Newsy

Edyta Herbuś: Teraz mam taki moment obfitości, że mogę wybierać role, które są dla mnie najciekawsze. Ale na pewno muszę sobie zafundować reset, żeby utrzymać równowagę w życiu

2024-05-16  |  06:16

Tancerka lubi wypoczywać aktywnie. Po intensywnym okresie w pracy najpierw daje sobie jednak chwilę na złapanie oddechu i szybką regenerację, a dopiero później rusza na podbój danej okolicy. Edyta Herbuś zaznacza, że często decyduje się na pasjonujące wyprawy, dzięki którym może zwiedzać i poznawać urokliwe zakątki świata. Ale zdarza się również tak, że wybiera beztroskie wakacje na plaży pod palmami. Tegoroczny urlop będzie jednak krótki.

– Najlepiej jest tak, żeby przylecieć w dane miejsce, mieć ze dwa dni spokoju, żeby troszkę się odciąć od obowiązków, od pracy, od tego, co w Polsce, i z taką czystą kartką wyruszyć w kolejną podróż, żeby jej doświadczyć, jak najbardziej intensywnie, po prostu jak najlepiej – mówi agencji Newseria Lifestyle Edyta Herbuś.

W ten sposób planuje więc wakacje. Jeśli wybiera jakąś miejscówkę, to sprawdza nie tylko komfort wypoczynku, ale też listę zabytków i atrakcji w danej okolicy.

– Mam już trochę podróżniczych marzeń, ale nie wiem, jak to się uda. Może teraz nie wybiorę się na długie wakacje czy na długą podróż, ale na pewno muszę sobie zafundować jakiś reset, żeby utrzymać równowagę, która uważam, że jest w życiu bardzo, bardzo ważna – mówi.

Dłuższe wakacje na razie nie wchodzą w grę ze względu na napięty grafik zawodowy. Edyta Herbuś jest teraz bowiem zaangażowana w kilka projektów.

– W czerwcu kończę próby do jednego przedstawienia, a w lipcu zaczynam kolejne, więc będzie trudno. Ale jest teraz fajny czas aktorsko, mam do dyspozycji cztery nowe przedstawienia, przy czym już gram w dwóch, więc byłoby ich sześć. To już za dużo, ale to jest taki piękny moment obfitości, że mogę wybrać sobie, które role są dzisiaj dla mnie najciekawsze i w które chcę się zaangażować. To są teatry impresaryjne, więc docieramy do publiczności w całej Polsce. Jest mnóstwo radości z tych spotkań i właściwie w każdym mieście, do którego docieramy, są podwójne komplety, po dwa przedstawienia – dodaje tancerka.

Edytę Herbuś można oglądać m.in. w spektaklu  „Ślub doskonały: I że Cię nie opuszczę aż do śmiechu” wystawianym w  Poznaniu, Olsztynie, Warszawie i Łodzi.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Beata Pawlikowska: Podczas urlopów ekologia schodzi u nas na drugi plan. Zbyt często latamy samolotami i niszczymy przyrodę

Podróżniczka apeluje, by planując wyjazdy wakacyjne, a później już wypoczywając w konkretnych miejscach, nie włączać taryfy ulgowej i nie zapominać o ekologii. Jak jednak obserwuje, Polakom daleko do ekologicznej turystyki i po urlopach mają sporo na sumieniu. Przede wszystkim nie dbają o przyrodę, tratują roślinność, płoszą zwierzęta, w każdy zakątek próbują dojechać samochodem i pozostawiają po sobie spory bałagan. Beata Pawlikowska zachęca do tego, by na czas urlopu zostawić swoje auta w garażu, a podróżować chociażby pociągami.

Gwiazdy

Joanna Przetakiewicz: Podczas kampanii wyborczej kobietom wiele obiecano. Jak na razie nie widać rezultatów i jest duże rozczarowanie

Projektantka mody nie kryje swojego rozczarowania tym, że kolejni rządzący znów nie patrzą w stronę kobiet i nie śpieszą się z uregulowaniem kwestii, które są dla nich priorytetowe. Panie często stają przed trudnymi wyborami w życiu prywatnym, a jeśli chodzi o kwestie zawodowe, to wciąż muszą się mierzyć z nierównością w płacach i dostępie do eksponowanych stanowisk. Jak zauważa Joanna Przetakiewicz, kobiety chętnie poszły do urn w wyborach parlamentarnych, bo nie boją się już walczyć o swoje prawa i wierzą, że wreszcie coś się zmieni. Mimo krzyku rozpaczy nadal odbijają się jednak od ściany ustawionej przez mężczyzn.

Problemy społeczne

Siedzący tryb życia sprzyja garbieniu się. Polacy opracowali koszulkę pomagającą zachować prawidłową postawę ciała

Na dolegliwości związane z kręgosłupem cierpi nawet 85 proc. populacji. Z wyników badania stanu zdrowia Polaków przeprowadzonych przez GUS wynika, że choroby kręgosłupa stanowią drugą co do częstości przyczynę przewlekłych stanów chorobowych. W dużej mierze winne temu jest garbienie się. Polacy opracowali innowacyjną koszulkę, która dzięki elastycznej strukturze wymusza prostą sylwetkę. – Pod względem konstrukcji to innowacja nie tylko w Polsce, ale i na świecie – mówi Wojciech Wojtuszko, założyciel eplecy.pl.