Mówi: | Doda |
Funkcja: | wokalistka |
Doda: Zostawiłam po sobie niesamowite dzieło filmowe, ale nie myślę o powrocie do branży. Mam za dużą traumę
Trwa 78. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, a plejada gwiazd z całego świata obiera kierunek Lazurowe Wybrzeże. Doda, która trzykrotnie uczestniczyła w tym wydarzeniu, przyznaje, że niektóre zasady obowiązujące na gali i na czerwonym dywanie były dla niej wręcz nie do zaakceptowania. Dorota Rabczewska podkreśla, że tym razem nie wybiera się do Cannes. Nie planuje też współpracy z branżą filmową.
– Trzy razy byłam na Festiwalu w Cannes. To ciekawe doświadczenie, ale bardzo dużo rzeczy mnie zdziwiło. Bardzo szokujące było dla mnie to, że na przykład każdy, kto za kilkanaście tysięcy dolarów kupi sobie wejściówkę, może wejść na czerwony dywan. Może to być persona zupełnie niezwiązana ani z filmem, ani tak naprawdę z show-biznesem czy z kulturą – mówi agencji Newseria Doda.
I choć Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes to niezwykle medialne wydarzenie, na które zwrócone są oczy niemal całego świata, to obowiązują tam sztywne zasady. Kiedy piosenkarka sama chciała zadbać o właściwą dokumentację swojego udziału w tym wydarzeniu, spotkała się z mocnym sprzeciwem osób, które pilnowały porządku na czerwonym dywanie.
– Zdziwiło mnie to, że podczas gali czy czerwonego dywanu w ogóle nie można używać telefonów. Ja też, jak tylko wyjęłam telefon, żeby podzielić się z moimi fanami, jak wygląda festiwal w Cannes, zostałam przyspieszona do wejścia do sali, więc to też było bardzo dziwne. Nicole Kidman również została za to wyproszona z czerwonego dywanu, ostatnio też jakaś inna bardzo znana artystka – mówi.
Festiwal w Cannes to wielka gratka nie tylko dla fanów kinematografii, ale także dla miłośników mody. Tym razem jednak artyści i celebryci, którzy czerwony dywan traktują jako okazję do zaprezentowania spektakularnych, przykuwających uwagę i szeroko komentowanych stylizacji, mogą być nieco rozczarowani. Jeśli bowiem chodzi o ubiór, organizatorzy słynnego konkursu wprowadzili surowe restrykcje. Wcześniej niektóre kreacje bywały nie tylko efektowne, ale też kontrowersyjne, dlatego nadszedł czas na zmiany. Zakazane jest więc eksponowanie nagości, prześwitujące suknie, głębokie dekolty, zbyt obszerne stylizacje oraz długie treny. Zamiast tego ma być powrót do eleganckiej klasyki.
– Kiedy ja byłam na festiwalu w Cannes, to zdziwiło mnie też to, że absolutnie każdego fotografa i wszystkie osoby z mediów obowiązuje dress code, muszą być w smokingach tudzież garniturach – mówi.
W tym roku Doda nie wybiera się do Cannes. Wokalista zaznacza też, że choć ma na swoim koncie doświadczenia w branży filmowej, to na razie nie planuje angażować się w kolejne produkcje.
– W ogóle nie myślę o powrocie do branży filmowej. W Cannes byłam wtedy, kiedy jako producent kreatywny produkowałam film „Dziewczyny z Dubaju” i zafascynowałam się tym światem, bo od dziecka jestem wielką kinomanką. Bardzo się cieszę, że go zrobiłam, było to wspaniałe doświadczenie i zostawiłam po sobie niesamowite dzieło, natomiast potem za bardzo przeżyłam swój rozwód i całe oszukanie mnie, jeżeli chodzi o ten film. Mam za dużą traumę, więc mimo różnych propozycji, bo dostałam już łącznie trzy, jeżeli chodzi o kreatywne wyprodukowanie filmów, na ten moment nie podejmuje się tego. Za dużo mnie to kosztowało – dodaje.
Jednym z najważniejszych polskich akcentów podczas 78. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes jest światowa premiera polsko-francuskiej koprodukcji „Bądź wola moja” w reżyserii Julii Kowalski.
Czytaj także
- 2025-05-22: Doda: Podczas koncertów zawsze staram się robić jakieś ekstrashow, by wzbudzić emocje. Mam dużo pomysłów, natomiast wszystko zależy od funduszy i organizatorów
- 2025-05-20: Lanberry: Szykuję grube show, które zapadnie widzom w pamięci. Przede mną intensywne miesiące, w weekendy będziemy grać po cztery–pięć koncertów
- 2025-05-21: Bryska: Dla mnie Opera Leśna to bardzo sentymentalne miejsce. Jako dziecko oglądałam festiwale w Sopocie, a teraz sama mogę na nich występować
- 2025-05-23: Maciej Rock: Przygotowania do Polsat Hit Festiwal trwają cały rok. To olbrzymie przedsięwzięcie logistyczne
- 2025-05-22: Jeden Osiem L: Przygotowaliśmy nową aranżację utworu „Jak zapomnieć”. Ten przebój śpiewają z nami już kolejne pokolenia
- 2025-05-13: Duże zmiany na rynku agencji PR. Prawie połowa z nich działa na rynku krócej niż pięć lat
- 2025-04-11: Spada udział chowu klatkowego w hodowli drobiu. Wciąż jednak 67 proc. kur trzymanych jest w klatkach
- 2025-04-07: Duże zmiany w globalnym handlu. Polska może stracić nawet 0,43 proc. PKB
- 2025-04-03: Krakowska fabryka Philip Morris przestawia się na produkcję wkładów tytoniowych do nowych podgrzewaczy. Amerykański koncern ogłosił zakończenie inwestycji o wartości blisko 1 mld zł
- 2025-04-09: Kajra: Nie mam problemu z tym, żeby zakładać te same ubrania wiele razy lub łączyć w inny sposób. Kupuję mało rzeczy, nie lubię wybierać i przymierzać
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Zespół Kombii: W tym roku świętujemy 50-lecie naszej współpracy. Jesteśmy nadal w tym zawodzie z miłości do muzyki i do naszych fanów
Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk na co dzień mieszkają w Trójmieście, niedaleko Opery Leśnej. W całej swojej karierze muzycy zespołu Kombii zagrali w sopockim amfiteatrze kilkadziesiąt razy, ale jak zaznaczają – przed każdym kolejnym występem towarzyszą im duże emocje. W tym roku świętują 50-lecie współpracy, a podczas Polsat Hit Festiwal będzie można ich usłyszeć w koncercie „Gdzie się podziały tamte prywatki”.
Media
Przygotowania do Polsat Hit Festiwal trwają cały rok. To olbrzymie przedsięwzięcie logistyczne

Już dziś wieczorem w Operze Leśnej w Sopocie startuje Polsat Hit Festiwal. Maciej Rock, jeden z prowadzących to wydarzenie, podkreśla, że w przygotowanie takiego projektu angażują się setki osób, którym powierzone są określone zadania. By w stu procentach zrealizować założony scenariusz, trzeba włożyć wiele wysiłku, bo przy tak prestiżowej imprezie nie ma miejsca na przypadek. Prezenter nie urywa, że mimo wieloletniego doświadczenia zawodowego, przed wyjściem na scenę towarzyszy mu stres.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.