Wyjątkowy dżem z nutą tymianku
Soul&Mind
ul. Grudzieniec 102b
60-621 POZNAŃ
ewa.kawiecka|soulandmind.pl| |ewa.kawiecka|soulandmind.pl
+ 48 664979170
https://www.soulandmind.pl/
Zbliża się koniec sezonu na jagody, a to oznacza, że teraz jest najlepszy czas, aby zatrzymać ich wyjątkowy smak na dłużej. Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest przygotowanie domowego dżemu jagodowego z tymiankiem. To połączenie tradycji z odrobiną nowoczesności - klasyczny, słodki smak owoców wzbogacony aromatycznym ziołem sprawia, że dżem ten będzie doskonale pasował zarówno do śniadaniowych tostów, jak i wykwintnych deserów.
Dzięki zastosowaniu cukru żelującego Diamant 2:1, proces przygotowania jest niezwykle prosty i szybki. Wystarczy zmieszać owoce z cukrem w proporcji 2:1 i dodać świeży tymianek, gotować zaledwie przez chwilę, a następnie napełniać słoiczki. Warto zwrócić uwagę na to, że cukier żelujący Diamant 2:1 nie zawiera konserwantów, co sprawia, że dżem zachowuje naturalny, domowy smak - dokładnie taki, jakim cieszyliśmy się w dzieciństwie.
Ten wyjątkowy dżem jagodowy będzie doskonałym dodatkiem do wielu potraw - od porannego śniadania, przez popołudniową przekąskę, aż po wykwintne, wieczorne desery. Idealnie komponuje się z pieczywem, naleśnikami, jogurtem, czy nawet jako dodatek do serów i mięs. Z jego pomocą można łatwo wprowadzić odrobinę letniego smaku do codziennej kuchni przez cały rok.
Nie czekaj, wykorzystaj końcówkę sezonu na jagody i przygotuj swój własny domowy dżem z tych owoców. Każda łyżeczka tego przetworu przywoła wspomnienia lata!
SKŁADNIKI:
- 1 opakowanie (500g) cukru żelującego 2:1 Diamant
- 1kg jagód
- garść świeżego tymianku
SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:
Jagody należy umyć i przełożyć go garnka. Następnie zasypać je cukrem żelującym Diamant, doprowadzić do wrzenia, a potem dorzucić poszatkowany tymianek. Gotować 3 minuty i napełnić słoiczki.
Po więcej przepisów warto zajrzeć na stronę marki Diamant. Znajdziemy tam kulinarne pomysły oraz wskazówki, jak w szybki i „zero waste” sposób przygotowywać posiłki tak, aby w naszej kuchni nic się nie marnowało:
https://www.diamant.pl/przepisy
Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!
Ciasta na sylwestrowy stół
Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Dom i ogród
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.