Mówi: | Kamila Szczawińska |
Funkcja: | modelka |
Kamila Szczawińska: Nie można mówić o prawidłowej pielęgnacji cery, jeżeli źle się odżywiamy i nie uprawiamy sportu. Ważne jest holistyczne podejście
Zdaniem modelki, aby pielęgnacja skóry twarzy była maksymalnie skuteczna, należy zadbać o nią również od wewnątrz. Same kosmetyki nie są w stanie zapewnić wymarzonego efektu – odpowiednio nawilżyć i odżywić cerę. Równie ważne są jadłospis i regularna aktywność fizyczna. Kamila Szczawińska wierzy w dobroczynne działanie produktów pochodzenia naturalnego. Przyznaje, że wybierając preparaty do pielęgnacji, uważnie sprawdza ich skład. Chce mieć pewność, że składniki pozytywnie wpłyną na jej organizm.
Okres pandemii koronawirusa modelka spędza ze swoją najbliższą rodziną na południu Hiszpanii, gdzie od jakiegoś czasu mieszka. Przyznaje, że mimo przerwy od pracy nie może narzekać na nudę.
Modelka wzięła ostatnio udział w wideospotkaniu zorganizowanym przez markę tołpa na temat nowej linii kosmetyków tołpa pure trends. Według niej w branży beauty widać wyraźny wzrost zainteresowania składnikami pochodzenia naturalnego.
– Obecnie w branży kosmetycznej następuje powrót do natury. Korzysta się z tego, co daje Ziemia. Im bardziej ekologiczne jest podejście producenta, tym większym uznaniem cieszy się produkt. W konsekwencji wykorzystuje się zarówno tradycyjne receptury, jak i na przykład tajniki ajurwedy. Pielęgnacja zaczyna być rytuałem, dzięki któremu możemy się zrelaksować i odprężyć – mówi w rozmowie z agencją Newseria Lifestyle Kamila Szczawińska..
Kosmetyczna rewolucja ekologiczna, która zdaniem Szczawińskiej znacząco wpłynie na kształt branży w przyszłości, związana jest również ze zmianą nawyków zakupowych społeczeństwa. Konsumenci z roku na rok stają się coraz bardziej wymagający. To powoduje, że producenci muszą dopasowywać się do nowych standardów, by sprostać wysokim oczekiwaniom klientów.
– Moi znajomi podczas wyboru kosmetyków zwracają uwagę na to, z czego są wykonane i w jakim opakowaniu się znajdują. Ja również uwielbiam, gdy krem jest pięknie zapakowany. Jestem „gadżeciarą”, więc detale są dla mnie bardzo istotne. Ważne jest również, aby opakowanie można było poddać recyklingowi. Poza tym dbam, by kosmetyki, z których korzystam, zawierały jak najwięcej naturalnych składników i nie były testowane na zwierzętach – zwraca uwagę modelka.
Kamila Szczawińska z racji wykonywanego zawodu dużą uwagę przywiązuje do kondycji swojej skóry. Tłumaczy, że aby cieszyć się zdrową i nawilżona cerą, trzeba dbać o nią kompleksowo. Niezwykle istotna jest również systematyczność.
– Bardzo ważne jest holistyczne podejście do pielęgnacji. Musimy zwracać uwagę nie tylko na to, co nakładamy na skórę, lecz również na codzienną dietę. Trudno bowiem osiągnąć wymarzony efekt, działając jedynie zewnętrznie. Nie można mówić o prawidłowej pielęgnacji cery, jeżeli źle się odżywiamy i nie uprawiamy sportu. Musimy uważać na to, czym karmimy organizm – mówi.
Kondycja cery wiele mówi o ogólnym stanie zdrowia. Dzięki zbilansowanej diecie dopasowanej do indywidualnych potrzeb organizmu można bowiem spowolnić proces starzenia się skóry. Pomagają w tym niektóre produkty odżywcze. Modelka tłumaczy, że warto czytać skład preparatów kosmetycznych, które wybieramy. Świadomość tego, co korzystnie wpływa na nasz wygląd i samopoczucie, jest bowiem kluczem do sukcesu.
– Bardzo popularne są obecnie tak zwane superfoods. Wszyscy mówią o zaletach spożywania orzechów, borówek czy awokado. Dietetycy tłumaczą, jak ważne jest, aby nasza dieta była bogata w te produkty. Producenci kosmetyczni wyszli naprzeciw oczekiwaniom konsumentów i również zaczęli stosować superfoods. Specyfiki, które je zawierają, wspaniale wpływają na kondycję skóry – ujędrniają, nawilżają i powodują, że jest miękka przez wiele godzin – zauważa Kamila Szczawińska.
Czytaj także
- 2025-04-11: Spada udział chowu klatkowego w hodowli drobiu. Wciąż jednak 67 proc. kur trzymanych jest w klatkach
- 2025-04-10: Na platformach sprzedażowych mogą się znajdować szkodliwe produkty. Dotyczy to całego rynku online
- 2025-04-03: Krakowska fabryka Philip Morris przestawia się na produkcję wkładów tytoniowych do nowych podgrzewaczy. Amerykański koncern ogłosił zakończenie inwestycji o wartości blisko 1 mld zł
- 2025-03-25: Katarzyna Dowbor: Od 30 lat uczę się pielęgnacji ogrodu. Zieleń wycisza, uspokaja i ja to uwielbiam
- 2025-03-14: Odwetowe cła z UE na amerykańskie towary mogą być kolejnym etapem wojny handlowej. Następne decyzje spowodują dalszy wzrost cen
- 2025-03-17: Na wojnie handlowej straci nie tylko Unia Europejska, ale przede wszystkim USA. Cła odwetowe na eksport USA wynoszą już 190 mld dol.
- 2025-03-07: Malwina Wędzikowska: Luksusowe marki bardzo podupadły. Miliarderzy noszą się bez logo, a influencerzy przebodźcowali odbiorców towarami z górnej półki
- 2025-02-21: Polacy przerzucają się na piwa bezalkoholowe. Segment rośnie o 17 proc., podczas gdy cały rynek piwa się kurczy
- 2025-02-20: Wysoka akcyza na e-papierosy to nokaut dla polskiej branży vapingowej. Eksperci ostrzegają przed upadłościami, ale i problemami z fiskusem
- 2025-03-05: KE pracuje nad planem działań dla przemysłu motoryzacyjnego. Eksperci widzą dla niego przyszłość w technologiach bezemisyjnych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Muzyka

Marta Wiśniewska: Konkurs Eurowizji jest odrobinę polityczny i tam są różne dziwne sytuacje. Mam jednak nadzieję, że Justyna Steczkowska rozwali system
Wokalistka zapewnia, że mocno kibicuje Justynie Steczkowskiej w drodze po zwycięstwo w 69. Konkursie Piosenki Eurowizji w Szwajcarii. I choć te zmagania mają drugie dno i nie zawsze liczą się tylko umiejętności wokalne reprezentantów poszczególnych krajów, to Marta Wiśniewska wierzy, że talent i potencjał polskiej gwiazdy będą ponad wszelkimi podziałami. Tancerka zaznacza też, że ona sama nie wzięłaby udziału w tym konkursie.
Konsument
Eksperci apelują do Ministerstwa Zdrowia o zmianę w polityce nikotynowej. Powinna lepiej chronić dzieci i młodzież

Wprowadzanie kolejnych zakazów w ustawie tytoniowej nie przyniesie spodziewanego rezultatu – oceniają lekarze i terapeuci pracujący z osobami uzależnionymi. Według nich należy osobno rozpisać działania rozwiązujące problem na poziomie osób dorosłych, które już palą, i te, które będą nakierowane na ochronę dzieci i młodzieży przed dostępem do wyrobów nikotynowych. Stowarzyszenie Jump93 wraz z przedstawicielami środowisk psychiatrycznych i zdrowia publicznego zaapelowało o systemowe podejście do polityki nikotynowej, z uwzględnieniem potencjału strategii redukcji szkód.
Prawo
Rząd planuje dalsze zmiany w opiece wczesnodziecięcej. Ma to pomóc odwrócić negatywne trendy demograficzne

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej prowadzi prekonsultacje dotyczące dalszych etapów reformy opieki wczesnodziecięcej i podkreśla, że jest to jedno z kluczowych zadań podjętych przez resort. Ma to pomóc w zatrzymaniu negatywnych trendów demograficznych. W 2024 roku w Polsce urodziło się 252 tys. dzieci, czyli o ponad 20 tys. mniej niż w poprzednim roku i najmniej w całym okresie powojennym.