Newsy

Maria Niklińska: Pracuję nad wyjątkowym projektem. Będzie to muzyka związana z piękną poezją

2021-07-19  |  06:31

Artystka zdradza, że pracuje nad dwoma intrygującymi projektami – muzycznym i filmowym. Na razie obydwa są w fazie przygotowań, a efekty poznamy za kilka miesięcy. Wokalistka zapowiada, że szykuje dla swoich fanów sporą niespodziankę i zaprezentuje się im w zupełnie nowej odsłonie.

– Pracuję nad wieloma rzeczami, ale tą, o której już teraz mogę powiedzieć, jest projekt muzyczny, dla mnie naprawdę wyjątkowy, ponieważ w takiej wersji mnie jeszcze nie słyszeliście ani nie widzieliście. To, co mogę na razie zdradzić, to jest to, że to będzie piękna muzyka, ale też związana z piękną poezją – mówi agencji Newseria Maria Niklińska, aktorka, wokalistka.

Nad tym projektem pracuje ona razem z kompozytorem Maciejem Małeckim i aktorem Rafałem Olbrychskim.

– Na razie mogę powiedzieć tylko tyle, że efekty tej pracy już w listopadzie, to się wydaje daleko, ale to już jest niedaleko – mówi Maria Niklińska.

Na razie artystka nie chce zdradzać wielu szczegółów na temat tej współpracy, a także nowego projektu filmowego.

– Będzie następować gradacja newsów w tym temacie. Ale jest też parę fajnych projektów nie tylko muzycznych, ale też filmowych. Z kolei tutaj, tyle tylko mogę zdradzić, pracujemy nad czymś ciekawym z Igorem Brejdygantem, czyli świetnym scenarzystą – mówi.

W 2015 roku Maria Niklińska wydała debiutancki album studyjny zatytułowany „Maria” , a z kolei w 2019 roku ukazał się singiel „Ten pierwszy”, który napisała do filmu Macieja Wójcika „Łukasiewicz – nafciarz romantyk”. Artystka tworzy też pod pseudonimem Marlen. Jak podkreśla, muzyka od dzieciństwa była obecna w jej życiu, w przeszłości uczyła się nawet gry na pianinie.

– Zdecydowałam, że nie będę pianistką, bo jednak nie widziałam siebie do końca w muzyce klasycznej, tylko jeśli już, to w bardziej nowoczesnej, rozrywkowej, jazzowo-popowo-soulowej. Dużo tutaj kategorii można mnożyć – mówi Maria Niklińska.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Medycyna

Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.