Newsy

Marcelina Zawadzka: Bycie miss to trochę inne wyzwanie niż bycie modelką tylko na sesji. Tutaj jeszcze trzeba mieć mocną osobowość

2020-02-06  |  06:22

Miss Polonia 2011 tłumaczy, że bycie miss tylko z pozoru może wydawać się lekkim zajęciem. Korona i tytuł zobowiązują jednak do realizowania wielu projektów i w tym przypadku samo doświadczenie w modelingu nie wystarcza. Prezenterka TVP2 wspomina, że jednym z największych wyzwań w tamtym czasie był dla niej udział w konkursie Miss Universe w Las Vegas.

Marcelina Zawadzka zapewnia, że ze wszystkich podróży, spotkań i projektów wyniosła wiele wskazówek i doświadczeń, które przydały jej się w dalszej karierze.

– To było zarówno wyzwanie, jak i ciężka praca oraz nauka życia. To był trudny rok, ale też bardzo motywujący. Wiele się nauczyłam, odbyłam dużo podróży. Bardzo miło wspominam ten czas dzięki temu, że poznałam dużo ciekawych osób, nie tylko w Warszawie, ale również na arenie międzynarodowej. To też oczywiście była trampolina do tego, co stało się później – mówi agencji Newseria  Miss Polonia 2011.

Choć korona miss bardzo pomogła jej w życiu, to wszystkie sukcesy okupione były ciężką pracą i poświęceniem. Ówczesna menadżerka nie dawała jej taryfy ulgowej.

– Wtedy akurat byłam pod skrzydłami Małgorzaty Herde i to była bardzo trudna, ale konkretna osoba, z którą miałam okazję pracować. Ten rok był naprawdę intensywny. Co prawda wcześniej pracowałam jako modelka, ale nie jeździłam po Polsce. Bycie miss to jednak trochę inne wyzwanie niż bycie modelką tylko na sesji. Tutaj jeszcze trzeba mieć mocną osobowość, żeby radzić sobie w niektórych sytuacjach życiowych. I tak też zostałam wrzucona na głęboką wodę podczas konkursu Miss Universe w Stanach  w 2012 roku – mówi Marcelina Zawadzka.

Podczas tych wyborów w Las Vegas Miss Polonia 2011 awansowała do finałowej szesnastki. Modelka postrzega to za ogromny sukces, ponieważ przez 23 lata żadnej Polce nie udało się zakwalifikować do finału tego konkursu.

– W Las Vegas na Miss Universe spotkałam się z dziewczynami z 90 krajów. Fajne jest to, że poznaje się dziewczyny z innych kultur, z innymi osobowościami. Wspominam to bardzo, ale to bardzo dobrze – mówi Marcelina Zawadzka.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Sebastian Karpiel-Bułecka: Jurorowanie to nie jest proste zadanie, ale bardzo mnie to rajcuje. Staram się być sprawiedliwy, szczery i rzetelny

Nowy juror w programie „Must Be the Music” podkreśla, że ta rola jest dla niego niezwykłą przygodą, bo dzięki niej nie tylko może odkrywać młode talenty, ale także nieznane dotąd aspekty swojej kariery artystycznej. Ocenianie uczestników nie jest prostą sprawą, ale Sebastian Karpiel-Bułecka nie chce nikomu dawać złudnych nadziei i chwalić kogoś tylko po to, żeby nie zrobić mu przykrości. Wokalista wychodzi z założenia, że jeśli ktoś decyduje się na udział w tym programie, to musi być przygotowany na każdą ocenę, nawet tę najbardziej surową.

Prawo

Nałóg nikotynowy wśród nieletnich zaczyna się najczęściej od e-papierosów. Przyciągają ich słodkie, owocowe smaki tych produktów

Co czwarty uczeń ma za sobą inicjację nikotynową, a dla większości z nich pierwszym produktem, po jaki sięgnęli, był e-papieros. Zdecydowana większość uczniów używających nikotyny korzysta właśnie z e-papierosów, a prawie połowa nie ma problemu z ich zakupem – wskazują nowe badania przeprowadzone z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia. Eksperci podkreślają, że niebezpiecznym produktem, z uwagi na ryzyko uzależnienia behawioralnego, są także e-papierosy beznikotynowe. Trwają prace nad przepisami, które m.in. zakażą ich sprzedaży nieletnim.

Ochrona środowiska

Futra z negatywnym wpływem na środowisko na każdym etapie produkcji. Wiąże się z 400-krotnie większym zużyciem wody niż poliestru

Biznes futrzarski ma negatywny wpływ na środowisko naturalne – podkreślają eksperci Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Hodowle powodują zatrucie wód i gleb oraz są zagrożeniem dla bioróżnorodności. Z kolei produkcja futra z norek, lisów i jenotów generuje znacznie większe niż bawełna czy poliester emisje gazów cieplarnianych, zużycie wody i zanieczyszczenie wody. 25 listopada obchodzimy Dzień bez Futra, który ma zwrócić uwagę na cierpienie zwierząt hodowanych na potrzeby przemysłu futrzarskiego oraz promować etyczne i ekologiczne wybory w modzie.