Newsy

Dorota Szelągowska: W sprawach remontowych wiele rzeczy potrafię zrobić sama. Nie bawię się jednak elektryką, bo kiedyś źle się to skończyło

2020-11-02  |  05:45

Prezenterka to prawdziwa złota rączka. W domu potrafi zrobić praktycznie wszystko – od małych napraw po wielkie remonty. Jeśli trzeba, to zdobyte umiejętności wykorzystuje również w pracy, na planie swoich programów. Dziennikarka podkreśla, że niektórych czynności uczyła się metodą prób i błędów. I nie obyło się bez przykrych doświadczeń.

W swoich programach Dorota Szelągowska niejednokrotnie udowadniała, że żadnej pracy się nie boi. Bez najmniejszego problemu podejmuje się malowania, tapetowania, szpachlowania czy tynkowania. Naprawi cieknący kran, przymocuje karnisze, skręci meble i wymieni zamek w drzwiach. Wiertarką, wkrętarką, szlifierką i wyrzynarką posługuje się tak dobrze jak narzędziami do makijażu.

– Wiele rzeczy potrafię zrobić sama, natomiast większość z nich lepiej ode mnie robią moi fachowcy. Natomiast w sytuacjach, kiedy jesteśmy bardzo do tyłu z czasem, to wtedy są wszystkie ręce na pokład. Jak trzeba, to trzeba, ja jestem z tego pokolenia, które robi po prostu to, co musi. Generalnie jeśli chodzi o remont, to chyba bym się podjęła większości rzeczy – mówi agencji Newseria Lifestyle Dorota Szelągowska.

Projektantka wnętrz zdradza jednak, że jest jedna kwestia, którą od pewnego przykrego zdarzenia całkowicie zleca fachowcom. To montaż oświetlenia i usuwanie usterek elektrycznych.

– Generalnie nie bawię się elektryką, bo już kiedyś się bawiłam, próbowałam jakąś lampę montować i spadłam ze stołu. Zobaczyłam tylko ciemną plamę na suficie – mówi.

Prezenterka podkreśla, że prywatnie również uwielbia remonty. Cieszą ją zmiany w swoim otoczeniu, dlatego też wiosenny lockdown w dużej mierze wykorzystała na modernizację swojego domu na Warmii. Niektóre wnętrza wymagały bowiem delikatnego liftingu.

Zachowywałam ścisłą kwarantannę, to był ten czas, kiedy było mało zakażeń, a dużo obostrzeń. Zrobiłam wtedy remont łazienki, przemalowałam ją, zrobiłam remont pokoju gościnnego, przemalowałam jakieś szafki, wycięłam dziury w tarasie i zasadziłam tam hortensje. W ogóle zasadziłam mnóstwo kwiatów. Generalnie cały czas coś robiłam, dużo gotowałam. I to był czas, który był dla mnie dobry, pełen oddechu i prostych życiowych rzeczy, które są bardzo przyjemne i na które na co dzień nie mam czasu – podsumowuje Dorota Szelągowska.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Alicja Węgorzewska: W Warszawskiej Operze Kameralnej sięgamy po rzadkie i trudne dzieła sprzed wieków. Chcemy zaprezentować widzom najwyższy kunszt

– Sukcesy Warszawskiej Opery Kameralnej to sukcesy całego zespołu. Każde ogniwo musi pracować na najwyższych obrotach i na najwyższym poziomie – podkreśla Alicja Węgorzewska. Dyrektor WOK wyjątkowo skutecznie działa na rzecz przywracania niezwykłych dzieł barokowych na scenę i zaprasza do współpracy nietuzinkowych artystów. W obliczu rosnącej dominacji sztucznej inteligencji i rewolucji technologicznej stara się udowodnić, że klasyka nie tylko przetrwała próbę czasu, ale i zyskała nową jakość. Efektem pracy wielu osób są nieprzeciętne produkcje, profesjonalnie zarejestrowane i odnoszące sukcesy na międzynarodowych konkursach.

Media

Anna Lewandowska: Są aż trzy odsłony „Czerwonego dywanu” w „Pytaniu na śniadanie”. Ten punkt naszego programu ma bardzo dobrą oglądalność

Prezenterka zaznacza, że cykl, który prowadzi, cieszy się dużym zainteresowaniem widzów. Z tego też względu twórcy „Pytania na śniadanie” postanowili dać jej więcej czasu antenowego. W październiku „Czerwony dywan” zyskał nie tylko nową scenografię, ale także nową odsłonę. Anna Lewandowska podkreśla, że pozyskiwanie najświeższych informacji z kręgów show-biznesowych i dzielenie się nimi z odbiorcami sprawia jej dużą przyjemność.

Problemy społeczne

Rok regularnej aktywności fizycznej wydłuża życie w zdrowiu o co najmniej rok. Zmniejsza też absencję chorobową w pracy

Roczny cykl regularnej aktywności fizycznej w połączeniu z edukacją zdrowotną znacząco redukuje ryzyko zdrowotne i poprawia kondycję – wynika z programu badawczego Zdrowa OdWaga przeprowadzonego przez Medicover. U uczestników badania poprawiły się wskaźniki zdrowotne, spadła też absencja chorobowa w pracy. – Wyliczyliśmy metodą naukową, że dzięki 12-miesięcznemu programowi zdobyli oni dodatkowy rok życia w lepszym zdrowiu – ocenia dr n. med. Piotr Soszyński, koordynator medyczny programu badawczego Zdrowa OdWaga.