Newsy

Alicja Węgorzewska: Piję litrami kawę i jestem pracoholikiem. Brak czasu jest moją największą wadą

2020-08-21  |  06:17

Śpiewaczka operowa przyznaje, że jest silną kobietą. Ma jednak pewne cechy i nawyki, które uważa za szkodliwe i stara się z nimi walczyć. Tłumaczy, że na co dzień bardzo dużo pracuje. Kocha to, co robi i mocno angażuje się w każdy projekt, który tworzy.  Aktywność zawodowa sprawia jej przyjemność. O obowiązkach myśli nawet, gdy ma chwilę wolnego. Alicja Węgorzewska przyznaje również, że chciałaby w przyszłości zwiedzić te miejsca na świecie, których, mimo licznych podróży, nie udało się jej jeszcze zobaczyć.

Artystka zaznacza, że we współczesnym świecie czasami opłaca się być kruchą kobietą, ponieważ wówczas mężczyźni śpieszą z pomocą. Ona jednak nigdy nie prezentowała takiej postawy. Zawsze sama radziła sobie ze swoimi problemami i z odwagą kroczyła przez życie. Śpiewaczka ceni niezależność. Przyznaje jednak, że, jak każdy, ma również wady.

– Piję litrami kawę i jestem pracoholikiem – to moje słabości. Łapię się na tym, że nie potrafię odpoczywać. Ciągle w głowie mam nowe pomysły na projekt czy wyjazd. Myślę, że brak czasu jest moją największą wadą – mówi w rozmowie z agencją Newseria Lifestyle Alicja Węgorzewska.

Śpiewaczka operowa przyznaje, że podróże to jedna z jej pasji. Dzięki braniu udziału w międzynarodowych przedsięwzięciach muzycznych udało jej się zwiedzić znaczną część świata. Tłumaczy jednak, że wciąż ciekawią ją pozostałe miejsca. Na razie nie zamierza jednak wyjeżdżać z Polski, ponieważ wie, że byłoby to niebezpieczne. Jednak bardzo możliwe, że po pandemii będzie chciała zrealizować te plany.

– Marzę przede wszystkim o zdrowiu – dla siebie, córki i mamy. Moim marzeniem zawsze było również zwiedzenie całego świata. Kawałek już widziałam, a obecnie przez pandemię wszystko zostało utrudnione. Myślę, że czas i okoliczności weryfikują nasze marzenia – podkreśla artystka.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Handel

Podatki od żywności wysokoprzetworzonej mogą pomóc walczyć z otyłością. Wpływy z nich można przeznaczyć na dopłaty do zdrowego jedzenia

Nie tylko napoje słodzone, jak ma to miejsce w Polsce, ale i cała niezdrowa żywność powinna być objęta dodatkowym opodatkowaniem – przekonują badacze z Centrum Ekonomiki Zdrowia i Polityki Innowacji w Imperial College Business School, którzy przyjrzeli się wynikom badań w tym zakresie z całego świata. Pieniądze z podatku od żywności wysokoprzetworzonej, z dużą zawartością soli czy cukru, powinny ich zdaniem zostać spożytkowane na dopłaty do zdrowego jedzenia. Okazuje się, że zwłaszcza w krajach o niskich i średnich dochodach to czynnik ekonomiczny decyduje o wyborze niezdrowego jedzenia, które jest mocno reklamowane i często tańsze.

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Pomysł na trenowanie boksu zrodził się u mnie z fascynacji Sashą Sidorenko. Dyscyplina ta wymaga skupienia, a właśnie tego mi na co dzień brakuje

Aktorka zaznacza, że trenuje boks, bo pozwala jej nauczyć się trzeźwo myśleć, analizować i szybko podejmować decyzje. Z uprawiania tej dyscypliny czerpie sporą przyjemność, zwłaszcza że robi to pod okiem mistrzyni – Sashy Sidorenko. Aleksandra Popławska podkreśla, że dla niej nie tyle liczy się zwycięstwo na ringu, ile taktyka gry, jaką przyjmuje się wobec przeciwnika.