Newsy

Katarzyna Sokołowska: sukces polskiej mody na świecie nie jest możliwy bez wsparcia biznesowego

2016-11-03  |  06:45

Producentka pokazów bardzo wysoko ocenia dokonania polskich projektantów. Uważa jednak, że rodzima moda nie zostanie zauważona na świecie bez wsparcia biznesowego. Zdaniem Katarzyny Sokołowskiej jest ono jednak coraz większe, a branża obsługująca projektantów coraz bardziej się rozwija.

Polscy projektanci są coraz bardziej cenieni na świecie. Sukcesy poza granicami kraju odnieśli m.in. Ewa Minge, duet Paprocki & Brzozowski, Magdalena Butrym, Gosia Baczyńska oraz marki takie jak UEG czy MISBHV. Katarzyna Sokołowska ma nadzieję, że w światowej modzie zasłyną także kolejne polskie nazwiska, uważa jednak, że wciąż jeszcze Polska ma na tym polu dużo do zrobienia.

Od dawna jesteśmy mocni, bo nasi projektanci mają swoje pomysły. Natomiast cieszę się bardzo, że zaczyna się rozwijać branża, która obsługuje biznesowo projektantów – mówi reżyserka agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Skuteczne wyjście poza granice Polski jest zdaniem Katarzyny Sokołowskiej niemożliwe bez odpowiedniego wsparcia. Producentka pokazów mody uważa, że na międzynarodowy sukces muszą się bowiem złożyć dwa czynniki. Pierwszy z nich to zdolni, kreatywni projektanci, drugi natomiast to ludzie, którzy potrafią zarządzać biznesem modowym i go promować.

– Ta branża się składa z bardzo wielu elementów, które się składają na sukces projektanta branży mody i dzięki temu możemy w ogóle myśleć o tym, że polska moda będzie zauważona w świecie mówi Katarzyna Sokołowska.

Ceniona przez reżyserkę Magdalena Butrym została jedną z tegorocznych laureatek Elle Style Awards.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Iga Baumgart-Witan: To jest ostatni rok mojej kariery. Na emeryturze chciałabym się zająć sportem niezawodowym, może zakocham się w telewizji

Ponad dwie dekady swojego życia biegaczka poświęciła sportowi. Nie ukrywa, że w niektórych momentach bardzo trudno było jej pogodzić sferę prywatną z intensywnymi treningami i wyjazdami na zawody, ale zawsze mogła liczyć na wsparcie i pomoc ze strony męża. Na bieżni spędzała dużo czasu i jak zauważyła, bardzo ucierpiały na tym jej relacje przyjacielskie i koleżeńskie. Wkrótce Iga Baumgart-Witan kończy karierę. Zamierza jednak nadal działać w sporcie, szkolić innych i współpracować z klubami. Kusi ją też telewizja.

Media

Problem patotreści w internecie narasta. Potrzebna edukacja dzieci, rodziców i nauczycieli

Co czwarty nastolatek (26 proc.) ogląda w sieci tzw. patostreamy, wulgarne, obsceniczne i nacechowane przemocą widowiska lub transmisje internetowe nadawane na żywo w serwisach streamingowych i mediach społecznościowych – wynika z raportu NASK „Nastolatki 3.0”. To zjawisko mające na młodych ludzi negatywny wpływ wciąż zyskuje na znaczeniu w przestrzeni internetowej, a prawo nie nadąża za rozwojem technologii. Specjaliści zauważają, że nie jest to tylko chwilowa moda, ale poważny problem społeczny, który wymaga zintegrowanych działań edukacyjnych i informacyjnych.

Media

Adam Kszczot: Bardzo żałuję, że nie da się drugi raz wystartować w „Tańcu z gwiazdami”. W tym roku planuję za to z żoną pójść na kurs tańca

Biegacz zapewnia, że doskonale czuje się na parkiecie i choć musi jeszcze popracować nad techniką, to taniec sprawia mu mnóstwo przyjemności, poprawia nastrój i dodaje pozytywnej energii. Wiosną ubiegłego roku Adama Kszczota można było oglądać w „Tańcu z gwiazdami”. Partnerowała mu Katarzyna Vu Manh. Niestety jego przygoda z formatem trwała bardzo krótko.