Mówi: | Doda |
Funkcja: | wokalistka |
Doda: Zostawiłam po sobie niesamowite dzieło filmowe, ale nie myślę o powrocie do branży. Mam za dużą traumę
Trwa 78. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, a plejada gwiazd z całego świata obiera kierunek Lazurowe Wybrzeże. Doda, która trzykrotnie uczestniczyła w tym wydarzeniu, przyznaje, że niektóre zasady obowiązujące na gali i na czerwonym dywanie były dla niej wręcz nie do zaakceptowania. Dorota Rabczewska podkreśla, że tym razem nie wybiera się do Cannes. Nie planuje też współpracy z branżą filmową.
– Trzy razy byłam na Festiwalu w Cannes. To ciekawe doświadczenie, ale bardzo dużo rzeczy mnie zdziwiło. Bardzo szokujące było dla mnie to, że na przykład każdy, kto za kilkanaście tysięcy dolarów kupi sobie wejściówkę, może wejść na czerwony dywan. Może to być persona zupełnie niezwiązana ani z filmem, ani tak naprawdę z show-biznesem czy z kulturą – mówi agencji Newseria Doda.
I choć Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes to niezwykle medialne wydarzenie, na które zwrócone są oczy niemal całego świata, to obowiązują tam sztywne zasady. Kiedy piosenkarka sama chciała zadbać o właściwą dokumentację swojego udziału w tym wydarzeniu, spotkała się z mocnym sprzeciwem osób, które pilnowały porządku na czerwonym dywanie.
– Zdziwiło mnie to, że podczas gali czy czerwonego dywanu w ogóle nie można używać telefonów. Ja też, jak tylko wyjęłam telefon, żeby podzielić się z moimi fanami, jak wygląda festiwal w Cannes, zostałam przyspieszona do wejścia do sali, więc to też było bardzo dziwne. Nicole Kidman również została za to wyproszona z czerwonego dywanu, ostatnio też jakaś inna bardzo znana artystka – mówi.
Festiwal w Cannes to wielka gratka nie tylko dla fanów kinematografii, ale także dla miłośników mody. Tym razem jednak artyści i celebryci, którzy czerwony dywan traktują jako okazję do zaprezentowania spektakularnych, przykuwających uwagę i szeroko komentowanych stylizacji, mogą być nieco rozczarowani. Jeśli bowiem chodzi o ubiór, organizatorzy słynnego konkursu wprowadzili surowe restrykcje. Wcześniej niektóre kreacje bywały nie tylko efektowne, ale też kontrowersyjne, dlatego nadszedł czas na zmiany. Zakazane jest więc eksponowanie nagości, prześwitujące suknie, głębokie dekolty, zbyt obszerne stylizacje oraz długie treny. Zamiast tego ma być powrót do eleganckiej klasyki.
– Kiedy ja byłam na festiwalu w Cannes, to zdziwiło mnie też to, że absolutnie każdego fotografa i wszystkie osoby z mediów obowiązuje dress code, muszą być w smokingach tudzież garniturach – mówi.
W tym roku Doda nie wybiera się do Cannes. Wokalista zaznacza też, że choć ma na swoim koncie doświadczenia w branży filmowej, to na razie nie planuje angażować się w kolejne produkcje.
– W ogóle nie myślę o powrocie do branży filmowej. W Cannes byłam wtedy, kiedy jako producent kreatywny produkowałam film „Dziewczyny z Dubaju” i zafascynowałam się tym światem, bo od dziecka jestem wielką kinomanką. Bardzo się cieszę, że go zrobiłam, było to wspaniałe doświadczenie i zostawiłam po sobie niesamowite dzieło, natomiast potem za bardzo przeżyłam swój rozwód i całe oszukanie mnie, jeżeli chodzi o ten film. Mam za dużą traumę, więc mimo różnych propozycji, bo dostałam już łącznie trzy, jeżeli chodzi o kreatywne wyprodukowanie filmów, na ten moment nie podejmuje się tego. Za dużo mnie to kosztowało – dodaje.
Jednym z najważniejszych polskich akcentów podczas 78. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes jest światowa premiera polsko-francuskiej koprodukcji „Bądź wola moja” w reżyserii Julii Kowalski.
Czytaj także
- 2025-05-22: Doda: Podczas koncertów zawsze staram się robić jakieś ekstrashow, by wzbudzić emocje. Mam dużo pomysłów, natomiast wszystko zależy od funduszy i organizatorów
- 2025-05-27: Doda: Udało mi się całkowicie zwalczyć przyczynę Hashimoto, a nie tylko skutki tej choroby. Nadal będę się dzielić moimi doświadczeniami i nie dam się zastraszyć
- 2025-05-20: Lanberry: Szykuję grube show, które zapadnie widzom w pamięci. Przede mną intensywne miesiące, w weekendy będziemy grać po cztery–pięć koncertów
- 2025-05-21: Bryska: Dla mnie Opera Leśna to bardzo sentymentalne miejsce. Jako dziecko oglądałam festiwale w Sopocie, a teraz sama mogę na nich występować
- 2025-05-23: Maciej Rock: Przygotowania do Polsat Hit Festiwal trwają cały rok. To olbrzymie przedsięwzięcie logistyczne
- 2025-05-22: Jeden Osiem L: Przygotowaliśmy nową aranżację utworu „Jak zapomnieć”. Ten przebój śpiewają z nami już kolejne pokolenia
- 2025-05-13: Duże zmiany na rynku agencji PR. Prawie połowa z nich działa na rynku krócej niż pięć lat
- 2025-04-11: Spada udział chowu klatkowego w hodowli drobiu. Wciąż jednak 67 proc. kur trzymanych jest w klatkach
- 2025-04-07: Duże zmiany w globalnym handlu. Polska może stracić nawet 0,43 proc. PKB
- 2025-04-03: Krakowska fabryka Philip Morris przestawia się na produkcję wkładów tytoniowych do nowych podgrzewaczy. Amerykański koncern ogłosił zakończenie inwestycji o wartości blisko 1 mld zł
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Bryska: W Sopocie nigdy nie odmawiam sobie przyjemności zjedzenia gofra. Cena nie gra roli
Wokalistka zapewnia, że nieco wyższe ceny w kawiarniach, restauracjach czy nawet w zwykłych budkach z przysmakami tuż przy plaży nie zniechęcają jej do wypoczynku nad Bałtykiem, bo po prostu lubi tam bywać. Często wraca do Sopotu, chociażby po to, żeby zjeść pysznego gofra z syropem karmelowym. Na ten przysmak Bryska nie żałuje pieniędzy. Jej zdaniem nieco wyższe ceny w lokalach gastronomicznych w sezonie letnim są jak najbardziej uzasadnione, bo przecież dla właścicieli takich punktów, to jedyna okazja żeby zarobić.
Polityka
Lekarz: Karol Nawrocki zapewne sporo papierosów w swoim życiu wypalił. Stwierdził, że w kampanii lepiej będzie je zastąpić woreczkami nikotynowymi

Kandydat na prezydenta Karol Nawrocki podczas ostatniej debaty w TVP wykonał nietypowy gest, wsuwając do ust saszetkę, co wywołało dyskusję na temat alternatywnych produktów nikotynowych. Były wiceminister zdrowia przypomina, że stosowanie takich woreczków to jedna z metod walki z uzależnieniem od palenia tytoniu, wpisująca się w strategię redukcji szkód, a przykład osoby publicznej może podnieść świadomość społeczną na ten temat. Jednocześnie lekarz zwraca uwagę, że tego typu produkty przeznaczone są wyłącznie dla osób dorosłych. Reguluje to przyjęta w maju nowelizacja ustawy tytoniowej.
Zdrowie
Coraz więcej alergików korzysta z immunoterapii podjęzykowej. Nie jest ona dostępna dla najmłodszych pacjentów

Immunoterapia alergenowa, polegająca na 3-5-letnim podawaniu preparatu zawierającego alergeny, jest jedyną uznaną i skuteczną metodą przyczynowego leczenia alergii. Jej zastosowanie w najmłodszym wieku pozwala uchronić pacjenta przed rozwojem poważniejszych chorób o podłożu alergicznym, takich jak astma oskrzelowa. W Polsce refundowane są głównie immunoterapie podawane podskórnie, jednak w ostatnich latach coraz popularniejsza staje się postać podjęzykowa. Doustna forma jest refundowana tylko u dzieci i młodzieży w wieku 12–18 lat oraz dla dorosłych w odczulaniu na roztocza kurzu domowego. Alergolodzy i organizacje pacjenckie apelują o rozszerzenie wskazań o inne alergeny wiatropylne i refundację preparatów od szóstego roku życia.