Newsy

Maja Hirsch: Kiedyś aktorzy mieli po metr pięćdziesiąt w kapeluszu, nie było z kim grać. Na szczęście nie żyłam w tamtych czasach

2019-09-30  |  06:50

Maja Hirsch jest jedną z najwyższych polskich aktorek – ma 179 cm wzrostu. I choć teraz w jej zawodzie może być to atut, to jak wspomina, kiedy dorastała, miała z tego powodu duże kompleksy.

Maja jest jedną z najbardziej wyrazistych osobowości na polskiej scenie filmowej. Wiele koleżanek po fachu może jej pozazdrościć oryginalnych rysów twarzy i figury modelki, ale ona sama zdradza, że jej wzrost nie raz był powodem łez.

– Bardzo szybko urosłam, to była chyba jakaś szósta czy siódma klasa podstawówki, wtedy szybko poszłam do góry. I pewnego dnia przyszłam do domu, usiadłam na fotelu, się rozpłakałam i powiedziałam, że jak stoimy na WF-ie, to jestem najwyższa z klasy i że sobie nigdy nie znajdę chłopaka. Naprawdę się wtedy załamałam, ale potem stało się tak, że pozostałe dziewczyny zaczęły mnie doganiać, a ja się zatrzymałam – mówi agencji Newseria Maja Hirsch.

Zdaniem aktorki czasy się zmieniły i teraz młodzi ludzie zupełnie się nie martwią tym, że są wyżsi lub niżsi od swoich rówieśników.

– W ogóle to pokolenie sprzed 10 lat i trochę wcześniej, to wszystko idzie do góry. Naprawdę jesteśmy coraz więksi, jest bardzo dużo wysokich dziewczyn i bardzo dużo wysokich mężczyzn – mówi Maja Hirsch.

Pod kątem wzrostu Maja Hirsch analizuje również branżę aktorską. Jej zdaniem przed laty większe szanse na role miały kobiety drobne i filigranowe, bo łatwiej było im dobrać odpowiedniego partnera.

– Kiedyś ten wzrost nawet wśród aktorów był taki, że przepraszam, ale to były konusy, metr pięćdziesiąt w kapeluszu, naprawdę. Nie było z kim grać. Na szczęście nie byłam w tamtych czasach, teraz są trochę wyżsi, aczkolwiek też jest niewielu wysokich aktorów. Więc mam nadzieję, że następne pokolenie to już też będą. Ale to wcale nie świadczy o tym, że wysoki aktor jest lepszy, czy niższy, to w ogóle nie jest z tym związane – mówi Maja Hirsch.

Różnica wzrostu nie ma także znaczenia w miłości. Maja Hirsch przez długi czas tworzyła szczęśliwy związek z Jackiem Braciakiem, mimo że partner był od niej niższy o 16 cm.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

Media

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

Edukacja

Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.