Newsy

Blog Halo Ziemia zwycięzcą w konkursie Blog Roku 2013

2014-02-28  |  06:50
Mówi:Dorota Szostek-Rejowska (koordynatorka konkursu Blog Roku 2013)
Dorota Soszyńska (jurorka w konkursie Blog Roku 2013, współwłaścicielka marki kosmetycznej Oceanic)
Konrad Kruczkowski (autor bloga Halo Ziemia)
  • MP4
    Blog www.haloziemia.pl Konrada Kruczkowskiego otrzymał nagrodę Blog Roku 2013. Strona została nagrodzona także w kategorii "Polityka, publicystyka, społeczeństwo". Jurorzy docenili język wpisów, celne spostrzeżenia oraz wyjątkową wrażliwość autora. Blog Halo Ziemia otrzymał również tytuł Bloga Blogerów. Nagrody wręczono 27 lutego podczas uroczystej Gali w Warszawie.

    Wyróżnienia główne w konkursie otrzymali Michał Szafrański za praktyczny i profesjonalny blog o oszczędzaniu www.jakoszczedzacpieniadze.pl, nagrodzony także w kategorii "Profesjonalne i firmowe" oraz Karol Werner za bloga o podróżowaniu po świecie na rowerze: www.kolemsietoczy.pl.

    Tytuł Bloga Roku może bardzo wiele zmienić. Może zwiększyć grono czytelników, zainteresować media, bo nasza gala jest bardzo popularna. Nagrodzeni blogerzy mają szansę zaistnieć w mediach tak zwanych tradycyjnych, czyli zarówno w telewizji, jak i w prasie. Blogosfera to pasja, jeśli nie stoi za tym prawdziwe zaangażowanie, to strony zazwyczaj mają krótką żywotność – mówi Dorota Szostek-Rejowska, koordynator Bloga Roku 2013.

    Konkurs Blog Roku odzwierciedla przemiany, jakie zachodzą w blogosferze. Oprócz stron typowo pamiętnikarskich pojawia się coraz więcej blogów pasjonackich i eksperckich. Blogi pisane są z coraz większą dbałością o język i choć większość blogów poświęcona jest tematom modowo-urodowym, wielu autorów porusza trudne tematy, dokonuje obszernych analiz społecznych, politycznych.

    Blog to bardzo ciekawa forma komunikacji, która pozwala nam opowiadać o tym, co nas interesuje. Najważniejsza w blogowaniu jest autentyczność. Ludzie tego oczekują, bo bardzo szybko odczytują fałsz. Wydaje mi się, że oczekiwania środowiska blogerskiego są coraz wyższe, dlatego najważniejsza jest niezwykła osobowość i kreatywność –  ocenia Dorota Soszyńska, jurorka w konkursie Blog Roku 2013, współwłaścicielka marki kosmetycznej Oceanic.

    Według Konrada Kruczkowskiego, laureata nagrody Blog Roku 2013, nie ma uniwersalnej recepty na blogowy sukces. Najważniejsze to być otwartym na innych ludzi, na dialog.

    Nie mam recepty, złotego przepisu, który mógłbym podać na tacy. To jest suma doświadczeń, które dostaję od innych ludzi. To jest ich nagroda. Po prostu dobrze ich słucham. Mój blog ma pół roku, a inspiracją dla jego stworzenia była jedna z książek Szymona Hołowni. Jestem strasznym egoistą i narcyzem, więc pomyślałem, że mogę robić to samo, co Szymon, tylko w internecie i lepiej. Piszę o sprawach społecznych w bardzo dużym przekroju tematów, przede wszystkim o tym, jak staram się być dobrym tatą i mężem – mówi Konrad Kruczkowski, autor bloga Halo Ziemia.

    Czytaj także

    Kalendarium

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Media

    Prawo

    Świadomość społeczna na temat ryzyka publikowania wizerunków dzieci w internecie nadal bardzo niska. UODO apeluje o ostrożność

    Kilkaset milionów zdjęć codziennie jest publikowanych w internecie, wśród nich wiele z udziałem dzieci. Zdjęcia i wideo zamieszczają zarówno rodzice, jak i placówki oświatowe, do których dzieci uczęszczają. Materiały te, bez względu na to, z jaką intencją są publikowane, mogą trafić w niepowołane ręce i posłużyć do ataku hejterskiego na dzieci, kradzieży ich cyfrowej tożsamości, a nawet zostać wykorzystane przez osoby o skłonnościach pedofilskich. Podkreślają to eksperci UODO i Fundacji Orange w poradniku skierowanym do osób pracujących w placówkach i organizacjach działających na rzecz dzieci.

    Teatr

    Katarzyna Pakosińska: Cieszę się, że miałam odwagę podjąć decyzję o rozstaniu z Kabaretem Moralnego Niepokoju. Rwało mnie już wtedy gdzie indziej

    Kabareciarka przyznaje, że kiedy zaczęły się psuć relacje między nią a pozostałymi członkami Kabaretu Moralnego Niepokoju, to wtedy pojawiła się myśl, by opuścić grupę i zacząć się spełniać na innej płaszczyźnie zawodowej. Przekonuje też, że już wówczas miała w zanadrzu kilka ciekawych pomysłów na rozwój swojej kariery, a to tylko przyspieszyło decyzję o zerwaniu współpracy. I choć na początku trudno jej było się odnaleźć w nowej rzeczywistości, to z perspektywy czasu nie żałuje tamtego kroku. Z zapałem angażuje się w realizację nowych projektów, ale nie wyklucza, że jeszcze kiedyś znów zabłyśnie w kabarecie.