Newsy

Anita Sokołowska: W tym sezonie teatralnym podejmę się reżyserii. To dla mnie coś zupełnie nowego

2023-09-29  |  06:17

Aktorka docenia to, że tegoroczne wakacje przyniosły jej tak wyczekiwane chwile odpoczynku i wytchnienia. Wreszcie miała czas na spotkania ze znajomymi i na regularną aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Zdecydowała się również rozpocząć przygodę z windsurfingiem. W nowy sezon teatralny wkracza z nową energią, a jesień w tym roku dla aktorki zapowiada się szczególnie pracowicie. Anitę Sokołowską nie tylko będzie można zobaczyć na deskach teatru, ale też będzie miała okazję zaprezentować widzom swoje umiejętności reżyserskie.

Aktorka przekonuje, że nowy sezon teatralny rozpoczyna z dużym entuzjazmem. Wakacje pozwoliły jej się odprężyć, odzyskać siły, naładować akumulatory i wrócić do pracy z nowymi pomysłami.

– Mam poczucie, że jestem bardzo dobrze przygotowana do tego sezonu, który nadchodzi, i do moich nowych wyzwań zawodowych. To lato nie było dla mnie bardzo pracowite, pracowałam tylko troszkę, ale złapałam bardzo dużą równowagę. Dużo podróżowałam, byłam na festiwalu filmowym we Wrocławiu, uczyłam się pływać na windsurfingu, wyjeżdżałam do moich przyjaciół pod Warszawę, gdzie mają folwark, dużo spacerowałam, pływałam w jeziorze, w morzu, w basenie – powiedziała agencji Newseria Lifestyle Anita Sokołowska podczas premiery podgrzewacza tytoniu.

Po wakacyjnym odpoczynku aktorka ostro zabiera się do pracy. Miłośników teatru zaprasza między innymi na takie przedstawienia jak: „VICTORIA / True Woman Show” na deskach warszawskiego Garnizonu Sztuki, „VICTORIA, czyli kobieta idealna” w Sali Koncertowej Radia Wrocław, „Inteligenci” w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach i „Dobrze się kłamie” w Teatrze Palladium w Warszawie oraz w innych miastach Polski.

– Cały czas gram w teatrze, mam więc kilka spektakli, które są gorącymi tytułami i bardzo często je wystawiamy – mówi.

Od jakiegoś czasu Anita Sokołowska próbuje swoich sił również jako reżyser. Zadebiutowała sztuką „Komediantka” na podstawie tekstu Władysława Reymonta. Premiera tego spektaklu odbyła się w styczniu bieżącego roku na scenie Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Teraz przed nią kolejne wyzwanie.

– W grudniu zaczynam reżyserować mój drugi własny spektakl, to będzie w Garnizonie Sztuki w Warszawie, więc jest to dla mnie totalnie wyzwanie, po prostu zupełnie coś nowego, więc bardzo się cieszę, że mogę to robić – podkreśla aktorka.

Dzięki swojemu pokaźnemu dorobkowi zawodowemu Anita Sokołowska może liczyć na ciekawe propozycje aktorskie.

– Mam w zanadrzu propozycję filmową, ale oczywiście nie mogę wymieniać tytułu, bo życie nauczyło mnie też tego, że dopóki coś nie jest na papierze, to na razie pozostaje tajemnicą – dodaje.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Handel

W okresie okołoświątecznym Polacy generują duże ilości elektroodpadów. Połowa nie wie, że nie można ich wyrzucić do śmietnika

Polacy mają problem z prawidłowym wskazaniem elektroodpadów i nie do końca wiedzą, gdzie oddawać takie zużyte sprzęty – pokazuje badanie agencji badawczej Zymetria na zlecenie RLG. 34 proc. badanych przyznało, że zdarzyło im się źle zutylizować wyrzucane elektroodpady. Odpady, które najczęściej trafiają w nieodpowiednie miejsce, to m.in. kable, ładowarki czy słuchawki. – Podobnie jest z różnego rodzaju golarkami, lokówkami, zabawkami na baterie i innymi małymi sprzętami, czyli tym, co niebawem będziemy kupować pod choinkę – zauważa Monika Wyciechowska z RLG w Polsce. Jak wskazuje, ponad połowa Polaków nie wie, że starych sprzętów nie wolno wyrzucać do pięciu frakcji, ale trzeba je oddać do specjalnych punktów zbiórki.

Finanse

Praca natychmiastowa zyskuje na popularności. Pracodawcy mogą znaleźć kadry w ciągu kilku godzin przez aplikację

Niemal 90 proc. firm odczuwa brak pracowników na szeregowych stanowiskach. Rozwiązaniem, które w takich okolicznościach coraz częściej ratuje firmy, jest praca natychmiastowa. Za pomocą specjalnej platformy firmy mogą w ciągu kilku dni, a nawet godzin znaleźć pracownika, który wykona dla nich określoną stawkę. Również dla osób szukających możliwości dorobienia jest to wygodna opcja, które nie wymaga długofalowych kontraktów. IV kwartał to tradycyjnie okres wzmożonego zapotrzebowania na prace dorywcze – na listopadowe i grudniowe tygodnie przypada bowiem szczyt aktywności w handlu tradycyjnym, e-commerce, logistyce i magazynach.