Newsy

4 marca premiera najnowszego singla Marty Wiśniewskiej. Wokalistka: To jest mój pierwszy singiel po polsku i do którego sama napisałam słowa

2022-02-23  |  06:07

Poprzez nowy utwór wokalistka chce się zaprezentować odbiorcom w nieco innej odsłonie niż dotychczas. Co prawda singiel „(Po)między” nawiązuje stylistycznie do jej poprzednich kompozycji, ale jest w nim również nutka nowości. Marta Wiśniewska zapewnia, że chętnie otwiera się na to, co nieznane, jako artystka lubi eksperymentować i szukać nowych doświadczeń. Tym razem debiutuje jako autorka tekstów, bo sama napisała słowa do swojej nowej piosenki i będzie to premiera w języku polskim.

Mandaryna jest nie tylko utalentowaną tancerką, ale także od wielu lat próbuje zaistnieć w branży muzycznej. Szerokim echem odbił się jej występ na Sopot Festiwal 2005. Piosenkarka zaśpiewała wtedy swój najpopularniejszy singiel „Ev’ry Night”. W wyniku problemów technicznych jakość wykonu pozostawiła jednak wiele do życzenia, co było pretekstem do podważenia wokalnych umiejętności Wiśniewskiej. Piosenkarka nie ugięła się jednak pod lawiną krytyki i negatywnych komentarzy. Z małymi przerwami kontynuuje swoją karierę i co jakiś czas prezentuje kolejne utwory.

– 4 marca będzie premiera i piosenki, i obrazka, bo jest już też nakręcony teledysk. To jest mój pierwszy singiel, do którego słowa napisałam sama, ale też jest to pierwszy singiel, który będzie w języku polskim, więc z tego też się bardzo cieszę. Jestem bardzo zadowolona, lubię ten numer, jest przyjemny, z drugim dnem, fajnie, fajnie – mówi agencji Newseria Lifestyle Marta Wiśniewska.

Mandaryna balansuje na pograniczu popu, dance i elektronicznej muzyki tanecznej. Podkreśla jednak, że jako wokalistka chce się rozwijać i zapewnia, że ma jeszcze w zanadrzu wiele muzycznych niespodzianek. Jej nowy singiel będzie utrzymany w stylistyce podobnej do utworów, które kiedyś wylansowała, ale jednak tym razem poszła krok dalej.

– Tak naprawdę to będzie coś pomiędzy. Nie odeszłam drastycznie od starych numerów, ale myślę, że otworzyłam drzwi do czegoś nowego, co bardzo mi się podoba. Też ten tytuł „(Po)między” jest dla mnie wyjątkowy, bo lubię to miejsce, które daje mi możliwość otwarcia drzwi w różnych kierunkach. A ja kocham po prostu być na sto procent i lubię się otwierać, mieć przed sobą nowe wyzwania i stwierdziłam, że w sumie to moje „(Po)między” też może być na sto procent – dodaje Marta Wiśniewska.

Mandaryna ma na swoim koncie nagrodę Eska Music Awards 2005 w kategorii Artystka Roku. W 2018 roku zaprezentowała singel „Not Perfect”, a w ubiegłym roku wydała utwór wspierający Strajk Kobiet. „Nie będziesz szła sama” to cover piosenki „All The Things She Said” grupy Tatu. Nagrała go z Iną i z Gosią Andrzejewicz.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Maria Sadowska: Często kupujemy ubrania tylko na jeden sezon, a powinniśmy recyklingować modę. Ja jestem królową second handów

Wokalistka zauważa, że co kilka miesięcy do sprzedaży trafiają nowe kolekcje ubrań, a te, które jeszcze nie są zniszczone i mogłyby się przydać innym, lądują na śmietniku. Podobnie jest z różnymi urządzeniami elektronicznymi, sprzętem RTV i AGD. Nowe modele z dnia na dzień wypierają starsze, a góra elektrośmieci stale rośnie. Maria Sadowska apeluje więc, by zadać sobie trochę trudu i niepotrzebne telefony, tablety czy komputery oddać do odpowiedniego punktu, z którego trafią do recyklingu i utylizacji. Artystka docenia też kreatywność swojego męża, który maluje obrazy na starych, skórzanych kurtkach i tworzy w ten sposób nietuzinkowe elementy garderoby.

Media

Edyta Herbuś: Program „Tańcząca ze światem” łączy ze sobą moją pasję do podróży, tańca i odkrywania świata. Podczas nagrań wskakuję z jednej półki energetycznej w drugą

W nowej odsłonie programu „Tańcząca ze światem” Edyta Herbuś zabierze widzów do Jordanii. Jak zaznacza, plan wyjazdu był bardzo intensywny. Przez dziewięć dni ekipa realizująca pracowała po 12 godz., by pokazać niezwykłe, kulturowe i historyczne bogactwo tego fascynującego kraju. Tancerka zdradza też, że te wyjątkowe miejsca pozwoliły jej odkryć w sobie uśpione pokłady wrażliwości i stały się powodem wielu wzruszeń.

Konsument

Brytyjscy naukowcy dowiedli, że odczuwania szczęścia można się nauczyć. Trzeba jednak stale to ćwiczyć

Sześcioletnie badania, połączone z prowadzeniem kursów uczących tego, jak poprawić samopoczucie i stać się człowiekiem szczęśliwym, wykazały, że stosując odpowiednie strategie, można uzyskać zadowalające rezultaty. Przejście kursu prowadzonego przez naukowców z Uniwersytetu Bristolskiego umożliwia poprawę parametrów świadczących o samopoczuciu nawet o 15 proc. Okazuje się jednak, że zalecane ćwiczenia należy wykonywać trwale – w przeciwnym razie następuje regres do poziomu sprzed ich wdrożenia. Dobre wyniki badań skłoniły ich autora do wydania poradnika. Jego polskojęzyczna wersja ukaże się w maju.