Newsy

Ewa Mielnicka o Miss International: Jest bardzo duża konkurencja. Najbardziej obawiam się reprezentantki Wenezueli, USA i Portoryko

2015-11-04  |  06:55

Miss Polski 2014 nie ukrywa, że liczy na sukces podczas wyborów Miss International w Japonii, ale jeśli nie uda jej się zdobyć korony, to nie będzie rozpaczać. Najpiękniejsza Polka już sam wyjazd na ten konkurs uważa za duże wyróżnienie i szansę na zaprezentowanie się na międzynarodowej arenie.

Udział konkursie Miss International 2015 to dla Ewy Mielnickiej wielka szansa na międzynarodową karierę, ponieważ w tym czasie do stolicy Japonii w poszukiwaniu oryginalnych twarzy zjeżdżają się światowi projektanci mody i właściciele cenionych marek. Reprezentantka Polski zapewnia, że robi wszystko, by zaprezentować się jak najlepiej. Wyjazd na międzynarodowy konkurs piękności poprzedziły liczne konsultacje ze stylistami i fachowcami od wizerunku.

Będę się starała, jak tylko potrafię. Jestem dobrze przygotowana. Mam ze sobą przepiękne stroje, więc mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku. A jeśli nawet się nie uda, to mam nadzieję, że pozostanie piękna przygoda, którą zapamiętam do końca życia – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Ewa Mielnicka, Miss Polski 2014.

Ewa Mielnicka jest pierwszą po 22 latach Miss Polski, która reprezentuje nasz kraj na konkursie Miss International. Modelka przyznaje, że konkurencja jest bardzo duża, dlatego na razie trudno jest jej oszacować swoje szanse.

Jest przepiękna Wenezuelka, przepiękna reprezentantka z USA, Portoryko również wysyła kobietę, która już została zauważona, nie tylko przeze mnie – mówi Ewa Mielnicka.

Mielnicka przyznaje, że udział w konkursie Miss International to dla niej ogromne przeżycie, radość miesza się ze stresem, a nadzieje z obawami.

Boję się wielu rzeczy. Mam nadzieję, że bariery językowej nie będzie, bo aby wszystko było w porządku, przygotowywałam się z języka angielskiego. Ale jak chyba każda miss boje się też połamania szpilek na scenie – dodaje Ewa Mielnicka.

 

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Media

Finanse

Ponad 70 proc. Polaków najbardziej obawia się braku dostępu do opieki zdrowotnej. Prywatne ubezpieczenie zdrowotne posiada już 3,5 mln osób

Po I połowie tego roku prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym było objętych już 3,5 mln Polaków. To 15-proc. wzrost rok do roku – wynika z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń. Do tego wzrostu popularności przyczyniła się pandemia COVID-19, która dodatkowo spotęgowała obawy Polaków związane z utratą zdrowia i brakiem dostępu do opieki lekarskiej. Pakiety medyczne to dziś najpopularniejszy benefit w polskich firmach – korzysta z niego ponad 70 proc. pracowników.

Infrastruktura

70 proc. budynków mieszkalnych w Polsce jest nieefektywnych energetycznie. Ich kompleksowa renowacja może napędzić gospodarkę i stworzyć kilkaset tysięcy nowych miejsc pracy

W Polsce aż 70 proc. spośród 5 mln domów jednorodzinnych nie spełnia standardów efektywności energetycznej. W rezultacie roczne koszty ogrzewania typowego domu o powierzchni 118 mkw., wyposażonego w kocioł węglowy oraz stare drzwi i okna, sięgają w tej chwili ok. 6,5 tys. zł. Po modernizacji, ociepleniu i wymianie stolarki ten koszt mógłby spaść nawet do 1,8 tys. zł rocznie – oszacowali analitycy w raporcie „Fala renowacji szansą na rozwój Polski po pandemii”. Wynika z niego także, że w Polsce powszechna termomodernizacja budynków mieszkalnych – wymuszona unijną strategią – mogłaby się stać motorem napędowym krajowej gospodarki po pandemii i stworzyć nawet kilkaset tysięcy nowych miejsc pracy.