Newsy

Qczaj: Jako gej, który dokonał coming outu, nie chcę się bać, że ktoś zrobi mi krzywdę tylko dlatego, że mam tęczowy napis na plecach

2020-07-06  |  06:16

Trener personalny tłumaczy, że wszyscy niezależnie od poglądów powinni wykorzystać szansę, żeby zagłosować w drugiej turze wyborów prezydenckich. Jest to nie tylko obywatelskie prawo, lecz także szansa na zabranie głosu w ważnej dla państwa kwestii. Qczaj uważa również, że kłótnie i hierarchie społeczne często wytwarzane są sztucznie przez wpływowe osoby po to, by podzielić ludzi. Należy zatem pamiętać, że najważniejsza jest wspólnota, a wzajemny szacunek powinien być fundamentem przyszłości.

Zaznacza, że regularne uczęszczanie na wybory jest elementarnym przejawem zaangażowania we własny los. Każdy głos może przechylić szalę zwycięstwa i zadecydować o tym, jak będą wyglądały dalsze losy Polski.

– Grzechem jest nie pójść na wybory. Ignorancja jest najgorszą postawą ze wszystkich. Zagłosowałem w pierwszej turze i tak samo zachowam się w drugiej, ponieważ żyję w tym kraju i jego los nie jest mi obojętny – mówi w rozmowie z Agencją Newseria Lifestyle Qczaj.

Trener uważa, że ludzi w Polsce cechuje przyjazne nastawienie. Jego zdaniem nagonka na poszczególne grupy społeczne jest głównie wynikiem konkretnych działań politycznych i manipulacji. Społeczeństwo powinno skupić się na tym, co je łączy, zamiast nieustannie analizować i mnożyć różnice. Takie nastawienie pozwoliłoby zbudować długotrwałe porozumienie.

– Mam wrażenie, że osobom, które są u władzy, czasami zależy na tym, żeby nas ze sobą skłócić. Otaczają mnie cudowni ludzie, w których bardzo wierzę. Moi obserwatorzy stoją za mną murem i bardzo ich szanuję. Nie ze wszystkimi musimy się zgadzać, ale zawsze powinniśmy się szanować  – tłumaczy.

Jakiś czas temu w szczerym wpisie na swoich social mediach Daniel Kuczaj dokonał coming outu. Wyznał również, że jako dziecko był molestowany i gwałcony przez pedofila. Post wywołał ogromne poruszenie i odbił się szerokim echem w mediach. Wiele znanych osób i przyjaciół z show biznesu wsparło wówczas odwagę trenera personalnego. Obecnie Qczaj przyznaje, że trudne doświadczenia z przeszłości umocniły go w przekonaniu, że trzeba walczyć o sprawiedliwość i sprzeciwiać się nietolerancji.

– Moje stanowisko w kwestii segregacji ludzi jest bardzo klarowne: nie prowadzi ona do niczego dobrego. Klasyfikowanie członków społeczeństwa według ich orientacji jest niesłuszne. To nawet nie jest kwestia polityki, tylko człowieczeństwa. Nie boję się mówić o tym głośno, bo wiem, że powinno się o tym rozmawiać – to ma wpływ na nasze życie. Nie chciałbym jako „wyoutowany” gej bać się, że ktoś zrobi mi krzywdę tylko dlatego, że będę miał tęczowy napis „Ukochoj sie” na plecach – zaznacza trener.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo

Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Farmacja

Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.