Wyjątkowy dżem z nutą tymianku
Soul&Mind
ul. Grudzieniec 102b
60-621 POZNAŃ
ewa.kawiecka|soulandmind.pl| |ewa.kawiecka|soulandmind.pl
+ 48 664979170
https://www.soulandmind.pl/
Zbliża się koniec sezonu na jagody, a to oznacza, że teraz jest najlepszy czas, aby zatrzymać ich wyjątkowy smak na dłużej. Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest przygotowanie domowego dżemu jagodowego z tymiankiem. To połączenie tradycji z odrobiną nowoczesności - klasyczny, słodki smak owoców wzbogacony aromatycznym ziołem sprawia, że dżem ten będzie doskonale pasował zarówno do śniadaniowych tostów, jak i wykwintnych deserów.
Dzięki zastosowaniu cukru żelującego Diamant 2:1, proces przygotowania jest niezwykle prosty i szybki. Wystarczy zmieszać owoce z cukrem w proporcji 2:1 i dodać świeży tymianek, gotować zaledwie przez chwilę, a następnie napełniać słoiczki. Warto zwrócić uwagę na to, że cukier żelujący Diamant 2:1 nie zawiera konserwantów, co sprawia, że dżem zachowuje naturalny, domowy smak - dokładnie taki, jakim cieszyliśmy się w dzieciństwie.
Ten wyjątkowy dżem jagodowy będzie doskonałym dodatkiem do wielu potraw - od porannego śniadania, przez popołudniową przekąskę, aż po wykwintne, wieczorne desery. Idealnie komponuje się z pieczywem, naleśnikami, jogurtem, czy nawet jako dodatek do serów i mięs. Z jego pomocą można łatwo wprowadzić odrobinę letniego smaku do codziennej kuchni przez cały rok.
Nie czekaj, wykorzystaj końcówkę sezonu na jagody i przygotuj swój własny domowy dżem z tych owoców. Każda łyżeczka tego przetworu przywoła wspomnienia lata!
SKŁADNIKI:
- 1 opakowanie (500g) cukru żelującego 2:1 Diamant
- 1kg jagód
- garść świeżego tymianku
SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:
Jagody należy umyć i przełożyć go garnka. Następnie zasypać je cukrem żelującym Diamant, doprowadzić do wrzenia, a potem dorzucić poszatkowany tymianek. Gotować 3 minuty i napełnić słoiczki.
Po więcej przepisów warto zajrzeć na stronę marki Diamant. Znajdziemy tam kulinarne pomysły oraz wskazówki, jak w szybki i „zero waste” sposób przygotowywać posiłki tak, aby w naszej kuchni nic się nie marnowało:
https://www.diamant.pl/przepisy
Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!
Ciasta na sylwestrowy stół
Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.