Newsy

Katarzyna Cichopek: Mam w sobie dużo empatii. Pomaganie to część mnie

2014-07-17  |  07:10
Katarzyna Cichopek podkreśla, że zawsze lubiła angażować się w pomoc tym, którym wiedzie się gorzej. Teraz dodatkowo wykorzystuje do tego celu swoje umiejętności aktorskie i popularność. We wrześniu do sklepów trafi zabawka edukacyjna mówiąca głosem aktorki, a część dochodów z jej sprzedaży zostanie przekazana na cele charytatywne.

Zaczęłam pomagać na różne sposoby już w szkole podstawowej. Zawsze organizowałam zbiórki pieniędzy czy ubrań, pomagałam zwierzętom. Lubiłam pomagać i chcę pomagać. Mam w sobie duży pokład empatii. Jest to część mnie, chcę poprzez moją pomoc uczyć też moje dzieci tej wrażliwości na cierpienie innych – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Katarzyna Cichopek, aktorka.

Katarzyna Cichopek rozpoczęła współpracę z producentem zabawek edukacyjnych i jednej z nich udzieliła swojego głosu. Na razie aktorka nie chce zdradzać wielu szczegółów. Wiadomo tylko, że produkt jest przeznaczony dla dziewczynek.
 
Udzieliłam głosu pewnej zabawce. Nie mogę jeszcze dzisiaj powiedzieć jakiej, wszystko będzie wiadomo w sierpniu, a we wrześniu ta  trafi ona do sklepów. Jest to zabawka dla dziewczynek. Nagrywając dla niej głos, nagrywałam tak, jakbym mówiła do swojej córeczki. To jest dla mnie wyjątkowy przedmiot – dodaje Katarzyna Cichopek. 

Aktorka zdecydowała się na współpracę z producentem zabawek edukacyjnych Dumel Discovery między innymi dlatego, że ta firma będzie wspierać finansowo Fundację Dziecięca Fantazja. Aktorka, która od kilku lat jest jej ambasadorką, podkreśla, że zawsze z chęcią przyjmuje podobne propozycje.

Spotkałam Patrycję, czyli prezes fundacji „Dziecięca Fantazja”, która jest tak charyzmatyczna, przy tym uśmiechnięta i pozytywna, że to ona mnie zainspirowała do tego, żeby właśnie z tą fundacją się związać. Wiem o tym, że jak włożę tam pracę, na przykład znajdę sponsora, to wiem, że Patrycja zrobi wszystko, żeby marzenie jakiegoś dziecka było spełnione na 150 proc. – tłumaczy Katarzyna Cichopek.

Za działalność w Fundacji „Dziecięca Fantazja” Katarzyna Cichopek była nominowana w plebiscycie Gwiazdy Dobroczynności.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.