Mówi: | Kacper Ruciński |
Funkcja: | stand-uper |
Kacper Ruciński: Miałem kiedyś fazę na escape roomy. W pewnym momencie odwiedziłem w Polsce 20 takich miejsc
Komik przyznaje, że lubi czytać kryminały i często na własną rękę próbuje rozwiązywać mroczne zagadki, a poza tym jeszcze niedawno był stałym bywalcem escape roomów i z zacięciem szukał odpowiednich tropów, które doprowadziłyby go do celu. Kacper Ruciński żałuje więc, że mimo nosa, instynktu, inteligencji i dobrej orientacji przestrzennej, które w powyższych przypadkach doskonale się sprawdzały, w programie „Mask Singer” na razie jeszcze nie może poszczycić się sukcesem. Przekonał się natomiast, że bycie detektywem to niełatwe zadanie.
Stand-uper przyznaje, że przed nagraniami programu, do którego został zaproszony, zerknął na zagraniczne edycje show „Mask Singer”. Nie chodziło mu jednak o to, by coś kopiować czy czymś się sugerować. Po prostu, ze zwykłej ciekawości, chciał się zapoznać z ogólnym zamysłem producentów.
– Porównywałem sobie różne wersje z kilku krajów – fragmentami oczywiście, w całości nigdy, i badałem, co jest podobne, co jest inne i dlaczego, żeby gdzieś w tym wszystkim odnaleźć siebie. Przede wszystkim jednak chciałem to wziąć bardziej na świeżo, żeby sprawdzić, jak jestem w stanie bez tych podpowiedzi spróbować samemu poszukać chwytów. Nie jest to łatwe, staram się i mam nadzieję, że idę w dobrą stronę w swojej nauce – mówi agencji Newseria Kacper Ruciński.
Detektywi w „Mask Singer” prowadzą śledztwo, zadają uczestnikom pytania, typują, kto ich zdaniem kryje się pod maską. Starają się też rozszyfrować tropy pojawiające się w filmach przed występami gwiazd. Wskazówki dotyczące zamaskowanych postaci na pewno pomogą tym, którzy dobrze znają życiorysy osób z pierwszych stron gazet, przebieg ich karier czy śledzą show-biznesowe nowinki. Komik nie ukrywa jednak, że inteligencja, logiczne myślenie i intuicja nie zawsze wystarczają.
– W pierwszym odcinku czy drugim naprawdę było bardzo ciężko odgadnąć kogokolwiek, nawet strzelić, kto by jakkolwiek pasował do podpowiedzi, które są dziwne, czasem w ogóle ciężkie do ogarnięcia. Bo za jedną podpowiedzią idziesz, wydaje ci się, że wiesz, a za chwilę pada druga, która w ogóle niszczy twój obrazek i musisz go od nowa układać. Ale myślę, że z odcinka na odcinek jestem coraz lepszym detektywem. Ten program to duży kurs detektywistyczny. Wszystko jest bardziej tajne niż akta – mówi.
Kacper Ruciński przyznaje, że w tym programie wszystko jest ściśle tajne i zaznacza, że poszlaki już nieraz wyprowadziły go w pole. Nie zamierza się jednak poddawać.
– Ja jeszcze nikogo nie zgadłem, ale mam nadzieję, że jednak tak się stanie w tym sezonie, że kogoś zgadnę. To będzie mój największy sukces w telewizji. Zresztą nie można się w ogóle dostać do tych wszystkich ludzi, którzy są pod tymi maskami, tak ich produkcja pilnuje. A nawet jak się odzywają, to odzywają się ze zmieniaczem głosu i w ogóle nie podpowiadają – mówi stand-uper.
Jak przyznaje, zabawa w detektywa sprawia mu sporą przyjemność i przenosi go w nieco inną rzeczywistość.
– Miałem kiedyś fazę na escape roomy i w pewnym momencie odwiedziłem w Polsce ok. 20 takich miejsc. Zresztą bardzo też lubię czytać kryminały, więc tutaj czuję się trochę jak bohater kryminału. Oczywiście z przymrużeniem oka, więc też staram się nie brać wszystkiego na poważnie i nie próbować za wszelką cenę zgadnąć, kto jest pod maską, tylko bawić się zgadywaniem, rzeczywiście też kilka minut zajęło mi ogarniecie się w tym temacie – mówi Kacper Ruciński.
Poza nim detektywami w pierwszej polskiej edycji „Mask Singer” zostali: Julia Kamińska, Joanna Trzepiecińska i Kuba Wojewódzki. Komik uważa, że skład jurorski jest bardzo dobrze skompletowany. Każdy wnosi do programu inną wartość, a do tego wszyscy doskonale się uzupełniają.
– Z odcinka na odcinek współpracuje nam się coraz lepiej. Dogadujemy się, poznajemy i dużo ze sobą rozmawiamy w przerwach między nagrywkami. Myślę jednak, że najlepiej mi się współpracuje z Julką, dlatego że się znamy, dlatego że ją bardzo lubię, że jest najbliżej mnie i najszybciej jesteśmy w stanie wymieniać myśli razem ze sobą. Często wspólnie tańczymy, wspólnie śpiewamy i od siebie bierzemy nawzajem energię – mówi Kacper Ruciński.
„Mask Singer” można oglądać na antenie TVN w soboty o godz. 20.00.
Czytaj także
- 2025-05-05: Konkurs NCBR i Orlenu ma wesprzeć najciekawsze rozwiązania dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. Na ich rozwój trafi blisko 200 mln zł
- 2025-05-14: Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy
- 2025-04-15: 1 mln zł na innowacyjne rozwiązania dla miast. Granty mogą otrzymać naukowcy i start-upy
- 2025-04-10: Nowa wersja programu Czyste Powietrze zwiększa wymagania wobec wykonawców instalacji. Nie wszystkie firmy są w stanie im sprostać
- 2025-04-23: Marta Wiśniewska: Konkurs Eurowizji jest odrobinę polityczny i tam są różne dziwne sytuacje. Mam jednak nadzieję, że Justyna Steczkowska rozwali system
- 2025-03-11: Dawid Kwiatkowski: W programie „MBtM” były wyznania miłości w moim kierunku. To było miłe, ale za uczestnikiem musi iść też dobra muzyka
- 2025-03-26: Patricia Kazadi: To będzie bardzo pracowita wiosna. Pracuję nad własną muzyką
- 2025-03-13: Patricia Kazadi: Maciek Rock jest dla mnie ogromną inspiracją. Uczę się od mistrza
- 2025-03-03: Sylwia Bomba: „Królowa przetrwania” to nie jest mój format. Nie lubię być blisko dram, nie lubię rywalizować na takim poziomie
- 2025-03-20: Malwina Wędzikowska: Druga edycja „The Traitors. Zdrajcy” jest bardziej mroczna i bezwzględna. Finał mocno zaskoczy widzów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.