Wyrazisty smak w Twojej kuchni
Hummus – prosta pasta na bazie ciecierzycy i tahini, nie bez powodu podbił serca i podniebienia smakoszy na całym świecie. Doskonale sprawdza się serwowany na wiele sposobów. Dodatkowo, stanowi dobre źródło białka i innych wartościowych składników. Jest bardzo lubiany przez wegan, wegetarian, fleksitarian, ale też wszystkich, którzy chcą jeść smacznie i zdrowo.
Nowy Hummus z papryką na ostro z linii Lovege jest produktem w 100% pochodzenia roślinnego. Wyróżnia go prosty, dobry skład – bez sztucznych dodatków, konserwantów, ulepszaczy smaku. Ma wysoką zawartość kwasu foliowego; dostarcza również manganu i błonnika. Jest produktem bezglutenowym. Jego receptura jest inspirowana Filozofią Pięciu Przemian. Dzięki specjalnej kompozycji naturalnych przypraw, z nutą papryki chilli, spełni oczekiwania wszystkich, którzy preferują bardziej wyraziste smaki.
Lovege Hummus z papryką na ostro ma wiele możliwości kulinarnego zastosowania. Najprościej posmarować nim pieczywo lub podać jako przystawkę, z pokrojonymi w słupki warzywami – marchewką, selerem naciowym, kalarepką, ogórkiem, cykorią i innymi ulubionymi. Można go użyć do sałatek, tortilli, ale też na przykład do pieczonej ryby. Będzie nieodzownym dodatkiem do popularnych falafeli. Jednak hummus doda też wyjątkowych walorów smakowych tradycyjnym daniom – takim jak pierogi. Hummus z papryką na ostro, w połączeniu z serkiem ricotta, stworzą oryginalny, znakomity farsz.
Pierogi z farszem z Hummusu z papryką na ostro Lovege
Ok. 50-60 pierogów
Składniki:
500 g mąki pszennej np. typ 500
pół łyżeczki soli
4 łyżki oleju
szklanka gorącej wody (250 ml)
Lovege Hummus z papryką na ostro - kilka opakowań
1 opakowanie serka ricotta
Przygotowanie:
Na przygotowaną stolnicę przesiewamy mąkę, dodajemy sól oraz olej. Następnie wlewamy szklankę gorącej, przegotowanej wody i wyrabiamy ciasto. Aby ciasto nam się nie kurczyło podczas wałkowania możemy zawinąć je w folię i odłożyć na 30 minut (co jednak nie jest konieczne).
Ciasto dzielimy na 3 części. Dwie z nich odkładamy na bok, a jedną rozwałkowujemy cienko na stolnicy. Następnie wycinamy kółka (możemy to zrobić szklanką lub przy pomocy specjalnej wykrawaczki do pierogów). Na środku układamy łyżeczkę hummusu oraz 1/3 łyżeczki serka ricotta. Pierogi układamy z boku na stolnicy/blacie. Następnie każdą partię umieszczamy w garnku z osoloną, gotująca się wodą. Pierogi powinny gotować się ok. 3 minuty. Pierogi podajemy z masełkiem lub masłem i podsmażoną cebulką.

Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE

Czy dzieci mogą jeść pieczarki i od jakiego wieku jest to bezpieczne?

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.