Zadbaj o jakość wody do oprysków. To klucz do zdrowych upraw i skutecznych zabi
Woda o odpowiednich parametrach to nieodzowny element skutecznych działań w rolnictwie, który często zostaje pomijany. Choć wydaje się, że wszędzie jest podobna, jej wskaźniki mogą znacząco różnić się w zależności od regionu Polski i poszczególnych uwarunkowań. Jesień to najlepszy moment, by sprawdzić ujęcia wody w gospodarstwie, zwłaszcza gdy intensyfikujemy przygotowania do nadchodzącego sezonu upraw.
Jakość wody używanej jako rozpuszczalnik do przygotowania cieczy roboczej ma kluczowe znaczenie dla skuteczności zabiegów ochrony roślin. Szczególnie ważne są dwa parametry: pH oraz twardość wody. Optymalne pH powinno mieścić się w przedziale 5-7, a twardość wody nie może być zbyt wysoka, gdyż może znacznie obniżyć efektywność wielu pestycydów, zwłaszcza herbicydów, które często występują w postaci soli.
Precyzyjne badania wody – klucz do skutecznych oprysków
W jaki sposób zbadać i zadbać o prawidłowe parametry wody? Lider na rynku kondycjonerów wody, firma Agrii Polska oferuje możliwości przeprowadzenia jesiennych badań w ramach serwisu AGRALYTICS. Klienci mogą umówić się z Doradcą, który przeprowadzi test w gospodarstwie, dostarczając natychmiastowe wyniki. To krok ku zrównoważonemu i precyzyjnemu rolnictwu, który pomaga zwiększyć jakość plonów i poprawić efektywność inwestycji w ochronę roślin.
Jak wygląda przebieg testu wody?
Badanie wody jest szybkie i proste. Doradca Agrii, wyposażony w specjalistyczne narzędzia takie jak pH-metr i twardościomierz, analizuje parametry wody na miejscu. Na podstawie wyników aplikowana jest dawka kondycjonera Bufor-X w celu uzyskania odpowiednich właściwości cieczy roboczej. Wszystkie wyniki zapisywane są w specjalnym raporcie, na podstawie którego Doradca Agrii zaleca, jaki rodzaj kondycjonera oraz w jakiej ilości należy stosować, aby woda do oprysków miała odpowiednie parametry pH i twardości. Zaleca się powtarzanie testów dwa razy w roku, ponieważ wartości fizykochemiczne wody mogą się zmieniać.
Sprawdzony kondycjoner wody od Agrii Polska
Dla poprawy parametrów wody Agrii Polska rekomenduje stosowanie kondycjonera Bufor-X. Produkt ten stabilizuje pH, zmniejsza twardość wody poprzez wiązanie jonów wapnia i magnezu. Dodatkowo, zawarty w produkcie surfaktant zwiększa przyczepność cieczy roboczej, co poprawia skuteczność oprysków, minimalizując koszty zabiegów.
Kompleksowe badania z AGRALYTICS
AGRALYTICS to innowacyjny serwis, który umożliwia rolnikom pełne monitorowanie kluczowych parametrów gleby, nasion, roślin oraz wody. Regularne analizy wspierają procesy decyzyjne,
co pozwala na optymalizację nawożenia, siewu i zbiorów, a także na pełne wykorzystanie potencjału genetycznego roślin i zwiększenie ich odporności.
Agrii Polska – nowoczesne rolnictwo na wyciągnięcie ręki
Agrii Polska to czołowy dostawca innowacyjnych rozwiązań dla rolnictwa, oferujący nawozy, materiał siewny, środki ochrony roślin, pasze oraz płody rolne. W portfolio firmy znajdują się takie marki jak: Nasiona Dalgety, specjalizująca się w materiałach siewnych oraz foliQ, czyli szeroka gama nawozów dolistnych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i nowoczesnym technologiom Agrii Polska wspiera rolników w zwiększaniu efektywności i jakości upraw.

Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE

Czy dzieci mogą jeść pieczarki i od jakiego wieku jest to bezpieczne?

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Dorota Szelągowska: W moim rodzinnym domu się nie przelewało. Od mamy i babci się nauczyłam, jak ugotować coś z niczego
Prezenterka zaznacza, że dużo czasu spędza w kuchni i jak przekonuje, zawsze da się przyrządzić coś smacznego, nawet gdy pod ręką nie ma zbyt wielu produktów. Tego nauczyła się w rodzinnym domu. Dorota Szelągowska uwielbia kulinarne eksperymenty, dlatego też chętnie podgląda, jak gotują inni i z ich pomysłów również czerpie inspiracje.
Nauka
MNiSW reaguje na problemy psychiczne w środowisku akademickim. Specjalny zespół ma opracować skuteczne rozwiązania

W środowisku naukowym rośnie świadomość znaczenia dobrostanu psychicznego i potrzeby budowania bezpiecznego miejsca – zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej. Z badania SWPS wynika, że wiele osób w tym środowisku zmaga się z silnym stresem, wypaleniem zawodowym oraz zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi. Do tego dochodzi także coraz częściej występujący problem mobbingu i dyskryminacji. Tematem zajmuje się MNiSW, powołując specjalny międzyresortowy zespół, ale też same uczelnie.
Media
Maciej Dowbor: Domówki i rolki przyniosły nam dużo większą popularność niż telewizja. Ludzie nas odbierają jak dobrych znajomych

Prezenter przyznaje, że domówki online i publikowane w mediach społecznościowych rolki pozwoliły im zbudować mocną pozycję w cyfrowym świecie. Dzięki nim zyskali dużo większą popularność niż z racji udziału w różnych projektach telewizyjnych czy serialowych. Maciej Dowbor odczuwa dużą satysfakcję z tego, że ich działalność internetowa przyciąga miliony odbiorców, zainteresowanie proponowanymi przez nich treściami nie słabnie, a widzowie, z którymi się spotykają na ulicy, traktują ich jak dobrych znajomych.