Newsy

Beata Sadowska: Czasami czujemy, że życie nas uwiera i chcemy coś zmienić. Boimy się jednak i nie wiemy, jak postawić pierwszy krok

2024-01-10  |  06:21

Dziennikarka ma nadzieję, że „AutentycznE rozmowy w E-Transicie” są dla odbiorców inspiracją, wskazówką i motywacją do wyjścia poza swój szablon, odrzucenia wieloletniej strefy komfortu i rozpoczęcia nowej życiowej przygody. Do mobilnego studia urządzonego w samochodzie dostawczym Beata Sadowska zaprasza bowiem takie osoby, które mają odwagę podążać za marzeniami, rozwijają swoje pasje i dla innych mogą być wzorem do naśladowania. Prezenterka przyznaje, że ona sama również nie lubi stać w miejscu, dlatego imponują jej właśnie tacy ludzie, którzy mają w życiu określone cele i nie boją się zmian.

Beata Sadowska prowadzi liczne warsztaty, webinary i wykłady dotyczące harmonii życiowej, zdrowego odżywiania i biegania. Nadal jest również aktywna w sferze dziennikarskiej: nagrywa programy, realizuje podcasty i pisze felietony. Dużo satysfakcji przynosi jej też projekt „AutentycznE rozmowy w E-Transicie”.

– Jest to fantastyczny projekt – wywiady z ludźmi, do których możemy zadzierać głowę. I nie chodzi o wzrost, chodzi o wychodzenie ze strefy komfortu, o odwagę podążania za marzeniami, o to, żeby żyć pasją i z pasją. Żeby mieć w sobie gotowość do zmiany, żeby się nie bać, żeby rozłożyć skrzydła i po prostu pofrunąć. Więc ja się z tego totalnie cieszę, bo bardzo wierzę, że tacy ludzie są nieprawdopodobną inspiracją – mówi agencji Newseria Lifestyle Beata Sadowska.

Gościem pierwszego odcinka cyklu emitowanego na kanale YouTube była Maja Włoszczowska – polska kolarka górska, dwukrotna wicemistrzyni olimpijska, wielokrotna wicemistrzyni i mistrzyni Europy. W kolejnym wydaniu Beata Sadowska rozmawiała natomiast ze swoim partnerem Pawłem Kunachowiczem, który zrezygnował z kariery radcy prawnego i wybrał życie w górach – tuż pod Mont Blanc. Teraz jest przewodnikiem wysokogórskim i instruktorem narciarstwa.

– My czasami czujemy, że życie nas uwiera, że chcemy coś zmienić, ale nie wiemy, jak postawić pierwszy krok, albo też wiemy, ale się tego zwyczajnie boimy. A ci ludzie pokazują, że można odwrócić swoje życie, można wziąć sprawy w swoje ręce, być szczęśliwym i nie narzekać. Więc nawet na samą myśl o tym projekcie uśmiecham się od ucha do ucha – mówi prezenterka.

Do tej pory w projekcie gościły także Beata Pawlikowska, Agnieszka Cegielska i Karolina Gorczyca.

Beata Sadowska jest również ambasadorką kampanii Dotykam=Wygrywam i w jej ramach spotyka się z kobietami w całej Polsce, zachęcając je do samobadania piersi, które pozwala wykryć nowotwór już we wczesnym etapie. Dziennikarka zainicjowała także akcję „Me time”, czyli „Mój czas”. W ten sposób przekonuje panie, by każdego dnia podarowały sobie kwadrans i wykorzystały go na swoje ulubione czynności.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Katarzyna Pakosińska: Siostrzeństwo kobiet jest jeszcze w powijakach. Natomiast w „Pytaniu na śniadanie” mam wspaniałe koleżanki, a Kinga Dobrzyńska jest dla nas jak mama

Prezenterka TVP ubolewa nad tym, że kobiety nadal dość często postrzegają siebie nawzajem jako rywalki i zamiast się wspierać, to jedna drugiej wbija szpilkę. Katarzyna Pakosińska zauważa, że damska solidarność wciąż jest rzadkością, a dużo częściej ze względu na niską samoocenę i różne uprzedzenia kobiety rzucają sobie kłody pod nogi. Jednocześnie podkreśla, że miała ogromne szczęście, trafiając do ekipy „Pytania na śniadanie”. W tej redakcji może bowiem rozwijać skrzydła kariery i liczyć na wsparcie ze strony innych kobiet.

Handel

Konsumenci w coraz lepszych nastrojach. Mogą być dźwignią polskiej gospodarki

Dane z gospodarki wskazują, że inflacyjny szok jest za nami, a Polacy ruszyli na zakupy. – Konsument przestał aż tak bardzo patrzeć na każdą wydawaną złotówkę – mówi Agnieszka Górnicka, prezeska zarządu Inquiry. Wciąż jednak ostrożnie podchodzimy do przyszłości i planowania większych zakupów. Podejście konsumentów do cen, ale też kanału zakupowego to jeden z elementów, do którego branża handlowa musi się przystosowywać. Zmiany w sektorze wymuszają też kwestie regulacyjne. Wśród istotnych wyzwań na najbliższe miesiące będzie system kaucyjny i ewentualny powrót do handlowych niedziel.

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.