Newsy

Qczaj: Jako gej, który dokonał coming outu, nie chcę się bać, że ktoś zrobi mi krzywdę tylko dlatego, że mam tęczowy napis na plecach

2020-07-06  |  06:16

Trener personalny tłumaczy, że wszyscy niezależnie od poglądów powinni wykorzystać szansę, żeby zagłosować w drugiej turze wyborów prezydenckich. Jest to nie tylko obywatelskie prawo, lecz także szansa na zabranie głosu w ważnej dla państwa kwestii. Qczaj uważa również, że kłótnie i hierarchie społeczne często wytwarzane są sztucznie przez wpływowe osoby po to, by podzielić ludzi. Należy zatem pamiętać, że najważniejsza jest wspólnota, a wzajemny szacunek powinien być fundamentem przyszłości.

Zaznacza, że regularne uczęszczanie na wybory jest elementarnym przejawem zaangażowania we własny los. Każdy głos może przechylić szalę zwycięstwa i zadecydować o tym, jak będą wyglądały dalsze losy Polski.

– Grzechem jest nie pójść na wybory. Ignorancja jest najgorszą postawą ze wszystkich. Zagłosowałem w pierwszej turze i tak samo zachowam się w drugiej, ponieważ żyję w tym kraju i jego los nie jest mi obojętny – mówi w rozmowie z Agencją Newseria Lifestyle Qczaj.

Trener uważa, że ludzi w Polsce cechuje przyjazne nastawienie. Jego zdaniem nagonka na poszczególne grupy społeczne jest głównie wynikiem konkretnych działań politycznych i manipulacji. Społeczeństwo powinno skupić się na tym, co je łączy, zamiast nieustannie analizować i mnożyć różnice. Takie nastawienie pozwoliłoby zbudować długotrwałe porozumienie.

– Mam wrażenie, że osobom, które są u władzy, czasami zależy na tym, żeby nas ze sobą skłócić. Otaczają mnie cudowni ludzie, w których bardzo wierzę. Moi obserwatorzy stoją za mną murem i bardzo ich szanuję. Nie ze wszystkimi musimy się zgadzać, ale zawsze powinniśmy się szanować  – tłumaczy.

Jakiś czas temu w szczerym wpisie na swoich social mediach Daniel Kuczaj dokonał coming outu. Wyznał również, że jako dziecko był molestowany i gwałcony przez pedofila. Post wywołał ogromne poruszenie i odbił się szerokim echem w mediach. Wiele znanych osób i przyjaciół z show biznesu wsparło wówczas odwagę trenera personalnego. Obecnie Qczaj przyznaje, że trudne doświadczenia z przeszłości umocniły go w przekonaniu, że trzeba walczyć o sprawiedliwość i sprzeciwiać się nietolerancji.

– Moje stanowisko w kwestii segregacji ludzi jest bardzo klarowne: nie prowadzi ona do niczego dobrego. Klasyfikowanie członków społeczeństwa według ich orientacji jest niesłuszne. To nawet nie jest kwestia polityki, tylko człowieczeństwa. Nie boję się mówić o tym głośno, bo wiem, że powinno się o tym rozmawiać – to ma wpływ na nasze życie. Nie chciałbym jako „wyoutowany” gej bać się, że ktoś zrobi mi krzywdę tylko dlatego, że będę miał tęczowy napis „Ukochoj sie” na plecach – zaznacza trener.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Sebastian Karpiel-Bułecka: Jurorowanie to nie jest proste zadanie, ale bardzo mnie to rajcuje. Staram się być sprawiedliwy, szczery i rzetelny

Nowy juror w programie „Must Be the Music” podkreśla, że ta rola jest dla niego niezwykłą przygodą, bo dzięki niej nie tylko może odkrywać młode talenty, ale także nieznane dotąd aspekty swojej kariery artystycznej. Ocenianie uczestników nie jest prostą sprawą, ale Sebastian Karpiel-Bułecka nie chce nikomu dawać złudnych nadziei i chwalić kogoś tylko po to, żeby nie zrobić mu przykrości. Wokalista wychodzi z założenia, że jeśli ktoś decyduje się na udział w tym programie, to musi być przygotowany na każdą ocenę, nawet tę najbardziej surową.

Prawo

Nałóg nikotynowy wśród nieletnich zaczyna się najczęściej od e-papierosów. Przyciągają ich słodkie, owocowe smaki tych produktów

Co czwarty uczeń ma za sobą inicjację nikotynową, a dla większości z nich pierwszym produktem, po jaki sięgnęli, był e-papieros. Zdecydowana większość uczniów używających nikotyny korzysta właśnie z e-papierosów, a prawie połowa nie ma problemu z ich zakupem – wskazują nowe badania przeprowadzone z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia. Eksperci podkreślają, że niebezpiecznym produktem, z uwagi na ryzyko uzależnienia behawioralnego, są także e-papierosy beznikotynowe. Trwają prace nad przepisami, które m.in. zakażą ich sprzedaży nieletnim.

Ochrona środowiska

Futra z negatywnym wpływem na środowisko na każdym etapie produkcji. Wiąże się z 400-krotnie większym zużyciem wody niż poliestru

Biznes futrzarski ma negatywny wpływ na środowisko naturalne – podkreślają eksperci Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Hodowle powodują zatrucie wód i gleb oraz są zagrożeniem dla bioróżnorodności. Z kolei produkcja futra z norek, lisów i jenotów generuje znacznie większe niż bawełna czy poliester emisje gazów cieplarnianych, zużycie wody i zanieczyszczenie wody. 25 listopada obchodzimy Dzień bez Futra, który ma zwrócić uwagę na cierpienie zwierząt hodowanych na potrzeby przemysłu futrzarskiego oraz promować etyczne i ekologiczne wybory w modzie.