Newsy

Ewa Szabatin: Dopóki szczepionka nie będzie w stu procentach przebadana, nie podejmiemy z mężem decyzji o szczepieniu

2021-02-11  |  06:21

Tancerka swoje życie ostatnio dzieli między Polskę i Szwajcarię. Zaznacza, że nie podejmie pochopnej decyzji o szczepieniu, ponieważ wcześniej chciałaby mieć pewność, że postępuje słusznie. Chociaż Ewa Szabatin nie może narzekać na brak pracy, to jej przychody nie są już tak regularne jak przed pandemią. Kryzys spowodował, że wiele reklamodawców wycofuje się z dotychczasowej współpracy, a nowe zlecenia znacznie trudniej zdobyć. Jak mówi, stara się produktywnie wykorzystywać chwile wolne od pracy.

Ewa Szabatin pracuje głównie za pośrednictwem social mediów. W konsekwencji może to robić z dowolnego miejsca i kraju. Tak popularny ostatnio home office nie jest jej obcy. To duże ułatwienie, zwłaszcza teraz, gdy wiele osób traci stałe źródło utrzymania.

– Moje życie zawodowe zwolniło. Nadal pracuję, bo jestem związana głównie z social mediami, więc sama organizuję sobie grafik. Jeśli jednak chodzi o współpracę z markami, czyli najprościej mówiąc zarabianie kasy, niestety mam około 60 proc. mniej zleceń – mówi tancerka w rozmowie z agencją Newseria Lifestyle.

Zaznacza, że pandemia skłoniła ją do podjęcia kilku ważnych decyzji. Ograniczenia związane ze swobodnym przemieszczaniem się spowodowały, że jej dynamiczne życie się ustabilizowało.

– Moje życie prywatne się uspokoiło. Przed pandemią żyliśmy z mężem pomiędzy dwoma krajami i cały czas podróżowaliśmy. Nigdy nie mieszkaliśmy ze sobą na stałe, od roku to się zmieniło, nareszcie możemy spędzać czas jak prawdziwa rodzina. Przed pierwszym lockdownem udało mi się kupić mieszkanie w Szwajcarii, więc mamy swoje gniazdko. Co prawda mam również mieszkanie w Warszawie, więc stwierdziliśmy, że będziemy razem w jednym albo drugim miejscu – tłumaczy Ewa Szabatin.

Chociaż tancerka nie może doczekać się powrotu do normalności, na razie wstrzymuje się z podjęciem decyzji o szczepieniu. Tłumaczy, że chciałaby poczekać, aż wiedza o szczepionce będzie bardziej rzetelna.

– Nie spieszymy się z podjęciem decyzji o szczepieniu. Nawet gdybyśmy chcieli się zaszczepić, to i tak na razie byłoby to niemożliwe, bo młodzi ludzie są ostatni w kolejce. Dopóki szczepionka nie będzie w stu procentach przebadana, nie podejmiemy decyzji o szczepieniu – zaznacza.

Ewa Szabatin tłumaczy, że najbardziej brakuje jej prozaicznych czynności, których przed pandemią nie doceniała. Chciałaby móc wybrać się do restauracji i w spokoju spędzić czas z najbliższymi. Ma nadzieję, że w niedalekiej przyszłości stanie się to możliwe.

– Jeśli pandemia by się skończyła, na pewno wsiadłabym do samolotu i poleciała gdzieś daleko, na przykład na Bali, bo to moje ukochane miejsce. Gdy świat wróci do normalności, zacznę korzystać z życia i podróżować. Nawet jeśli podczas pandemii udaje się nam utrzymać pracę i mamy pieniądze, nie możemy ich wydać, oszczędzamy. Wyjścia do teatru, kina, restauracji – to jest życie. Obecnie tego najbardziej mi brakuje – wyznaje.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Media

Gabi Drzewiecka: Należę do grona szczęśliwców, którzy w trakcie pandemii mieli pracę. Nie dotknęło mnie to aż tak bardzo pod względem finansowym

Prezenterka zapewnia, że pandemia nie odbiła się negatywnie na jej sprawach zawodowych. Co prawda w połowie ubiegłego roku po sześciu latach zakończyła współpracę z radiem Chillizet, ale nie wyklucza, że niedługo pojawi się w innej stacji radiowej. Na razie swoją autorską audycję „Gabinet dźwięku” kontynuuje online i jak podkreśla, nadal spotyka się ona z dużym zainteresowaniem odbiorców. Dziennikarkę można też oglądać na antenach telewizji TVN i Canal+, a jednym z największych wyzwań w najbliższych tygodniach będzie udział w programie Music MasterClass Fundacji Fabryki Norblina.

Finanse

Branża muzyczna dotkliwie odczuwa przedłużające się zamknięcie. Odbicie może potrwać co najmniej trzy lata

Polska branża muzyczno-festiwalowa przeżywa trudny okres w związku z pandemią COVID-19. Koncerty na żywo nie odbywają się już od wielu miesięcy, a artyści stracili dochody ze sprzedaży biletów, które są dla nich jednym z głównych źródeł przychodów. W jeszcze trudniejszej sytuacji ekonomicznej znalazły się też tysiące pracowników backstage’owych, takich jak dźwiękowcy, oświetleniowcy, choreografowie czy ekipy scenograficzne. Dziennikarz muzyczny Piotr Metz podkreśla jednak, że publiczność jest spragniona możliwości pójścia na tradycyjny koncert i obcowania z muzyką, dzięki czemu – po zakończeniu przymusowego przestoju – branża muzyczna może przeżyć prawdziwy boom.