekłada się na 61,7 tys. ton, czyli aż 1,6 kg na osobę. Choć najczęściej wyrzucaną kategorią

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.