Newsy

4 marca premiera najnowszego singla Marty Wiśniewskiej. Wokalistka: To jest mój pierwszy singiel po polsku i do którego sama napisałam słowa

2022-02-23  |  06:07

Poprzez nowy utwór wokalistka chce się zaprezentować odbiorcom w nieco innej odsłonie niż dotychczas. Co prawda singiel „(Po)między” nawiązuje stylistycznie do jej poprzednich kompozycji, ale jest w nim również nutka nowości. Marta Wiśniewska zapewnia, że chętnie otwiera się na to, co nieznane, jako artystka lubi eksperymentować i szukać nowych doświadczeń. Tym razem debiutuje jako autorka tekstów, bo sama napisała słowa do swojej nowej piosenki i będzie to premiera w języku polskim.

Mandaryna jest nie tylko utalentowaną tancerką, ale także od wielu lat próbuje zaistnieć w branży muzycznej. Szerokim echem odbił się jej występ na Sopot Festiwal 2005. Piosenkarka zaśpiewała wtedy swój najpopularniejszy singiel „Ev’ry Night”. W wyniku problemów technicznych jakość wykonu pozostawiła jednak wiele do życzenia, co było pretekstem do podważenia wokalnych umiejętności Wiśniewskiej. Piosenkarka nie ugięła się jednak pod lawiną krytyki i negatywnych komentarzy. Z małymi przerwami kontynuuje swoją karierę i co jakiś czas prezentuje kolejne utwory.

– 4 marca będzie premiera i piosenki, i obrazka, bo jest już też nakręcony teledysk. To jest mój pierwszy singiel, do którego słowa napisałam sama, ale też jest to pierwszy singiel, który będzie w języku polskim, więc z tego też się bardzo cieszę. Jestem bardzo zadowolona, lubię ten numer, jest przyjemny, z drugim dnem, fajnie, fajnie – mówi agencji Newseria Lifestyle Marta Wiśniewska.

Mandaryna balansuje na pograniczu popu, dance i elektronicznej muzyki tanecznej. Podkreśla jednak, że jako wokalistka chce się rozwijać i zapewnia, że ma jeszcze w zanadrzu wiele muzycznych niespodzianek. Jej nowy singiel będzie utrzymany w stylistyce podobnej do utworów, które kiedyś wylansowała, ale jednak tym razem poszła krok dalej.

– Tak naprawdę to będzie coś pomiędzy. Nie odeszłam drastycznie od starych numerów, ale myślę, że otworzyłam drzwi do czegoś nowego, co bardzo mi się podoba. Też ten tytuł „(Po)między” jest dla mnie wyjątkowy, bo lubię to miejsce, które daje mi możliwość otwarcia drzwi w różnych kierunkach. A ja kocham po prostu być na sto procent i lubię się otwierać, mieć przed sobą nowe wyzwania i stwierdziłam, że w sumie to moje „(Po)między” też może być na sto procent – dodaje Marta Wiśniewska.

Mandaryna ma na swoim koncie nagrodę Eska Music Awards 2005 w kategorii Artystka Roku. W 2018 roku zaprezentowała singel „Not Perfect”, a w ubiegłym roku wydała utwór wspierający Strajk Kobiet. „Nie będziesz szła sama” to cover piosenki „All The Things She Said” grupy Tatu. Nagrała go z Iną i z Gosią Andrzejewicz.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Partner serwisu

Wschód Kultury

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Film

Problemy społeczne

U młodych pacjentek rak piersi występuje rzadko, ale jest bardziej agresywny. Dla wielu z nich taka diagnoza brzmi jak wyrok

Liczba zachorowań na raka piersi w Polsce sukcesywnie wzrasta. Co roku taką diagnozę słyszy ok. 20 tys. kobiet. Pacjentki przed 30. rokiem życia stanowią niewielki odsetek chorych, ale w ich przypadku często nowotwór jest bardziej agresywny. To m.in. dlatego dla młodych kobiet, które są aktywne zawodowo, mają rodziny i dzieci bądź planują je mieć w przyszłości, taka diagnoza często brzmi jak wyrok. – Niektóre kobiety mają poczucie, że jak rozpoczną leczenie, to skończy im się życie, że nie będą mogły już realizować najprostszych ról społecznych. To nie jest prawdą – podkreśla psychoonkolog, dr Mariola Kosowicz. Lekarze wskazują, że metody leczenia raka piersi są już dziś na tyle zaawansowane, że ten nowotwór, o ile zostanie wcześnie wykryty, może być niemal w 100 proc. uleczalny.

Konsument

Ostatni dzień na złożenie deklaracji w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Spóźnienie może skutkować grzywną

Właścicielom i zarządcom nieruchomości został już tylko jeden dzień, żeby złożyć deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków i wskazać w niej swoje źródło ogrzewania. Ci, którzy nie dopełnią tego obowiązku, muszą się liczyć z karą grzywny. Trzeba też pamiętać, że obowiązkiem zgłoszenia do CEEB są objęte wszystkie budynki – mieszkalne i niemieszkalne – wybudowane i oddane do użytkowania przed styczniem 2022 roku. 

Partner serwisu