Newsy

Ewa Szabatin: Dopóki szczepionka nie będzie w stu procentach przebadana, nie podejmiemy z mężem decyzji o szczepieniu

2021-02-11  |  06:21

Tancerka swoje życie ostatnio dzieli między Polskę i Szwajcarię. Zaznacza, że nie podejmie pochopnej decyzji o szczepieniu, ponieważ wcześniej chciałaby mieć pewność, że postępuje słusznie. Chociaż Ewa Szabatin nie może narzekać na brak pracy, to jej przychody nie są już tak regularne jak przed pandemią. Kryzys spowodował, że wiele reklamodawców wycofuje się z dotychczasowej współpracy, a nowe zlecenia znacznie trudniej zdobyć. Jak mówi, stara się produktywnie wykorzystywać chwile wolne od pracy.

Ewa Szabatin pracuje głównie za pośrednictwem social mediów. W konsekwencji może to robić z dowolnego miejsca i kraju. Tak popularny ostatnio home office nie jest jej obcy. To duże ułatwienie, zwłaszcza teraz, gdy wiele osób traci stałe źródło utrzymania.

– Moje życie zawodowe zwolniło. Nadal pracuję, bo jestem związana głównie z social mediami, więc sama organizuję sobie grafik. Jeśli jednak chodzi o współpracę z markami, czyli najprościej mówiąc zarabianie kasy, niestety mam około 60 proc. mniej zleceń – mówi tancerka w rozmowie z agencją Newseria Lifestyle.

Zaznacza, że pandemia skłoniła ją do podjęcia kilku ważnych decyzji. Ograniczenia związane ze swobodnym przemieszczaniem się spowodowały, że jej dynamiczne życie się ustabilizowało.

– Moje życie prywatne się uspokoiło. Przed pandemią żyliśmy z mężem pomiędzy dwoma krajami i cały czas podróżowaliśmy. Nigdy nie mieszkaliśmy ze sobą na stałe, od roku to się zmieniło, nareszcie możemy spędzać czas jak prawdziwa rodzina. Przed pierwszym lockdownem udało mi się kupić mieszkanie w Szwajcarii, więc mamy swoje gniazdko. Co prawda mam również mieszkanie w Warszawie, więc stwierdziliśmy, że będziemy razem w jednym albo drugim miejscu – tłumaczy Ewa Szabatin.

Chociaż tancerka nie może doczekać się powrotu do normalności, na razie wstrzymuje się z podjęciem decyzji o szczepieniu. Tłumaczy, że chciałaby poczekać, aż wiedza o szczepionce będzie bardziej rzetelna.

– Nie spieszymy się z podjęciem decyzji o szczepieniu. Nawet gdybyśmy chcieli się zaszczepić, to i tak na razie byłoby to niemożliwe, bo młodzi ludzie są ostatni w kolejce. Dopóki szczepionka nie będzie w stu procentach przebadana, nie podejmiemy decyzji o szczepieniu – zaznacza.

Ewa Szabatin tłumaczy, że najbardziej brakuje jej prozaicznych czynności, których przed pandemią nie doceniała. Chciałaby móc wybrać się do restauracji i w spokoju spędzić czas z najbliższymi. Ma nadzieję, że w niedalekiej przyszłości stanie się to możliwe.

– Jeśli pandemia by się skończyła, na pewno wsiadłabym do samolotu i poleciała gdzieś daleko, na przykład na Bali, bo to moje ukochane miejsce. Gdy świat wróci do normalności, zacznę korzystać z życia i podróżować. Nawet jeśli podczas pandemii udaje się nam utrzymać pracę i mamy pieniądze, nie możemy ich wydać, oszczędzamy. Wyjścia do teatru, kina, restauracji – to jest życie. Obecnie tego najbardziej mi brakuje – wyznaje.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Mateusz Gessler: Wiele restauracji nie podniesie się z kryzysu spowodowanego pandemią. Będzie to trochę prawo dżungli, na rynku pozostaną najmocniejsi

Restaurator przyznaje, że branża gastronomiczna przeżywa najpoważniejszy kryzys od wielu dekad. Jemu samemu, pomijając oczywiście kwestie finansowe, bardzo doskwiera brak możliwości realizowania się w zawodzie restauratora i kucharza. Tęskni też za atmosferą, jaka przed pandemią panowała w restauracjach, barach i kawiarniach. Posiłki na wynos lub w dostawie to jedynie namiastka pracy. Eksperci szacują, że blisko 1/3 lokali gastronomicznych może nie przetrwać „zamrożenia” i na stałe zniknie z kulinarnej mapy Polski. W wielu z nich w ciągu ostatniego roku zyski spadły nawet o 90 proc.

Seriale

Laura Breszka: Pojawienie się dziecka to spełnienie marzeń, ale też szok. Szczególnie dla kobiet wcześniej aktywnych zawodowo i towarzysko

Aktorka zauważa, że codzienne życie młodych mam znacznie różni się od wystylizowanych fotek z mediów społecznościowych, ale za to zawiera całą paletę pięknych uczuć, nietuzinkowych doświadczeń i zaskakujących zwrotów akcji. Choć dzieci szybko i bezwzględnie weryfikują wyobrażenia o rodzicielstwie, to jednak dają solidną lekcję pokory. Zmagania współczesnych rodziców z rzeczywistością pokaże nowy serial komediowy „Mamy to", w którym aktorka gra jedną z głównych ról. Jej bohaterka ma dwie córeczki i doświadczenie, które pozwala jej łatwiej pokonywać trudności wychowawcze.

Farmacja

Choroba Parkinsona coraz częściej dotyka młodych ludzi. Pandemia znacząco opóźnia diagnostykę i leczenie.

– Minęły już czasy, kiedy Parkinson był problemem ludzi starszych. Najmłodszy chory, z którym rozmawiałem, miał pierwsze objawy w wieku 16 lat – mówi wiceprezes Fundacji Chorób Mózgu Wojciech Machajek. Chorobę Parkinsona, na którą cierpi w Polsce ok. 100 tys. osób, diagnozuje się coraz częściej i u coraz młodszych. W ostatnich latach poprawił się dostęp do leczenia zaawansowanego stadium choroby, a w ramach dwóch programów lekowych pacjenci mają dostęp do nowoczesnych terapii infuzyjnych. Kluczowe znaczenie dla sprawności chorych ma jednak wczesne rozpoznanie i wdrożenie leczenia, co ostatnio utrudnia pandemia.