Newsy

Malwina Wędzikowska: W moim środowisku pracy nieraz byłam zdradzona i oszukana. Teraz wystrzegam się zbyt miłych ludzi, od których za chwilę można dostać cios w plecy

2025-03-28  |  06:21

Prezenterka przyznaje, że show-biznes rządzi się swoimi prawami i trzeba mieć na uwadze to, że pozory mogą mylić. Nie brakuje bowiem osób, które za wszelką cenę chcą osiągnąć sukces i dbają o swoje interesy kosztem innych. Po dwóch dekadach pracy w świecie mediów i rozrywki, w różnych środowiskach i z różnymi ludźmi, Malwina Wędzikowska potrafi już rozpoznać tych, którzy nie mają wobec niej dobrych intencji.

– Nie wiem, jak powiedzieć dyplomatycznie i żeby nie obrazić show-biznesu, ale przez 20 lat pracuję z ludźmi, zatrudniałam ludzi i też robiłam biznesy z osobami, których nie znałam. Z różnych relacji wyciągałam różne wnioski, byłam zdradzona, byłam oszukana, ale wydaje mi się, że każdy z nas to przeżył – mówi agencji Newseria Malwina Wędzikowska.

Prezenterka zaznacza, że niełatwo jest się odnaleźć i przetrwać w tym trudnym środowisku. W branży panują bowiem skomplikowane relacje, nie brakuje manipulacji i kłamstw. Każdy, niezależnie od swojego statusu, pozycji w grupie, wiedzy i doświadczenia, może być narażony na zdradę i oszustwo.

– Jak poznać zdrajcę? Od pewnego czasu najbardziej wystrzegam się ludzi zbyt miłych, takich, którzy będą chcieli ci służyć, a za chwilę dostaniesz od nich cios w plecy – mówi.

To, co wyróżnia jej podejście, to umiejętność wyciągania wniosków z trudnych doświadczeń.

– Ja też potrafię kłamać, żeby przetrwać. Ogólnie funkcjonuję w trudnym środowisku. Cały czas mam kontakt z ludźmi, którzy mają różne intencje, przede wszystkim gwiazdy mają jedną zasadę, że one muszą być najważniejsze, najpiękniejsze, chociaż wcale tego nie muszą czuć. I pokazują swoje oblicze na zapleczu. I tym trzeba po prostu nauczyć się manipulować. O, to jest dobre słowo, nie kłamać, ale manipulować – podkreśla.

Malwina Wędzikowska jest gospodynią drugiej edycji programu „The Traitors. Zdrajcy”. Uczestnicy projektu, podzieleni na „lojalnych” i „zdrajców”, wspólnie wykonują zadania, zbierając pieniądze, które w finale mogą trafić w ręce jednych lub drugich. Zadaniem „lojalnych” graczy jest zdemaskowanie przeciwników, a „zdrajców” – eliminacja „lojalnych”. Format można oglądać na antenie TVN-u w niedziele o 19.30.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Prawo

400 gmin w Polsce nie ma na swoim terenie apteki i sytuacja co roku się pogarsza. Samorządowcy apelują o zmiany w prawie

W ciągu ostatnich kilku lat, od wejścia w życie przepisów Apteka dla Aptekarza, zamknięto ponad 2,2 tys. aptek w Polsce, a około 400 gmin nie posiada na swoim terenie apteki. Trzech na pięciu Polaków, aby kupić leki, musi się udać po nie do innej miejscowości. Sygnatariusze listu otwartego do minister zdrowia przygotowanego przez Koalicję „Na pomoc niesamodzielnym” apelują o zmianę priorytetów w legislacji dotyczącej rynku aptek. Wzywają też do podjęcia systemowych działań przeciwdziałających wykluczeniu zdrowotnemu ze względu na miejsce zamieszkania.

Podróże

Piotr Zelt: Na Święta Wielkanocne zamierzam wyjechać na narty w Alpy. Jak mam czas, to pracuję jako instruktor narciarski

Tak samo jak w ubiegłym roku, tym razem aktor również planuje wykorzystać świąteczną przerwę w pracy na wyjazd na narty. Od biesiadowania z rodziną przy suto zastawionym wielkanocnym stole woli bowiem szusowanie na alpejskich stokach.

Konsument

Cykl życia smartfona jest coraz dłuższy. Mimo to większość Polaków chciałaby go wymieniać maksymalnie co dwa lata

Cykl życia smartfonów w Polsce wyraźnie się wydłuża. Już 35 proc. Polaków używa swoich smartfonów ponad dwa lata – wynika z badania Smart Barometr opracowanego przez IQS dla bolttech. Jednocześnie jednak duża liczba osób chciałaby wymieniać smartfony częściej, nawet co roku. Dlatego kierunkiem rozwoju rynku mogą być elastyczne modele użytkowania, takie jak najem.