Zadbaj o jakość wody do oprysków. To klucz do zdrowych upraw i skutecznych zabi
Woda o odpowiednich parametrach to nieodzowny element skutecznych działań w rolnictwie, który często zostaje pomijany. Choć wydaje się, że wszędzie jest podobna, jej wskaźniki mogą znacząco różnić się w zależności od regionu Polski i poszczególnych uwarunkowań. Jesień to najlepszy moment, by sprawdzić ujęcia wody w gospodarstwie, zwłaszcza gdy intensyfikujemy przygotowania do nadchodzącego sezonu upraw.
Jakość wody używanej jako rozpuszczalnik do przygotowania cieczy roboczej ma kluczowe znaczenie dla skuteczności zabiegów ochrony roślin. Szczególnie ważne są dwa parametry: pH oraz twardość wody. Optymalne pH powinno mieścić się w przedziale 5-7, a twardość wody nie może być zbyt wysoka, gdyż może znacznie obniżyć efektywność wielu pestycydów, zwłaszcza herbicydów, które często występują w postaci soli.
Precyzyjne badania wody – klucz do skutecznych oprysków
W jaki sposób zbadać i zadbać o prawidłowe parametry wody? Lider na rynku kondycjonerów wody, firma Agrii Polska oferuje możliwości przeprowadzenia jesiennych badań w ramach serwisu AGRALYTICS. Klienci mogą umówić się z Doradcą, który przeprowadzi test w gospodarstwie, dostarczając natychmiastowe wyniki. To krok ku zrównoważonemu i precyzyjnemu rolnictwu, który pomaga zwiększyć jakość plonów i poprawić efektywność inwestycji w ochronę roślin.
Jak wygląda przebieg testu wody?
Badanie wody jest szybkie i proste. Doradca Agrii, wyposażony w specjalistyczne narzędzia takie jak pH-metr i twardościomierz, analizuje parametry wody na miejscu. Na podstawie wyników aplikowana jest dawka kondycjonera Bufor-X w celu uzyskania odpowiednich właściwości cieczy roboczej. Wszystkie wyniki zapisywane są w specjalnym raporcie, na podstawie którego Doradca Agrii zaleca, jaki rodzaj kondycjonera oraz w jakiej ilości należy stosować, aby woda do oprysków miała odpowiednie parametry pH i twardości. Zaleca się powtarzanie testów dwa razy w roku, ponieważ wartości fizykochemiczne wody mogą się zmieniać.
Sprawdzony kondycjoner wody od Agrii Polska
Dla poprawy parametrów wody Agrii Polska rekomenduje stosowanie kondycjonera Bufor-X. Produkt ten stabilizuje pH, zmniejsza twardość wody poprzez wiązanie jonów wapnia i magnezu. Dodatkowo, zawarty w produkcie surfaktant zwiększa przyczepność cieczy roboczej, co poprawia skuteczność oprysków, minimalizując koszty zabiegów.
Kompleksowe badania z AGRALYTICS
AGRALYTICS to innowacyjny serwis, który umożliwia rolnikom pełne monitorowanie kluczowych parametrów gleby, nasion, roślin oraz wody. Regularne analizy wspierają procesy decyzyjne,
co pozwala na optymalizację nawożenia, siewu i zbiorów, a także na pełne wykorzystanie potencjału genetycznego roślin i zwiększenie ich odporności.
Agrii Polska – nowoczesne rolnictwo na wyciągnięcie ręki
Agrii Polska to czołowy dostawca innowacyjnych rozwiązań dla rolnictwa, oferujący nawozy, materiał siewny, środki ochrony roślin, pasze oraz płody rolne. W portfolio firmy znajdują się takie marki jak: Nasiona Dalgety, specjalizująca się w materiałach siewnych oraz foliQ, czyli szeroka gama nawozów dolistnych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i nowoczesnym technologiom Agrii Polska wspiera rolników w zwiększaniu efektywności i jakości upraw.
Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!
Ciasta na sylwestrowy stół
Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Dom i ogród
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.