Newsy

Edyta Herbuś: Maciej Zień jest bardzo twórczą, ale też trochę nienasyconą osobą. Życzę mu, żeby potrafił się na chwilę zatrzymać po wielkim sukcesie jego kolekcji

2023-12-18  |  06:21
Mówi:Edyta Herbuś, tancerka, aktorka
Karolina Pisarek, modelka
Monika Lewczuk, wokalistka
Barbara Kurdej-Szatan, aktorka

Gwiazdy takie jak Edyta Herbuś, Karolina Pisarek, Monika Lewczuk i Barbara Kurdej-Szatan niejednokrotnie miały przyjemność mieć na sobie kreacje zaprojektowane przez Macieja Zienia. Przyznają, że zawsze czuły się w nich jak boginie. Jego znakiem rozpoznawczym są bowiem zwiewne, niezwykle subtelne suknie podkreślające osobowość kobiet. Gwiazdy, które przybyły na jubileuszowy pokaz, nie szczędzą pochwał pod adresem projektanta i życzą mu kolejnych sukcesów.

Od 25 lat Maciej Zień tworzy markę kojarzoną z elegancją, luksusem i perfekcyjnym wykonaniem. Jubileuszowa kolekcja zatytułowana „Black and White Symphony” koncentruje się na czerni i bieli. Są w niej ulubione linie i fasony projektanta, piękne tkaniny i doskonała jakość wykonania.

– Przede wszystkim Maciej Zień ma przepiękne suknie. On słynie z takich długich, lejących się sukni i każda kobieta, która nosi jego kreacje, wygląda jak bogini. To jeden z najlepszych polskich projektantów i bardzo gratuluję mu 25-lecia – mówi agencji Newseria Lifestyle Karolina Pisarek.

Jubileusz Macieja Zienia w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej przyciągnął tłumy gwiazd. Modelka cieszy się, że mogła uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu. Na czerwonym dywanie zaprezentowała się w wyjątkowej czarnej kreacji z dużym dekoltem.

– Jesteśmy w przepięknym miejscu i takie eventy lubię najbardziej, dlatego że ja kocham kobiecość, a Zień bardzo czuje kobiety i słynie właśnie z pięknych sukni. Moda jest zmienna i ma różne tematy. Tak naprawdę wszystko zależy od tego, jaki jest projektant. Aby właściwie uczcić jego twórczość, trzeba się więc dopasować do jego wizji – mówi.

Obok nietuzinkowych kolekcji Macieja Zienia obojętnie nie może również przejść Monika Lewczuk. Wokalistka podkreśla, że od dawna obserwuje jego twórczość, podziwia pasję, talent i pracowitość.

– Życzę mu kolejnych 25 lat takiej pięknej kariery, kolejnych pięknych stylizacji i samych sukcesów. Cenię go za klasę, za ponadczasowy styl, za to, że cały czas działa według swojej estetyki. I za to, że wspiera kobiety – mówi.

Kobiety są dla Macieja Zienia największą inspiracją. Poprzez swoje projekty lubi podkreślać ich bogatą osobowość, subtelność i eteryczność. Aby efekt końcowy był jak najbardziej wiarygodny, sięga po szlachetne tkaniny, takie jak muślin czy jedwab.

– To jest wielka rzecz – tworzyć 25 lat i zaskarbić sobie sympatię tylu osób. On skradł serca wielu kobiet w Polsce, które są mu wierne, jeśli chodzi o jego zachwyt kobiecością, którą on potrafi podkreślić swoimi kreacjami i tkaninami, które wybiera. Dla mnie jego suknie zawsze tańczą. One są takie jak ja. Ja najbardziej definiuję życie w dynamice i w ruchu, kreacje Maćka też są tego przykładem – mówi Edyta Herbuś.

Tancerka zauważa, że Maciej Zień jest niezwykle ambitną osobą. Nie spoczywa na laurach, ale cały czas wyznacza sobie nowe cele i stawia poprzeczkę coraz wyżej. Podczas jubileuszowego pokazu projektant wyznał, że nie czuje się jeszcze do końca spełniony i daje sobie czas na kolejne projekty.

– Życzę mu tej iskry, która cały czas podsyca ogień twórczy, tej pasji, która nigdy nie gaśnie, ale też zadowolenia z tego, co zostało stworzone, bo Maciuś jest bardzo twórczą osobą, bardzo kreatywną, ale też mam wrażenie, że trochę nienasyconą. I życzę mu, żeby potrafił się też ucieszyć i na chwilę zatrzymać po tym wielkim sukcesie, jakim niewątpliwie jest ta kolekcja – mówi Edyta Herbuś.

Kreacje z pracowni Macieja Zienia chętnie wybiera również Barbara Kurdej-Szatan. Aktorka przyznaje, że zawsze wygląda w nich wyjątkowo, a jednocześnie czuje się w stu procentach sobą.

– Myślę, że wszystkie możemy mu podziękować za to, że upiększa nasze życie i że dzięki niemu przy każdym wyjściu czujemy się bardzo kobieco. On to robi z ogromną wrażliwością, z ogromnym wyczuciem i za to go bardzo cenię. Każda jego kreacja – nawet taka, która jest nieco ostrzejsza, ma w sobie niezwykłą kobiecą delikatność, lekkość i subtelność. Życzę mu kolejnych cudownych twórczych lat i mnóstwa inspiracji do tworzenia tak pięknych rzeczy – podkreśla.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Maria Sadowska: Często kupujemy ubrania tylko na jeden sezon, a powinniśmy recyklingować modę. Ja jestem królową second handów

Wokalistka zauważa, że co kilka miesięcy do sprzedaży trafiają nowe kolekcje ubrań, a te, które jeszcze nie są zniszczone i mogłyby się przydać innym, lądują na śmietniku. Podobnie jest z różnymi urządzeniami elektronicznymi, sprzętem RTV i AGD. Nowe modele z dnia na dzień wypierają starsze, a góra elektrośmieci stale rośnie. Maria Sadowska apeluje więc, by zadać sobie trochę trudu i niepotrzebne telefony, tablety czy komputery oddać do odpowiedniego punktu, z którego trafią do recyklingu i utylizacji. Artystka docenia też kreatywność swojego męża, który maluje obrazy na starych, skórzanych kurtkach i tworzy w ten sposób nietuzinkowe elementy garderoby.

Media

Edyta Herbuś: Program „Tańcząca ze światem” łączy ze sobą moją pasję do podróży, tańca i odkrywania świata. Podczas nagrań wskakuję z jednej półki energetycznej w drugą

W nowej odsłonie programu „Tańcząca ze światem” Edyta Herbuś zabierze widzów do Jordanii. Jak zaznacza, plan wyjazdu był bardzo intensywny. Przez dziewięć dni ekipa realizująca pracowała po 12 godz., by pokazać niezwykłe, kulturowe i historyczne bogactwo tego fascynującego kraju. Tancerka zdradza też, że te wyjątkowe miejsca pozwoliły jej odkryć w sobie uśpione pokłady wrażliwości i stały się powodem wielu wzruszeń.

Konsument

Brytyjscy naukowcy dowiedli, że odczuwania szczęścia można się nauczyć. Trzeba jednak stale to ćwiczyć

Sześcioletnie badania, połączone z prowadzeniem kursów uczących tego, jak poprawić samopoczucie i stać się człowiekiem szczęśliwym, wykazały, że stosując odpowiednie strategie, można uzyskać zadowalające rezultaty. Przejście kursu prowadzonego przez naukowców z Uniwersytetu Bristolskiego umożliwia poprawę parametrów świadczących o samopoczuciu nawet o 15 proc. Okazuje się jednak, że zalecane ćwiczenia należy wykonywać trwale – w przeciwnym razie następuje regres do poziomu sprzed ich wdrożenia. Dobre wyniki badań skłoniły ich autora do wydania poradnika. Jego polskojęzyczna wersja ukaże się w maju.