Wyjątkowe zimowe smaki dla Twojej przyjemności
Marka Herbapol na sezon chłodów przygotowała specjalną edycję suplementów diety w postaci syropu, pełną pysznych, zimowych smaków. Oprócz lubianych i niezwykle popularnych wariantów, takich jak Wiśnia, Czarna porzeczka i Imbir, znaleźć w niej można nowość – czyli Miód z cytryną.
Jesienią i zimą w kubkach i filiżankach bezapelacyjnie rządzi herbata. Owoce, przyprawy, syropy – wiele osób nie wyobraża sobie bez nich zimowej herbaty. Aromatycznym i pełnym smaku naparem możemy cieszyć się także w domowym zaciszu. A jak najprościej i najszybciej „podkręcić” walory herbaty? Dodając do niej porcję syropu – najlepiej z zimowej kolekcji smaków.
Limitowana edycja syropów Herbapol to cztery specjalnie wybrane warianty, które w szczególności pasują do rozgrzewających naparów herbacianych:
NOWOŚĆ! Miód z cytryną - to idealna kompozycja smaku miodu i cytryny, czyli najbardziej klasyczne, a dla wielu ulubione, zestawienie na jesień i zimę. Czarna herbata, słodki miód, kwaskowa cytryna – właśnie tak „smakuje” zima!
Wiśnia – ten wariant doda herbacie słodyczy i sprawi, że będzie wspaniale pachnieć soczystymi owocami. To doskonały sposób na przywołanie smaków i aromatów lata w środku zimy.
Czarna porzeczka – to propozycja idealna dla amatorów słodko-kwaśnych połączeń, która nada herbacie bardzo charakterystyczny smak. Latem doskonale orzeźwia, zimą rozgrzewa, zawsze tak samo pyszna!
Imbir – to absolutna klasyka. Jest nieodzowny, gdy chcemy, by herbata jeszcze mocniej i jeszcze przyjemniej nas rozgrzewała. Wypełnia kubek charakterystycznymi, korzennymi nutami, z lekką słodyczą.
Dodatkowo, w sieci sklepów Lidl, pojawią się inne, oryginalne smaki: Pomarańcza-Goździk-Cynamon, Gruszka z Kwiatem bzu, Malina korzenna.
Zimowe warianty smakowe Herbapolu są dostępne w specjalnej, sezonowej szacie graficznej. To produkty bardzo proste w zastosowaniu. Wystarczy niewielką ilość dolać do naparu, by już po chwili rozkoszować się pysznym smakiem i przyjemnym aromatem. A jedna butelka wystarczy na przyrządzenie aż 21 szklanek napoju!
Dodatkowo, syropy Herbapol, jako suplementy diety, zawierają witaminy D, C, B6 i cynk. Doskonale wzbogacają smak zarówno klasycznej, czarnej herbaty, jak i ulubionych herbatek owocowych, a nawet ziołowych.
Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!
Ciasta na sylwestrowy stół
Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.