Mówi: | Paulla |
Funkcja: | wokalistka |
Paulla: Bardzo się stresuję występem podczas koncertu „The best of Krzysztof Krawczyk” w Opolu. W końcu zaśpiewam piosenki legendy polskiej muzyki
Telewizja Polska przygotowała specjalne wydarzenie, które ma oddać hołd niedawno zmarłemu Krzysztofowi Krawczykowi. Widowisko muzyczne „Pamiętam Ciebie z tamtych lat – The best of Krzysztof Krawczyk” odbędzie się 30 maja w Amfiteatrze Tysiąclecia w Opolu. Podczas koncertu wystąpi plejada polskich gwiazd, a dzięki nowoczesnym efektom wizualnym i technicznym wykonawcy zaśpiewają w duecie ze zmarłym artystą. Jedną z wokalistek, którą zobaczymy na scenie, będzie Paulla. Piosenkarka nie kryje wzruszenia. Zaznacza, że będzie to dla niej bardzo emocjonalne i sentymentalne przeżycie.
Opole to szczególnie ważne miasto dla polskiej piosenki. To właśnie na deskach tamtejszego amfiteatru pierwsze kroki stawiali przed laty najbardziej znani polscy wokaliści i muzycy. Paulla zaznacza, że publiczność w Opolu jest wyjątkowo otwarta i radosna, dlatego koncerty tam to przyjemność i wspaniałe przeżycie, którego długo się nie zapomina.
– Ostatnio w Opolu byłam podczas Dni Opola, na koncercie na bulwarach z DJ Adamusem. Publiczność super nas przyjęła. Bardzo się cieszę, że będę mogła wystąpić, ale od razu przyznaję, że również bardzo się stresuję, bo to jednak duża odpowiedzialność. W końcu śpiewam piosenki legendy polskiej muzyki – mówi w rozmowie z agencją Newseria Lifestyle Paulla.
Podczas wydarzenia będzie można usłyszeć największe hity Krzysztofa Krawczyka, takie jak „Parostatek”, „Mój przyjacielu” czy też „Bo jesteś Ty” w nowych aranżacjach. Paulla tuż po śmierci piosenkarza nagrała własną interpretację piosenki „To, co dał nam świat”. Teledysk wykonany ku pamięci artysty na YouTubie ma już ponad pół miliona wyświetleń. Wokalistka przyznaje, że koncert jest dla niej niezwykle ważnym wydarzeniem.
– Bardzo dużo się u mnie zawodowo dzieje. Miałam mało czasu, żeby się dobrze przygotować. Chciałabym mieć poczucie, że zrobiłam to naprawdę sumiennie i dokładnie. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby zaśpiewać piosenki w hołdzie dla pana Krzysztofa najlepiej, jak potrafię. Mam nadzieję, że tak się stanie – tłumaczy.
Paulla podczas koncertu pojawi się na scenie dwa razy. Przyznaje, że na razie nie może zdradzać szczegółów występu. Nie chciałaby psuć widzom niespodzianki. Zaznacza, że widowisko jest przygotowywane szczegółowo i bardzo dokładnie. Nie zabraknie materiałów filmowych z prywatnych i oficjalnych archiwów Krzysztofa Krawczyka, wspomnień rodziny i najbliższych przyjaciół.
– Będę śpiewała piosenkę finałową ze wszystkimi artystami i dwie piosenki odrębnie. Wiem, jakie są pomysły na te piosenki, niestety nie mogę tego zdradzić, bo jest to tajemnica. Mogę jednak obiecać, że będę z prób i spotkań wrzucała krótkie filmiki, więc serdecznie zapraszam na moje social media – zdradza.
Paulla, podobnie jak wszyscy inni wokaliści, podczas pandemii nie miała wielu okazji, by wystąpić na żywo przed publicznością. Większość występów odbywała się bowiem online. Powrót na scenę będzie dla niej miłym doświadczeniem, na które z niecierpliwością czekała.
– Zagrałam w czasie pandemii koncert walentynkowy z Polsatem w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Ten będzie już drugi, więc jestem zahartowana. Podczas prób do koncertu walentynkowego rozmawiałyśmy z Patrycją Markowską. Ona również mówiła, że się stresuje, bo miała bardzo długą przerwę przez obostrzenia. Tamten koncert przypomniał nam, co to znaczy występować, więc teraz będzie już z górki – wspomina piosenkarka.
W repertuarze Krzysztofa Krawczyka oprócz Paulli usłyszymy m.in. Edytę Górniak, Marylę Rodowicz, Natalię Kukulską, Halinę Mlynkovą, Sylwię Grzeszczak, Roksanę Węgiel, Ryszarda Rynkowskiego, Krzysztofa Kiljańskiego, Piotra Kupichę, Andrzeja Krzywego, Łukasza Zagrobelnego, Rafała Brzozowskiego, Rasa Lutę i Norbiego.
Czytaj także
- 2025-07-08: Rynek gier mobilnych w Polsce może być wart prawie 0,5 mld dol. do 2030 roku. Za tym idzie rozwój smartfonów dla graczy
- 2025-07-21: Maciej Dowbor: Mamy dom w Hiszpanii i tam odpoczywamy, ale na co dzień mieszkamy w Polsce. Tu pracujemy, płacimy podatki, a nasze córki chodzą do szkoły
- 2025-07-11: Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania
- 2025-07-01: Koniec polskiej prezydencji w Radzie UE. Doprowadziła do przełomowego wzrostu wydatków na obronność
- 2025-06-18: Większość Polaków sprzeciwia się wprowadzeniu euro. Problemem może być brak dobrej komunikacji
- 2025-06-13: Hejt w sieci dotyka coraz więcej dzieci w wieku szkolnym. Rzadko mówią o tym dorosłym
- 2025-06-11: ZUS zatwierdził standardy dofinansowania posiłków dla pracowników. To nowy rozdział w firmowych benefitach
- 2025-06-04: Rynek nieprzygotowany do wdrożenia systemu kaucyjnego. Może się opóźnić nawet o kilka miesięcy
- 2025-07-14: Wielu konsumentów rezygnuje z fast fashion. Pozytywne zmiany w branży zależeć będą głównie od podejścia marek
- 2025-06-09: Do 2030 roku liczba plastikowych opakowań w e-handlu modowym może się podwoić. Ich udział najszybciej rośnie w Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Piotr Zelt: W te wakacje gram wyjątkowo dużo spektakli. Znajdę jednak czas na wyjazd nad morze, żeby popływać z córką na desce
Aktor jest zapalonym windsurferem, dlatego nie wyobraża sobie wakacji bez pływania na desce. Swoją pasją zaraził też córkę, nad morze wybierają się więc razem. Piotr Zelt podkreśla natomiast, że ze względu na dużą zajętość i rolę w pięciu spektaklach, które są wystawiane również w miesiącach letnich i to poza Warszawą, na razie nie planuje dłuższego wyjazdu za granicę.
Finanse
Polacy chcą jak najszybciej przechodzić na emeryturę i nie chcą na niej pracować. Potrzebne zachęty do dłuższej aktywności zawodowej

Tylko 11,6 proc. osób w wieku 50–74 lat, które pobierają emeryturę, nadal pracuje. Choć ten wskaźnik nieco rośnie, to nadal niska jest skłonność do pozostawania aktywnym zawodowo po uzyskaniu uprawnień emerytalnych. Niecałe 19 proc. chciałoby pracować po osiągnięciu wieku emerytalnego. Zdaniem prof. Elżbiety Gołaty z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu konieczne są zachęty do dłuższej aktywności zawodowej, bo na podniesienie wieku emerytalnego nie ma przyzwolenia społeczeństwa.
Podróże
Qczaj: W te wakacje planuję zwiedzić sporą część Stanów Zjednoczonych. Pojadę z siostrą do Yellowstone

W Stanach Zjednoczonych trener zamierza spędzić co najmniej miesiąc. Jak zaznacza, szczególnie marzy o tym, by zobaczyć Park Narodowy Yellowstone – miejsce, które zafascynowało go po obejrzeniu popularnego serialu. Qczaj planuje też zabrać mamę na wycieczkę samochodową po atrakcyjnych trasach USA. Pielęgnowanie relacji rodzinnych jest dla niego niezwykle ważne, dlatego chce efektywnie spędzić czas z bliskimi tak, by po wakacjach pozostały im miłe wspomnienia.