Newsy

Piotr Kraśko: To był wspaniały rok. Czuję, że oddycham pełnią życia

2016-11-23  |  07:10

Dziennikarz pozytywnie ocenia kilka miesięcy pracy w TVN. Twierdzi, że tworzenie dwóch całkiem odmiennych formatów, takich jak „Fakty z zagranicy” oraz „Dzień Dobry TVN”, daje mu ogromną satysfakcję zawodową. Nie zgadza się też z opinią, że telewizja śniadaniowa to gorszy rodzaj dziennikarstwa.

Piotr Kraśko pracuje w stacji TVN od kwietnia 2016 roku. Wraz z Kingą Rusin prowadzi weekendowe wydania magazynu „Dzień Dobry TVN”, jest też gospodarzem programu „Fakty z zagranicy” emitowanego przez TVN24 BiŚ. Mimo zwolnienia z Telewizji Publicznej dziennikarz uważa miniony rok za bardzo udany. Wydarzenia, które miały miejsce w tym czasie, to dla niego dowód na to, że życie pisze dla każdego zaskakujące, lecz wspaniale scenariusze.

– Bardzo doceniam stację, że dała mi taką szanse pracy przy tych dwóch programach, bo naprawdę czuję, że oddycham pełnią życia – mówi Piotr Kraśko agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Dziennikarzowi podoba się możliwość tworzenia dwóch tak odmiennych formatów telewizyjnych. W „Faktach z zagranicy” zajmuje się polityką międzynarodową, która od wielu lat jest jego zawodową pasją, a obecnie jest – jego zdaniem – wyjątkowo interesująca. W „Dzień Dobry TVN” porusza natomiast tematy, które interesują go, podobnie jak miliony innych Polaków, poza godzinami pracy.

– Czasem rozmawiamy w domu o Trybunale Konstytucyjnym, ale częściej o tym, czy nasze dzieci chorują, jak je leczyć, czy szczepić, czy sobie radzą w szkole, gdzie pojechać na wakacje, a gdzie pójdziemy na kolację. To takie prawdziwe rozmowy, jakie Polacy prowadzą w kuchni mówi Piotr Kraśko.

Dziennikarz zdaje sobie sprawę z tego, że telewizja śniadaniowa bywa traktowana jako gorszy rodzaj dziennikarstwa. On sam jednak nie zgadza się z tą opinią, nie dzieli też telewizji na śniadaniową i informacyjną, lecz na dobrą i złą. Jego zdaniem „Dzień Dobry TVN” to bardzo dobrze tworzony format – opinie te wygłasza zarówno jako twórca magazynu, jak i jako widz. Jeszcze gdy pracował w TVP uważał, że poranny program TVN to jeden z najlepiej robionych programów w polskich stacjach telewizyjnych.

– W Stanach Matt Lauer np. prowadzi telewizję poranną, kiedyś Katie Couric, która potem prowadziła główne wydanie serwisu CBS. Kandydaci walczący o urząd prezydenta ogłaszają, że będą kandydować w telewizji porannej, więc to też jest bardzo poważny format – podkreśla Piotr Kraśko.

Dziennikarz przypomina także, że już pracując w TVN, przeprowadził dla „Dzień Dobry TVN” wywiad z Dalajlamą. Jego zdaniem właśnie fakt, że takie osoby jak duchowy przywódca Tybetańczyków rozmawia z telewizją śniadaniową, świadczy o jej wysokiej randze.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Transport

Polska drugim największym rynkiem dla Mercedesa-Maybacha w Europie. Liczba zamówień na nowego kabrioleta SL 680 wskazuje na duże zainteresowanie klientów

W Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się polska premiera najnowszego modelu Mercedes-Maybach – SL 680 Monogram Series. To najbardziej sportowy Maybach w historii. – Liczba zamówień składanych w systemie wskazuje, że premierowe auto cieszy się dużym zainteresowaniem klientów – podkreślają przedstawiciele marki. Polska jest drugim największym rynkiem dla luksusowych samochodów Maybacha w Europie.

Handel

Polacy przerzucają się na piwa bezalkoholowe. Segment rośnie o 17 proc., podczas gdy cały rynek piwa się kurczy

Rynek piwa skurczył się w 2024 roku o prawie 2 proc. To m.in. efekt wzrostu średniej ceny tego alkoholu, która jest dziś o ponad 40 proc. wyższa niż w 2019 roku. Na tle rynku zdecydowanie wyróżnia się segment bezalkoholowy, który wolumenowo i wartościowo rośnie o ok. 17 proc. w ujęciu rocznym. – Ten segment, wart 1,7 mld zł, jest nadzieją na poprawę wyników branży piwowarskiej – ocenia Igor Tikhonov, prezes Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie. I podkreśla, że rynek pozostaje pod presją rosnących kosztów produkcji i zmian legislacyjnych.