W 2022 roku użytkownicy Bolt Food zamówili 38 tys. pizz hawajskich
Z okazji Międzynarodowego Dnia Pizzy, Bolt Food podsumowuje jakie są zwyczaje użytkowników aplikacji w jedzeniu włoskiego specjału. Najpopularniejszym rodzajem pizzy w ubiegłym roku była margherita, natomiast absolutny miłośnik zamówił przez cały rok aż 464 sztuk pizzy.
9 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy. Z tej okazji Bolt Food postanowił przyjrzeć się zwyczajom osób zamawiających jedzenie na dowóz przez superaplikację Bolt Food. Okazuje się, że użytkownicy Bolt Food są niezaprzeczalnymi fanami pizzy- w 2022 roku łącznie zamówili ponad milion sztuk włoskiego specjału. Solowym rekordzistą okazał się mieszkaniec Wrocławia, który w 2022 roku zamówił łącznie aż 464 sztuk pizzy. Jednak to mieszkańcy Warszawy łącznie zamawiają najwięcej pizz w Polsce- w 2022 było to blisko 630 tys. pizz!
- Pizza to posiłek uniwersalny, który można zjeść podczas romantycznej kolacji przy przy winie, podjeść na szybko w czasie lunchu lub przegryźć razem z dobrym filmem w piątkowy wieczór. Sprawdziliśmy również kiedy użytkownicy Bolt Food najchętniej wybierają ten włoski specjał. Okazuje się, że pizza to także dobry ratunek na niedzielną kolację- wtedy to właśnie odnotowujemy najwięcej zamówień- komentuje Michał Duszyński z Bolt Food w Polsce.
Z ananasem czy bez?
Pizza hawajska dzieli Polaków, jednak wśród użytkowników Bolt Food sprawa jest jasna: w 2022 roku pizza hawajska została zamówiona aż 38 tys. razy! Jednak miejsca na podium najchętniej zamawianych smaków trzymają pizza:
1. Margherita
2. Pepperoni
3. Capricciosa
***
Bolt to europejska super-aplikacja, której misją jest uczynienie mobilności miejskiej bardziej przystępną, bezpieczną i zrównoważoną.
Bolt ma 100 milionów klientek i klientów w 45 krajach w Europie i Afryce. Celem firmy jest przyspieszyć rezygnację z prywatnych aut na rzecz współdzielonej mobilności, oferując lepsze rozwiązania dla różnych potrzeb, w tym przewozy, car-sharing i wypożyczalnię hulajnóg oraz dostawę jedzenia i artykułów spożywczych.
Więcej informacji: www.bolt.eu

Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE

Czy dzieci mogą jeść pieczarki i od jakiego wieku jest to bezpieczne?

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Dorota Szelągowska: W moim rodzinnym domu się nie przelewało. Od mamy i babci się nauczyłam, jak ugotować coś z niczego
Prezenterka zaznacza, że dużo czasu spędza w kuchni i jak przekonuje, zawsze da się przyrządzić coś smacznego, nawet gdy pod ręką nie ma zbyt wielu produktów. Tego nauczyła się w rodzinnym domu. Dorota Szelągowska uwielbia kulinarne eksperymenty, dlatego też chętnie podgląda, jak gotują inni i z ich pomysłów również czerpie inspiracje.
Nauka
MNiSW reaguje na problemy psychiczne w środowisku akademickim. Specjalny zespół ma opracować skuteczne rozwiązania

W środowisku naukowym rośnie świadomość znaczenia dobrostanu psychicznego i potrzeby budowania bezpiecznego miejsca – zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej. Z badania SWPS wynika, że wiele osób w tym środowisku zmaga się z silnym stresem, wypaleniem zawodowym oraz zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi. Do tego dochodzi także coraz częściej występujący problem mobbingu i dyskryminacji. Tematem zajmuje się MNiSW, powołując specjalny międzyresortowy zespół, ale też same uczelnie.
Media
Maciej Dowbor: Domówki i rolki przyniosły nam dużo większą popularność niż telewizja. Ludzie nas odbierają jak dobrych znajomych

Prezenter przyznaje, że domówki online i publikowane w mediach społecznościowych rolki pozwoliły im zbudować mocną pozycję w cyfrowym świecie. Dzięki nim zyskali dużo większą popularność niż z racji udziału w różnych projektach telewizyjnych czy serialowych. Maciej Dowbor odczuwa dużą satysfakcję z tego, że ich działalność internetowa przyciąga miliony odbiorców, zainteresowanie proponowanymi przez nich treściami nie słabnie, a widzowie, z którymi się spotykają na ulicy, traktują ich jak dobrych znajomych.