Mówi: | Ewa Mielnicka |
Funkcja: | Miss Polski 2014 |
Ewa Mielnicka: mam wielki kompleks kolan
Ewa Mielnicka nienawidzi swoich kolan. Intensywnie trenuje, aby choć trochę zmienić ich kształt. Miss Polski 2014 twierdzi, że ma jeszcze kilka innych kompleksów – nie wszystkie możliwe do wyeliminowania za pomocą ćwiczeń i diety. Nie wyklucza, że za kilka lat podda się zabiegom medycyny estetycznej, aby pozbyć się kompleksów i zredukować oznaki starzenia się skóry.
Ewa Mielnicka twierdzi, że jak większość kobiet ma wiele kompleksów związanych ze swoim wyglądem. Do największych należy kompleks kolan – Miss Polski 2014 twierdzi, że nienawidzi tej części swojego ciała.
– Jest to śmieszny kompleks, najśmieszniejszy na świecie, ale bardzo niemiły dla mnie, mimo że mam normalne kolana, to gdzieś tam zawsze widzę jakieś niedoskonałości w nich – mówi Ewa Mielnicka agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Gwiazda intensywnie ćwiczy, aby poprawić kształt swoich kolan. Wierzy, że dzięki temu przezwycięży swój największy kompleks. Zdaniem Ewy Mielnickiej niezadowolenie ze swojego wyglądu nie jest powodem do wstydu, tak jak dążenie do poprawienia natury. Miss Polski 2014 twierdzi, że wiele rzeczy da się udoskonalić za pomocą treningów i diety, nie sprzeciwia się jednak również interwencji chirurga plastycznego.
– Zapowiedziałam mojemu narzeczonemu, że za 10–15 lat, jak urodzę dwójkę dzieci, to na pewno będę chciała coś w sobie zmienić, bo wtedy grawitacja działa jak u każdej kobiety – mówi Ewa Mielnicka.
Miss Polski 2014 uważa, że nie ma nic złego w korzystaniu z oferty medycyny estetycznej, byle z umiarem. Nie podobają jej się pozbawione naturalności twarze kobiet, które poddały się zbyt dużej licznie zabiegów. Uważa, że drobne niedoskonałości urody podkreślają indywidualność każdego człowieka.
– Niestety, nie wiem dlaczego, ale moda na naszych polskich ulicach już coraz częściej się powtarza. Widzę klony dziewczyn, które wyglądają tak samo, chyba wyszły od tego samego lekarza i to nie jest dobre – mówi Ewa Mielnicka.
Czytaj także
- 2024-12-27: Dwa konkursy w Agencji Badań Medycznych w 2025 roku. Do wzięcia 275 mln zł
- 2025-01-07: Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych
- 2024-10-17: Sztuczna inteligencja coraz mocniej wchodzi w medycynę. Potrzebna wielka baza danych pacjentów
- 2024-10-31: Medycyna stylu życia zyskuje na znaczeniu. Może zapobiegać przewlekłym chorobom serca i nowotworom
- 2024-10-01: Pozytywne doświadczenia w podróży mogą poprawić kondycję fizyczną i psychiczną. Naukowcy zbadali to za pomocą teorii fizyki
- 2024-08-29: Ewa Wachowicz: Mieszkam na co dzień w Krakowie albo pod Babią Górą. Na nagrania do programu „Halo tu Polsat” będę musiała przyjechać dzień wcześniej
- 2024-10-21: Ewa Wachowicz: W listopadzie chciałabym wyjechać na pustynię Atakama w Chile i zdobyć kolejny szczyt. Planuję wejść na sześciotysięcznik
- 2024-08-21: Ewa Wachowicz: Nigdy nie pomijam śniadania. Stosuję okno żywieniowe, więc czasem jem je bardzo późno
- 2024-11-04: M. Klajda (Miss Polonia 2024): Medycyna estetyczna to forma leczenia kompleksów. Każdy powinien sam zadecydować o ingerencji w swój wygląd
- 2024-06-25: Grupa LUX MED szuka medycznych innowatorów. Najlepsi mogą liczyć na potężny zastrzyk finansowania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.