Newsy

Cezary Pazura i Magda Gessler Osobowościami Roku 2016

2016-04-12  |  12:10
Mówi:Cezary Pazura, aktor

Lara Gessler

Beata Kozidrak, piosenkarka

Michał Piróg, tancerz, choreograf

Mariusz Pujszo, organizator gali „Osobowości i Sukcesy Roku 2016"

  • MP4
  • V edycja Gali „Osobowości i Sukcesy Roku 2016” za nami. Jak co roku, kapituła plebiscytu doceniła wybitne postacie, które wyróżniają się swoją postawą, kreatywnością i osiągnięciami. Tym razem statuetki otrzymali m.in. Beata Kozidrak, Magda Gessler, Cezary Pazura, Marian Opania i Michał Piróg. Nagrody zostały także przyznane firmom, konsekwentnie dążącym do realizacji wyznaczonych celów i produktom, spełniającym najwyższe standardy jakości.

    Pomysłodawcą plebiscytu jest wydawca magazynu „Osobowości i Sukcesy” Mariusz Pujszo, a hasłem przewodnim jego słowa: „Nie ten odnosi sukces, kto wcześnie rano wstaje, ale ten kto wstaje uśmiechnięty”.

    Pomyślałem sobie, że fajnie by było nagradzać firmy, które odnoszą sukcesy i nagradzać ciekawych ludzi, którzy dzięki swojej determinacji, osobowości i pasji do czegoś dochodzą. Czasami ta droga jest wyboista, czasami jest im ciężko, ale mając wiarę w siebie i w to, co robią, mimo różnych przeszkód do czegoś dochodzą. Osobowości kreują świat, popychają cywilizację do przodu i ciągną za sobą innych. Nieważne, czy ci ludzie są postrzegani bardzo dobrze, czy są kontrowersyjni, ważne, że są jacyś – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Mariusz Pujszo, organizator gali „Osobowości i Sukcesy Roku 2016”.

    Zgodnie z ideą plebiscytu statuetki trafiły do wyrazistych osobowości, które potrafią stawić czoła wszystkiemu i wszystkim, walczyć z przeciwnościami i obronić swoje racje. Są optymistycznie nastawione do życia, ciekawe nieznanego i wytrwałe w dążeniu do celu.

    Żyjemy w trudnych czasach i bardzo trudno jest odróżnić osobowość od osobliwości. Dla mnie osobowość to jest coś, do czego można dążyć. Rozwija się ją latami, bo człowiek się z nią nie rodzi. Trzeba szukać takich ludzi i miejsc i wyciągać z życia takie lekcje, które nas osobowościowo ukształtują we właściwy sposób. Osobowość to jest wypadkowa wielu rzeczy takich m.in. jak determinacja, pracowitość i talent – mówi Cezary Pazura, aktor.

    Wśród laureatów V edycji Gali „Osobowości i Sukcesy 2016” są także wokalistka Beata Kozidrak oraz tancerz i choreograf Michał Piróg. Obydwoje artyści zgodnie przyznają, że to wyróżnienie jest efektem ich wieloletniej pracy z ludźmi.

    Kiedy wychodzę na scenę, to czuję, że potrafię dawać energię i wzbudzać emocje. Chyba właśnie o to chodzi. Jak się śpiewa dwie godziny i daje z siebie wszystko, a 10 tys. ludzi nie chce wyjść z hali tylko śpiewa dalej i krzyczy „Beata, Beata” to jest fajne. Poza tym to, że mam dzieci, również dało mi moc, siłę i ukształtowało osobowość – mówi Beata Kozidrak.

    Nigdy nie dostałem żadnej nagrody. Zawsze byłem za młody, było za wcześnie albo już za późno, bo byli młodsi. Co to dla mnie oznacza? Miły gest. Kiedy miałem 18-20 lat, wydawało mi się, że to jest najważniejsze w życiu. Dzisiaj nie statuetki są ważne, ważne są spotkania z ludźmi, którzy ci mówią, że warto było coś robić, bo u nich to coś zmieniło albo dało im motywację – mówi Michał Piróg, tancerz i choreograf.

    Sukces, kreatywność, oryginalność i precyzyjne wyznaczanie sobie celów to motywacja każdego działania. Miarą sukcesu jest nie tylko wielkość przedsięwzięcia i wysokość obrotów finansowych. Sukces może odnieść każdy – od malowniczej agroturystyki po luksusowy hotel, od niewielkiego salonu kosmetycznego po luksusowe SPA, od niewielkiej kawiarni po sieć restauracji.

    Sukces zaczyna w nas. Zawsze największym sukcesem dla nas będzie to, jeśli zrealizujemy nasze cele, a nie spełnimy czyjeś wymagania czy oczekiwania względem nas. Mama absolutnie zasłużyła sobie na to – mówi Lara Gessler, która odebrała statuetkę w imieniu swojej mamy Magdy Gessler. Po pierwsze, to jest osoba, która zrobiła coś, z czego jest dumna, a po drugie, cieszy się uznaniem innych. Jest osobowością. Bardzo się cieszę z jej powodzenia, z jej szczęścia i z tego, że może przekazywać swoją wiedzę i talent innym.

    Gala organizowana przez magazyn „Osobowości i sukcesy” to nie tylko ważne wydarzenie kulturalne, ale również biznesowe i towarzyskie. W kapitule plebiscytu zasiadają przedstawiciele poszczególnych redakcji oraz wybitne osobowości nagrodzone w ubiegłych edycjach. Podczas Gali zostały również uhonorowane firmy, produkty i usługi,  które w 2015 roku odniosły największy sukces.

    Trzeba prowokować szczęście, trzeba prowokować los, ale los prowokujemy nie tym, że będziemy tylko narzekali cały czas i szukali winy u innych. Jeżeli masz wiarę w to, co robisz, to nawet jeśli miliony ludzi będą mówiły, że robisz źle, ta twoja wiara sprawi, że w pewnym momencie, wcześniej czy później ci ludzie uwierzą w to, co robisz i docenią twoje działania – mówi Mariusz Pujszo.

    Wśród laureatów poprzednich edycji Gali „Osobowości i Sukcesy” są m.in. Eva Minge, Ewa Błaszczyk, Martyna Wojciechowska oraz Daniel Olbrychski.

    Czytaj także

    Kalendarium

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Film

    Joanna Kurowska: W tym kraju aktorzy są na końcu przewodu pokarmowego. Nikt nas nie broni, nie mamy związków zawodowych jak w USA

    Aktorka nie szczędzi gorzkich słów pod adresem środowiska polskich filmowców. Jest rozgoryczona tym, że w branży nie można na nikogo liczyć nawet wtedy, kiedy dochodzi do utraty pracy, mobbingu czy nadużyć finansowych. Artyści się nie wspierają, a rywalizacja o role i obawa przed konsekwencjami wyrażania krytyki wobec reżyserów czy producentów powodują, że atmosfera jest niezwykle napięta. Joanna Kurowska zwraca też uwagę na konieczność przeprowadzenia reformy Zawiązku Artystów Scen Polskich. Jej zdaniem to sztuczny twór, który w rzeczywistości nie dba o aktorów, nie broni ich praw i interesów.

    Prawo

    Coraz więcej rodziców odmawia zaszczepienia dzieci. Statystyki mogłoby poprawić ograniczenie dostępu do żłobków i przedszkoli

    W ciągu ostatnich kilku lat liczba uchyleń od szczepień obowiązkowych dzieci i młodzieży zwiększyła się prawie dwukrotnie – z 48,6 tys. w 2019 roku do 87,3 tys. w 2023 roku – wynika z danych NIZP PZH-PIB. W efekcie coraz więcej zapomnianych chorób powraca i rośnie liczba zachorowań m.in. na odrę czy krztusiec. Wraz rosnącym odsetkiem odmów powracają pomysły, by uzależnić od szczepień miejsce w żłobku czy przedszkolu, ale eksperci podkreślają, że potrzebna jest przede wszystkim edukacja rodziców.

    Media

    Karolina Pilarczyk: W nowym programie każdy z nas potrzebował pomocy medycznej. Ja straciłam kawałeczek palca

    Drifterka podkreśla, że niektóre zadania w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” były na tyle wymagające, że kończyły się kontuzjami i urazami. Karolina Pilarczyk zaznacza, że największą motywacją była dla niej możliwość zmierzenia się z uznanymi sportowcami, których podziwia od lat. Ma też świadomość, że różni się od pozostałych uczestników formatu, ponieważ jej dyscyplina koncentruje się nie na przygotowaniu fizycznym, ale na umiejętności prowadzenia samochodu wyścigowego, gdzie kluczowe są refleks, panowanie nad emocjami i zdolność do szybkiego podejmowania decyzji.