Newsy

Natalia Siwiec: dużo pomaga się zwierzętom, dlatego ja skupiam się na potrzebujących ludziach

2016-02-01  |  06:50

Od pomagania zwierzętom jest Joanna Krupa uważa Natalia Siwiec. Ona sama również nie pozostaje obojętna na krzywdę zwierząt, woli się jednak skupiać na pomaganiu potrzebującym ludziom. Porusza ją przede wszystkim los dzieci i osób bezdomnych.

Natalia Siwiec chętnie angażuje się w działalność dobroczynną. Brała udział m.in. w imprezie One Day na rzecz podopiecznych domów dziecka, wspierała fundację Mam Marzenie, która pomaga spełnić marzenia dzieci z chorobami zagrażającymi życiu, została także ambasadorką kampanii „Dobro wraca”, której celem jest przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych.

Bardzo dużo udzielam się charytatywnie, ale nie lubię o tym mówić, poza tym nie robię tego dla poklasku, więc może nie będę mówiła więcej na ten temat – powiedziała Natalia Siwiec agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Modelka twierdzi, że niezwykle docenia to, co dostała od życia, czyli zdrowie i karierę zawodową. Dlatego chce pomagać osobom, które nie miały tyle szczęścia co ona. Szczególnie mocno porusza ją krzywda dzieci, ale także osób starszych i bezdomnych.

Jest tak dużo zła na świecie i tak dużo niesprawiedliwości, że można by długo wymieniać, co mnie rusza. A tak  w ogóle to wszystko mnie rusza, co jest smutne, jak komuś się dzieje krzywda – mówi Natalia Siwiec.

Modelka twierdzi, że nie pozostaje obojętna na krzywdę zwierząt gdy widzi cierpiące zwierzę także chce mu pomóc. W swojej działalności dobroczynnej postanowiła się jednak skupić na wspieraniu potrzebujących ludzi.

Od pomagania zwierzętom jest Joanna Krupa, a o ludziach chyba trochę czasami się zapomina, więcej pomaga się zwierzętom, dlatego ja się skupiłam na ludziach – mówi Natalia Siwiec.

Modelka wzięła udział w 17. Charytatywnym Balu Dziennikarzy, który odbył się w styczniu w Auli Politechniki Warszawskiej. Zebrane podczas imprezy pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc potrzebującym dzieciom.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Sebastian Karpiel-Bułecka: Jurorowanie to nie jest proste zadanie, ale bardzo mnie to rajcuje. Staram się być sprawiedliwy, szczery i rzetelny

Nowy juror w programie „Must Be the Music” podkreśla, że ta rola jest dla niego niezwykłą przygodą, bo dzięki niej nie tylko może odkrywać młode talenty, ale także nieznane dotąd aspekty swojej kariery artystycznej. Ocenianie uczestników nie jest prostą sprawą, ale Sebastian Karpiel-Bułecka nie chce nikomu dawać złudnych nadziei i chwalić kogoś tylko po to, żeby nie zrobić mu przykrości. Wokalista wychodzi z założenia, że jeśli ktoś decyduje się na udział w tym programie, to musi być przygotowany na każdą ocenę, nawet tę najbardziej surową.

Prawo

Nałóg nikotynowy wśród nieletnich zaczyna się najczęściej od e-papierosów. Przyciągają ich słodkie, owocowe smaki tych produktów

Co czwarty uczeń ma za sobą inicjację nikotynową, a dla większości z nich pierwszym produktem, po jaki sięgnęli, był e-papieros. Zdecydowana większość uczniów używających nikotyny korzysta właśnie z e-papierosów, a prawie połowa nie ma problemu z ich zakupem – wskazują nowe badania przeprowadzone z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia. Eksperci podkreślają, że niebezpiecznym produktem, z uwagi na ryzyko uzależnienia behawioralnego, są także e-papierosy beznikotynowe. Trwają prace nad przepisami, które m.in. zakażą ich sprzedaży nieletnim.

Ochrona środowiska

Futra z negatywnym wpływem na środowisko na każdym etapie produkcji. Wiąże się z 400-krotnie większym zużyciem wody niż poliestru

Biznes futrzarski ma negatywny wpływ na środowisko naturalne – podkreślają eksperci Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Hodowle powodują zatrucie wód i gleb oraz są zagrożeniem dla bioróżnorodności. Z kolei produkcja futra z norek, lisów i jenotów generuje znacznie większe niż bawełna czy poliester emisje gazów cieplarnianych, zużycie wody i zanieczyszczenie wody. 25 listopada obchodzimy Dzień bez Futra, który ma zwrócić uwagę na cierpienie zwierząt hodowanych na potrzeby przemysłu futrzarskiego oraz promować etyczne i ekologiczne wybory w modzie.