Komunikaty PR

Zrób Halloweenowe muffiny dyniowe

2022-10-26  |  14:00
Biuro prasowe

Niekiedy dzieci nie są zbyt chętne do pomocy w kuchennych obowiązkach. Czas poświęcony na wspólne gotowanie czy późniejsze porządki wolą przeznaczyć na swoje ulubione rozrywki. Warto to zmienić, a z pomocą przychodzą kreatywne pomysły na przysmaki, które zaciekawią nasze pociechy i pokażą im, że wspólne spędzanie czasu w kuchni to prawdziwa frajda i duża wartość dla rodzinnych relacji.

Coraz dłuższe jesienne wieczory stawiają rodziców przed wyzwaniem – jak zorganizować dzieciakom wolny czas? Wielogodzinne przesiadywanie przed ekranem telewizora czy smartfonu to zdecydowanie nie najlepsze rozwiązanie. Dobrym sposobem na uchronienie dzieci przed domową nudą jest za to wspólne gotowanie. To idealne połączenie przyjemnego z pożytecznym, jednak musimy do tej kwestii podejść umiejętnie. Aby zachęcić dzieci do pomocy w kuchennych obowiązkach, najlepiej będzie zacząć od wspólnego przyrządzania atrakcyjnych smakołyków, które dodatkowo wzbogacimy dekoracjami. Zbliżające się Halloween to świetna okazja do przygotowania tematycznego deseru – polecamy dyniowe muffiny z pysznym kremem i, co szczególnie przypadnie do gustu najmłodszym, z własnoręcznie wykonanymi mini-dyniami.

Muffiny dyniowe na Halloween

Przygotowanie tego pysznego, jesiennego deseru sprawi wszystkim wiele radości i nie zajmie wiele czasu. Przepis jest prosty i niewymagający. Z kolei tworzenie dekoracji przy użyciu masy cukrowej to coś, przy czym możemy popuścić wodze fantazji. My sugerujemy ulepienie małych, „strasznych” dyń, aczkolwiek istnieje wiele innych jesiennych i Halloweenowych ozdób, które bez trudu uda wam się odwzorować. Śmiało, eksperymentujcie!

Składniki na muffiny:

  • 2 szklanki mąki
  • 4 duże jajka
  • 200 g przecieru lub puree z dyni
  • kostka roztopionego masła ekstra Łaciate
  • 1 szklanka brązowego cukru
  • 1 szklanka cukru białego
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
  • 1 łyżeczka sody oczyszczonej
  • 1 łyżeczka startego imbiru
  • szczypta gałki muszkatołowej
  • szczypta cynamonu
  • szczypta soli morskiej

Składniki do przygotowania dekoracji:

  • kolorowa masa cukrowa (np. pomarańczowa i brązowa do stworzenia dyń)
  • 250 g serka mascarpone Mlekpol
  • 4 łyżki cukru pudru
  • 4 łyżki soku z pomarańczy

Przygotowanie: Zaczynamy od roztopienia masła oraz ubicia jajek. Nastawiamy piekarnik na 200°C. Podczas gdy się on nagrzewa, wsypujemy do miski wszystkie suche składniki, dodajemy lekko ostudzone masło i ubite jajka. Całość dokładnie mieszamy na gładką masę, po czym dodajemy przecier/puree z dyni i ponownie delikatnie łączymy składniki. Tak przygotowane ciasto nakładamy do foremek na muffiny, wypełniając je do połowy pojemności. Następnie od razu wkładamy foremki do piekarnika. Muffiny powinny piec się przez 20 minut.

Dekoracje: Teraz pora na najciekawszy, pełen zabawy moment – wykonanie dekoracji. Ser mascarpone ubijamy z cukrem pudrem i sokiem z pomarańczy. Kremową masę przekładamy do rękawa cukierniczego lub nakładamy na folię spożywczą, którą następnie zwijamy w rożek. Krem wyciskamy na wierzch babeczek.

Do wykonania ozdób, w naszym wypadku będą nimi „straszne” dynie, potrzebujemy gotowej masy cukrowej w kolorze pomarańczowym i brązowym. Małe kawałki masy formujemy w kuleczki na kształt dyni. Możemy je również delikatnie ponacinać nożem lub wykałaczką. Z brązowej masy lepimy czapeczki (np. kapelusze czarownic), oczy i buźki. Wszystkie brązowe elementy nakładamy na pomarańczowe dynie i gotowe! Możemy je położyć na muffinkach bądź udekorować nimi talerz.

Ten prosty w przygotowaniu, a zarazem rozwijający kreatywność i wyobraźnię deser sprawi, że wasze dzieciaki wręcz nie będą chciały wychodzić z kuchni. Więcej inspiracji do wspólnego, jesiennego pieczenia i gotowania znajdziecie na stronie www.najlepszewkuchni.pl. Życzymy smacznego!

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd! Biuro prasowe
2024-12-31 | 10:00

Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!

Wraz z nowym rokiem OSM Piątnica powraca z kampanią reklamową „Przejdź na dobrą stronę mocy”, promującą Skyry – jogurty typu islandzkiego. Dzięki wysokiej zawartości
Żywienie Ciasta na sylwestrowy stół
2024-12-30 | 14:50

Ciasta na sylwestrowy stół

Ile ciast potrzeba na świąteczno-noworoczny stół, aby domownicy byli zadowoleni? Wszystko zależy od liczby zaproszonych gości, ale jesteśmy pewni, że często wystarczy jedno ciasto,
Żywienie Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
2024-12-23 | 12:00

Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]

Aż 83% Polaków wyrzuca jedzenie świąteczne między 23 a 30 grudnia. To przekłada się na 61,7 tys. ton, czyli aż 1,6 kg na osobę. Choć najczęściej wyrzucaną kategorią

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.