Newsy

Michał Piróg: Nienawidziłem kręconych włosów, więc przez 20 lat prostowałem je keratyną. Teraz stwierdziłem, że zaryzykuję

2020-07-02  |  06:05

Tancerz przyznaje, że zmianę fryzury wymusiła na nim pandemia koronawirusa i związane z nią zawieszenie działalności zakładów fryzjerskich. Przez większość życia nie przepadał bowiem za swoimi naturalnymi, kręconymi włosami, więc najczęściej je prostował lub ścinał. Michał Piróg tłumaczy również, że okres kwarantanny starał się wykorzystywać produktywnie, nadrabiając zaległości kulturalne. Choreograf cieszy się jednak, że rzeczywistość powoli wraca do normalności, ponieważ tęsknił za spotkaniami z przyjaciółmi i aktywnością na świeżym powietrzu.

Jako tancerz i choreograf przyzwyczajony jest do regularnych treningów i ćwiczeń. W konsekwencji wielotygodniowe zamknięcie w domu było dla niego sporym wyzwaniem.

– Przywykłem do dużej aktywności fizycznej, więc na początku kwarantanny myślałem, że zamknięcie może nie być dla mnie przyjemne. Przez pierwszy tydzień ćwiczyłem w domu. Potem doznałem kontuzji, która unieruchomiła mnie na półtora miesiąca. Wiedziałem jednak, że tak czy inaczej spędziłbym ten czas w łóżku, więc nie złościłem się jakoś szczególnie. Byłem zadowolony, że to stało się w czasie izolacji, a nie wtedy, gdy już można będzie powrócić do normalnej aktywności – mówi w rozmowie z agencją Newseria Lifestyle Michał Piróg.  

Tancerz tłumaczy, że nie przepada za kontaktami przez internetowe komunikatory, a wideokonferencje zazwyczaj go męczą. Ceni sobie bezpośredni kontakt ze znajomymi oraz ludźmi, z którymi pracuje, dlatego dużo bardziej satysfakcjonujące są dla niego spotkania w świecie rzeczywistym. W ostatnich miesiącach odskocznią od wirtualnej codzienności była dla niego głównie literatura.  

– Nadrobiłem zaległości czytelnicze i filmowe. Stwierdzam, że książki są ciekawsze niż filmy. Myślę, że obecnie powstaje zbyt wiele nowych produkcji filmowych i trudno jest trafić na coś dobrego. Książki natomiast stale trzymają poziom. Poza tym po czasie spędzonym w domu mam już dosyć wszelkich spotkań przez internet – zaznacza.

Chociaż Michał Piróg najczęściej decydował się na krótko ścięte włosy, czasami eksperymentował z fryzurą – zmieniał kolor lub modyfikował jej kształt. Obecnie powrócił do naturalnych, kręconych włosów. Tłumaczy, że jest to dla niego odważne posunięcie, ponieważ przez całe dorosłe życie za nimi nie przepadał.

– Przez lockdown nie chodziłem do fryzjera i teraz mam na głowie loki. Pamiętam, że ostatni raz kręcone włosy miałem w drugiej-trzeciej klasie szkoły podstawowej. Potem przez 20 lat, gdy były dłuższe, prostowałem je keratyną, bo nienawidziłem kręconych włosów. Teraz stwierdziłem, że zaryzykuję – tłumaczy tancerz. 

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Sebastian Karpiel-Bułecka: Jurorowanie to nie jest proste zadanie, ale bardzo mnie to rajcuje. Staram się być sprawiedliwy, szczery i rzetelny

Nowy juror w programie „Must Be the Music” podkreśla, że ta rola jest dla niego niezwykłą przygodą, bo dzięki niej nie tylko może odkrywać młode talenty, ale także nieznane dotąd aspekty swojej kariery artystycznej. Ocenianie uczestników nie jest prostą sprawą, ale Sebastian Karpiel-Bułecka nie chce nikomu dawać złudnych nadziei i chwalić kogoś tylko po to, żeby nie zrobić mu przykrości. Wokalista wychodzi z założenia, że jeśli ktoś decyduje się na udział w tym programie, to musi być przygotowany na każdą ocenę, nawet tę najbardziej surową.

Prawo

Nałóg nikotynowy wśród nieletnich zaczyna się najczęściej od e-papierosów. Przyciągają ich słodkie, owocowe smaki tych produktów

Co czwarty uczeń ma za sobą inicjację nikotynową, a dla większości z nich pierwszym produktem, po jaki sięgnęli, był e-papieros. Zdecydowana większość uczniów używających nikotyny korzysta właśnie z e-papierosów, a prawie połowa nie ma problemu z ich zakupem – wskazują nowe badania przeprowadzone z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia. Eksperci podkreślają, że niebezpiecznym produktem, z uwagi na ryzyko uzależnienia behawioralnego, są także e-papierosy beznikotynowe. Trwają prace nad przepisami, które m.in. zakażą ich sprzedaży nieletnim.

Ochrona środowiska

Futra z negatywnym wpływem na środowisko na każdym etapie produkcji. Wiąże się z 400-krotnie większym zużyciem wody niż poliestru

Biznes futrzarski ma negatywny wpływ na środowisko naturalne – podkreślają eksperci Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Hodowle powodują zatrucie wód i gleb oraz są zagrożeniem dla bioróżnorodności. Z kolei produkcja futra z norek, lisów i jenotów generuje znacznie większe niż bawełna czy poliester emisje gazów cieplarnianych, zużycie wody i zanieczyszczenie wody. 25 listopada obchodzimy Dzień bez Futra, który ma zwrócić uwagę na cierpienie zwierząt hodowanych na potrzeby przemysłu futrzarskiego oraz promować etyczne i ekologiczne wybory w modzie.