Mówi: | Qczaj |
Funkcja: | trener personalny |
Qczaj: Robię kurs na prawo jazdy. Będę jeździł fajnym samochodem „na bogato”, bo zapracowałem na porządne auto
Trener jest podekscytowany nowym wyzwaniem i żałuje, że dopiero teraz, w wieku prawie 38 lat, podjął decyzję o zrobieniu prawa jazdy. Prowadzenie auta sprawia mu ogromną przyjemność, ma do tego dryg i czuje, że będzie dobrym kierowcą. Qczaj nie ukrywa, że już nie może się doczekać, kiedy wsiądzie za kierownicę swojego wymarzonego auta. Zamierza sporo na nie wydać, ale jak podkreśla, stać go, bo przez lata ciężko na to zapracował.
– Teraz będę jak najwięcej w Polsce, dlatego że robię prawo jazdy i akurat będę spędzał jesień w Warszawie. W sumie to zastanawiam się, dlaczego dopiero teraz się na to zdecydowałem, ale miałem wgraną narrację w swojej głowie, zupełnie nie wiem dlaczego, że ja się do jeżdżenia samochodem zupełnie nie nadaję – mówi agencji Newseria Lifestyle Qczaj.
Jednak kiedy tylko wsiadł za kierownicę, zrozumiał, że przez lata był w błędzie. Szybko opanował technikę, pewnie czuje się na drodze i żaden manewr nie sprawia mu problemu, nawet parkowanie równoległe tyłem.
– Odkąd już jeżdżę po ulicach warszawskich, to po prostu kocham to i już nie mogę się doczekać na następne jazdy z moją cudowną instruktorką Anetą. Czekam na nie jak na wypłatę, naprawdę uwielbiam. Nie to, że sobie słodzę, ale czuję, że jestem w tym naprawdę bardzo dobry, zresztą moja instruktorka sama jest pod wrażeniem – mówi.
Trener zdradza też, że podczas zakupu samochodu nie zamierza oszczędzać. Ma upatrzonych kilka modeli i liczy na to, że ten ostatecznie wybrany całkowicie spełni jego oczekiwania.
– Mam kilka pomysłów na samochód i zaszaleję. Jak komuś mówię, jaką markę, jaki model i że w ogóle tak troszkę na bogato, to są w szoku, że pierwsze auto takie chcę. Ale ja mam prawie 38 lat. I powiedziałem sobie: kiedy mam kupić dobry, porządny samochód? Zrobię prawo jazdy i będę jeździł fajnym samochodem, takim, na jaki zapracowałem i na jaki zasługuję – mówi.
Za miesiąc Qczaj ma też w planach podróż za ocean. Najpierw zamierza spędzić Święto Dziękczynienia z rodziną w Colorado, a później wybrać się do Miami.
– Mam nadzieję, że zdam to prawo jazdy za pierwszym podejściem i wylecę pod koniec listopada do Ameryki, do USA, do Colorado, gdzie zjedzie się cała moja rodzina na Thanksgiving i tam będziemy razem świętować. Myślę, że wpadnę też do Miami, może się z Caroline Derpienski na kawę spotkam i tyle – dodaje trener personalny.
Czytaj także
- 2025-06-13: Kobietobójstwo jest typem przestępstwa niedookreślonym przez polskie prawo. Świadomość na ten temat jest wciąż zbyt mała
- 2025-06-24: Qczaj: Po miesiącu w Tajlandii przeżywam jakieś przebudzenie. Ostatnio miałem w życiu dużo różnych trudności
- 2025-06-16: Qczaj: Mam dłuższe włosy i w życiu nie słyszałem tylu komplementów na temat swojego wyglądu. Dziewczyny mnie porównują do Massimo z „365 dni”
- 2025-07-02: Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
- 2025-06-06: Qczaj: Moja siostra przeszła załamanie psychiczne. Dźwigamy na swoich barkach bardzo dużo i czasami po prostu nie mamy już siły
- 2025-06-03: Zaufanie do UE deklaruje 58 proc. Polaków. Większość Europejczyków postrzega ją jako stabilne miejsce na tle niespokojnego świata
- 2025-05-07: Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić
- 2025-04-07: Różnice w prawodawstwie państw UE hamują eksport i rozwój firm. Biznes apeluje o ujednolicenie przepisów
- 2025-04-15: Obciążenia regulacyjne uderzają w branżę nowych technologii i start-upy. To może hamować innowacje
- 2025-03-25: Polityka powrotów nielegalnych imigrantów do ich krajów pochodzenia jest nieskuteczna. Trwają prace nad zmianami w prawie
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.