Newsy

Ada Fijał: spełniam się komediowo, tworząc filmiki YouTubie

2016-01-18  |  06:45

Aktorka pokochała internet. Zamierza rozwijać swój kanał na platformie YouTube już ma pomysły na kolejne zwariowane filmiki. Twierdzi, że w ten sposób spełnia się także aktorsko.

Ada Fijał ma dużo planów zawodowych na 2016 rok. Nadal gra w serialu „Barwy szczęścia”, gdzie jej postać przeżywa dramatyczne chwile Iga Walawska znalazła się bowiem na usługach rosyjskich gangsterów. Aktorka zamierza także rozszerzać działalność w internecie, zwłaszcza na kanale YouTube, gdzie publikuje filmy z cyklu "Do It Yourself - Peszyn for Feszyn".

– Pokochałam internet. Jest tyle barwnych sytuacji i postaci w naszym świecie, że jest co robić i pokazywać – mówi Ada Fijał agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Aktorka planuje utrzymać zwariowany klimat swoich filmów. Twierdzi, że pomysły przychodzą jej do głowy spontanicznie, często na zasadzie luźnych skojarzeń. Tak było m.in. w przypadku filmu parodiującego Macademian Girl. W filmie tym blogerka natyka się na bożonarodzeniową choinkę i bierze ją za podobną do siebie blogerkę modową. Macademian Girl, czyli Tamara Gonzales Perea, zgodziła się nawet wystąpić w tym wideo.

– Bardzo jej się podobało, wysłałam jej to w przedświątecznym czasie, powiedziała, że oglądała to z mamą i mama też się śmiała. Bardzo się cieszę, że spotykam tak pozytywny odbiór mojego internetowego wariactwa.

Gwiazda parodiowała już m.in. Tomasza Jacykowa, Jessicę Mercedes, Magdalenę Ogórek oraz samą siebie. Pomysł na pierwszy film przyszedł jej do głowy po przeczytaniu krytyki swojego stroju na jednej z imprez. Ada Fijał nie ukrywa, że i jej zdarzają się wpadki modowe, choć uważana jest za jedną z najlepiej ubranych polskich gwiazd. Potwierdza to nagroda Ikona Mody 2015, którą aktorka otrzymała od „Imperium Kobiet” razem z Pauliną Sykut-Jeżyną i Klaudią Halejcio. 

– Bardzo się cieszę, to bardzo miłe zostać docenianym. Natomiast myślę, że najważniejsze jest to, jak się czujemy i jakie sobie stawiamy cele. Nagrody oczywiście są miłe, natomiast najważniejsze jest to, jak my się czujemy ze sobą i czy osiągnęliśmy ten swój cel, czy nie mówi Ada Fijał.

Gwiazda przyznaje, że chciałaby również otrzymać nagrodę za dokonania aktorskie, zdaje sobie jednak sprawę z tego, że w życiu jest czas i kolejność na wszystko. Marzy o dużych produkcjach filmowych, cały czas czyta nowe scenariusze, umie jednak czerpać satysfakcję z tego, co aktualnie robi.

– Na razie spełniam się zwłaszcza w tej części komediowej na YouTubie, ale absolutnie czytam scenariusze, zastanawiam się nad różnymi projektami – mówi Ada Fijał.

Aktorkę można na razie oglądać w serialu „Barwy szczęścia”. Jest on emitowany od poniedziałku do czwartku o godz. 20.05 na antenie TVP2.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.