Newsy

Edyta Herbuś: Teraz mam taki moment obfitości, że mogę wybierać role, które są dla mnie najciekawsze. Ale na pewno muszę sobie zafundować reset, żeby utrzymać równowagę w życiu

2024-05-16  |  06:16

Tancerka lubi wypoczywać aktywnie. Po intensywnym okresie w pracy najpierw daje sobie jednak chwilę na złapanie oddechu i szybką regenerację, a dopiero później rusza na podbój danej okolicy. Edyta Herbuś zaznacza, że często decyduje się na pasjonujące wyprawy, dzięki którym może zwiedzać i poznawać urokliwe zakątki świata. Ale zdarza się również tak, że wybiera beztroskie wakacje na plaży pod palmami. Tegoroczny urlop będzie jednak krótki.

– Najlepiej jest tak, żeby przylecieć w dane miejsce, mieć ze dwa dni spokoju, żeby troszkę się odciąć od obowiązków, od pracy, od tego, co w Polsce, i z taką czystą kartką wyruszyć w kolejną podróż, żeby jej doświadczyć, jak najbardziej intensywnie, po prostu jak najlepiej – mówi agencji Newseria Lifestyle Edyta Herbuś.

W ten sposób planuje więc wakacje. Jeśli wybiera jakąś miejscówkę, to sprawdza nie tylko komfort wypoczynku, ale też listę zabytków i atrakcji w danej okolicy.

– Mam już trochę podróżniczych marzeń, ale nie wiem, jak to się uda. Może teraz nie wybiorę się na długie wakacje czy na długą podróż, ale na pewno muszę sobie zafundować jakiś reset, żeby utrzymać równowagę, która uważam, że jest w życiu bardzo, bardzo ważna – mówi.

Dłuższe wakacje na razie nie wchodzą w grę ze względu na napięty grafik zawodowy. Edyta Herbuś jest teraz bowiem zaangażowana w kilka projektów.

– W czerwcu kończę próby do jednego przedstawienia, a w lipcu zaczynam kolejne, więc będzie trudno. Ale jest teraz fajny czas aktorsko, mam do dyspozycji cztery nowe przedstawienia, przy czym już gram w dwóch, więc byłoby ich sześć. To już za dużo, ale to jest taki piękny moment obfitości, że mogę wybrać sobie, które role są dzisiaj dla mnie najciekawsze i w które chcę się zaangażować. To są teatry impresaryjne, więc docieramy do publiczności w całej Polsce. Jest mnóstwo radości z tych spotkań i właściwie w każdym mieście, do którego docieramy, są podwójne komplety, po dwa przedstawienia – dodaje tancerka.

Edytę Herbuś można oglądać m.in. w spektaklu  „Ślub doskonały: I że Cię nie opuszczę aż do śmiechu” wystawianym w  Poznaniu, Olsztynie, Warszawie i Łodzi.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Media

Katarzyna Dowbor: Uwielbiam remonty. Gdybym nie była dziennikarką, to zostałabym scenografką albo architektem wnętrz

Prezenterka zaznacza, że jako prowadząca program „Nasz nowy dom” nie przyglądała się kolejnym etapom remontów z założonymi rękami, ale brała w nich czynny udział. Nie bała się żadnej pracy, pomagała zrywać tynki, malować ściany czy też montować poszczególne elementy wyposażenia. Jak podkreśla, robiła to z dużą przyjemnością, bo metamorfozy wnętrz od dawna są jej pasją. Katarzyna Dowbor cieszy się, że teraz swoimi pomysłami w tej kwestii może się dzielić w innym formacie. Zapewnia też, że dostaje od widzów wiele miłych wiadomości.

Konsument

Co czwarty uczeń ostatnich klas szkoły ponadpodstawowej ma konkretne plany na przyszłość. 30 proc. nie wie, czy będzie studiować

Dla ponad połowy badanych uczniów ostatnich klas liceów i techników praca jest ważna już w tym momencie życia. Podkreślają jednak, że pieniądze nie są celem samym w sobie, a raczej motywuje ich chęć rozwoju i edukacji życiowej. Ponad połowa wybiera się na studia po zakończeniu szkoły średniej, a 30 proc. jeszcze się nad tym zastanawia. Co istotne, 60 proc. ma już pomysły na przyszłość, a co czwarty – nawet konkretne plany. Zapytani o najważniejsze sprawy w życiu wymieniają przede wszystkim rodzinę, zdrowie i przyjaciół.