Komunikaty PR

Życie w biegu a zdrowe odżywianie

2024-04-16  |  17:00
Biuro prasowe

Sprawdzone “lifehacki”, które pomogą utrzymać równowagę między zdrowiem, a pędem codzienności

  • Jednym z nich jest planowanie posiłków z wyprzedzeniem. Poświęć kilka minut wieczorem lub w weekend na przygotowanie harmonogramu posiłków na nadchodzące dni. Wybierz przepisy, które są łatwe i szybkie w przygotowaniu, a jednocześnie pełne wartości odżywczych.To pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze, a dodatkowo uniknąć pokusy sięgnięcia po niezdrowe przekąski kupione w pośpiechu.
  • Gotuj większe porcje, kilka dań jednocześnie, a następnie zamrażaj je lub przechowuj w lodówce. Dzięki temu będziesz mieć zdrowe, domowe jedzenie na wyciągnięcie ręki. A w razie nieplanowanej, nagłej potrzeby wystarczy rozmrozić i podgrzać wybraną porcję.
  • Pamiętaj o regularnym piciu wody i zawsze miej ją przy sobie, aby uniknąć uczucia głodu spowodowanego pragnieniem.
  • Warto także korzystać z gotowych półproduktów na przykład gotowych mieszanek sałat, mrożonych warzyw, obranych i pokrojonych owoców, czy protein w postaci mięsa lub roślin strączkowych. Dzięki nim zaoszczędzisz czas podczas gotowania. Ponadto, warto eksperymentować z szybkimi i łatwymi przepisami na dania, jak smoothie, sałatki czy omlety, które można zrobić w kilka chwil.
  • Jeśli wiesz, że w ciągu dnia nie będziesz mieć wystarczająco czasu na spokojne zjedzenie pełnowartościowego posiłku, zabierz ze sobą zdrowe przekąski, takie jak: owoce, orzechy, jogurt grecki czy warzywa. Unikniesz sięgania po przetworzone i ubogie w wartości odżywcze produkty.
  • Zainwestuj w sprzęt AGD typu garnek “wolnogotujący” lub  multicooker. Jest to świetne rozwiązanie dla zabieganych i zapracowanych osób. Możesz przygotować zdrowe dania, wrzucając składniki do urządzenia, a one będą gotować się  przez kilka godzin, np. dzień wcześniej, podczas gdy Ty zajmujesz się innymi sprawami.

 

Przyszłość żywienia w wygodnej formie!

Kolejnym, szybkim i wygodnym sposobem na dostarczenie sobie energii i odżywienia w pośpiechu, gdy nie ma czasu na ciepły obiad, śniadanie lub kolację jest nowy produkt od Bakomy. Maxi Meal to pełnowartościowy posiłek w wygodnej butelce, który możesz zabrać ze sobą wszędzie. Dostępny jest w trzech wariantach smakowych: waniliowym, bananowym oraz słonego karmelu. Dostarcza aż 500 kcal, dzięki czemu stanowi praktyczne rozwiązanie dla wszystkich, którzy pragną zachować zdrowy tryb życia pomimo natłoku obowiązków. W jednej porcji znajduje się 26 niezbędnych witamin i składników mineralnych. Produkt nie zawiera glutenu, jest bogaty w błonnik oraz zawiera aż 34g białka. Ponadto nie znajdziesz w nim dodanego cukru. Sięgając po Bakoma Maxi Meal możemy być pewni, że dostarczamy swojemu organizmowi wszystko, czego potrzebujemy.

 

Najważniejszy jest BALANS

W pędzie codzienności, nie zapominajmy jednak o tym jak ważne są prawdziwe, pełnowartościowe posiłki. Nic nie zastąpi ciepłego dania, przygotowanego ze świeżych produktów w domu. Chociaż nowoczesne rozwiązania, jak Maxi Meal od Bakomy, czy inne wyżej wymienione propozycje, mogą być przydatne w zabiega, nie zapominajmy, że kluczową rolę w naszym zdrowiu odgrywa to, co i jak jemy. Dlatego starajmy się traktować tego typu alternatywy jako zdrowe wyjście z sytuacji, a nie jako stały element naszego życia!

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd! Biuro prasowe
2024-12-31 | 10:00

Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!

Wraz z nowym rokiem OSM Piątnica powraca z kampanią reklamową „Przejdź na dobrą stronę mocy”, promującą Skyry – jogurty typu islandzkiego. Dzięki wysokiej zawartości
Żywienie Ciasta na sylwestrowy stół
2024-12-30 | 14:50

Ciasta na sylwestrowy stół

Ile ciast potrzeba na świąteczno-noworoczny stół, aby domownicy byli zadowoleni? Wszystko zależy od liczby zaproszonych gości, ale jesteśmy pewni, że często wystarczy jedno ciasto,
Żywienie Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
2024-12-23 | 12:00

Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]

Aż 83% Polaków wyrzuca jedzenie świąteczne między 23 a 30 grudnia. To przekłada się na 61,7 tys. ton, czyli aż 1,6 kg na osobę. Choć najczęściej wyrzucaną kategorią

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.