Newsy

Maciej Rock: „Halo tu Polsat” to bardzo trudny program. Jesteśmy przed kamerami przez trzy godziny i cały czas musimy zachować energię

2024-11-26  |  06:26

Prezenter zaznacza, że „Halo tu Polsat” to niezwykle dynamiczny format i zarazem spore wyzwanie dla prowadzących, bo będąc na wizji niemal przez trzy godziny, cały czas trzeba zachować świeżość umysłu i energię. Ten projekt wymaga też pełnego skupienia i koncentracji, bo z zaproszonymi do studia gośćmi trzeba rozmawiać na tematy z różnych dziedzin. Maciej Rock przyznaje, że wartością dodaną tego programu jest możliwość poszerzenia swojej wiedzy i zdobycia różnych doświadczeń.

– „Halo tu Polsat” to jest bardzo trudny program, bo jest on przez trzy godziny realizowany na żywo i w tym czasie praktycznie bez przerwy jesteśmy z Agnieszką przed kamerą. To z jednej strony powoduje, że musimy być bardzo dobrze przygotowani, a z drugiej strony trzeba też trzymać energię na to, żeby te rozmowy o 8.00 rano wyglądały podobnie jak rozmowy o 10.30 – mówi agencji Newseria Lifestyle Maciej Rock.

A te poszerzają zarówno wiedzę widzów, jak i prowadzących. „Halo tu Polsat” to bowiem nie tylko śniadaniowy program rozrywkowy, ale także platforma, która pozwala na głębsze zrozumienie różnorodnych problemów społecznych, ekonomicznych, kulturowych czy zdrowotnych. Prezenter przyznaje, że z dużą przyjemnością rozmawia też z ludźmi, którzy mają swoje pasje i potrafią nimi zarażać innych.

– Program jest bardzo różnorodny i też daje nam możliwość zainteresowania się tematami, które w życiu by mi nie przyszły do głowy. To znaczy, nie sprawdzałbym nigdy w necie, jakie problemy mogą mieć pszczelarze ze swoimi pszczołami, ale kiedy mam pana profesora, który z wnuczką przychodzi do studia, żeby nam o tym opowiedzieć, to jest to niezwykłe. Bardzo poszerzające wiedzę i w ogóle horyzont myślowy – mówi.

Gospodarz śniadaniowego formatu zaznacza też, że niestraszny mu dźwięk budzika i bez trudu wstaje jeszcze przed wschodem słońca. Takie pobudki go nie zniechęcają, ale wręcz przeciwnie – dodają wigoru.

– Poranne wstawanie to nie jest dla mnie problem. Przez 10 lat wstawałem do radia i robiłem codziennie program poranny, w związku z tym jestem przyzwyczajony do tego, żeby tak rano wstawać – dodaje.

Z danych Nielsen Audience Measurement, do których dotarł „Press”, wynika, że w październiku format „Halo tu Polsat” oglądało średnio 188 tys. widzów.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Zdrowie

Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta

Prezenterka przyznaje, że do tej pory nie zdawała sobie sprawy, że kleszczowe zapalenie mózgu to taka podstępna i groźna choroba. Jest ona wywoływana przez wirusa, który dostaje się do naszego organizmu w wyniku ukłucia przez kleszcza. Dlatego tak ważne jest, by przed tymi pajęczakami zabezpieczać nie tylko naszych pupili, ale także siebie. Katarzyna Dowbor już umówiła się na przyjęcie odpowiedniej szczepionki. Z danych opracowanych przez Ośrodek Badań Socjomedycznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW wynika, że na taki krok decyduje się zaledwie co dziesiąty Polak.

Moda

Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie

Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.

Infrastruktura

Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.