Newsy

Szymon Majewski felietonistą internetowego magazynu dla kobiet ceniących wartości chrześcijańskie

2016-09-02  |  06:50

W cotygodniowym felietonie na łamach magazynu „For Her” Szymon Majewski pisze o ważnych dla niego ludziach, wartościach i wydarzeniach. Twierdzi, że jest zaszczycony nowym zawodowym wyzwaniem, zazwyczaj oczekuje się od niego bowiem raczej tekstów o charakterze rozrywkowym, a nie refleksyjnym. Uważa też, że na łamach mediów innych niż prawicowe, zbyt mało mówi się o tak fundamentalnych wartościach jak rodzina i małżeństwo.

„For Her” to nowy, internetowy magazyn dla kobiet, które cenią chrześcijańskie wartości. Jego celem jest m.in. przekonanie Polek, że bycie nowoczesną, cieszącą się życiem kobietą nie kłóci się z tradycyjnymi wartościami. Na łamach magazynu poruszane są tematy z takich dziedzin jak moda i uroda, kuchnia, dekoracja wnętrz, podróże, kultura i sztuka oraz relacje z bliskimi, a wśród autorów znaleźli się m.in. Tessa Capponi Borawska i Szymon Majewski. Dziennikarz twierdzi, że poczuł się zaszczycony propozycją pisania cotygodniowego felietonu na potrzeby serwisu.

– Rzadko jestem proszony lub wręcz nagabywany, żebym opowiadał bądź opisywał rzeczy, które są dla mnie ważne, wspomnienia czy przemyślenia. Z reguły ode mnie wszyscy oczekują bawienia natychmiast, na trzy cztery, tupania nóżkami i raczej zabawy, żartu, grypsu – mówi Szymon Majewski agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Dziennikarz twierdzi, że profil magazynu wpisuje się w jego obecną działalność, zaciekawiła go także możliwość pisania o ważnych dla niego sprawach, wartościach rodzinnych, konfrontowania teraźniejszości z przeszłością. W jego tekstach pojawiają się członkowie jego rodziny, np. dziadka i mamy, których rady i poglądy na życie wywarły na Majewskiego duży wpływ.

– Umówiliśmy się z redakcją, że będę pisał dosyć szeroko, czyli to mogą być też współczesne historie, współczesne rzeczy, jakieś moje obrazki z czaszki, z przemyśleń – mówi Szymon Majewski.

Zdaniem dziennikarza trudno dziś mówić w mediach o tradycyjnych wartościach, nie tego bowiem oczekują czytelnicy. Współcześni ludzie odchodzą od takich ideałów jak rodzina czy małżeństwo, o czym świadczy choćby najwyższy od 1946 roku wskaźnik rozwodów w Polsce. Majewski uważa, że obecnie pary zamiast naprawiać relacje między sobą, wolą się zdecydować na szybkie rozstanie. Dlatego warto przypominać, że w życiu istnieją wartości istotniejsze niż przelotne relacje.

– Nie chcę być mentorem i człowiekiem, który mówi wszystkim, że wy nic nie rozumiecie, ja powiem wam, co wy macie robić, bo tacy są najgorsi. Pomyślałem, że fajnie podzielić się pewną refleksją i opowiedzieć ludziom o tym, co dla mnie jest ważne, np. wspomnienie mojej rodziny, mojego dziadka, mamy czy np. harcerstwa, w którym byłem mówi Szymon Majewski.

Obecnie media kuszą młodych ludzi życiem łatwym i bez konsekwencji. Zdaniem dziennikarza młodzież bywa jednak przekorna w pewnym momencie może poczuć przesyt i zacząć szukać czegoś nowego. Już teraz wielu młodych ludzi nad internetowe pogawędki przekłada spotkanie ze znajomymi w kawiarni czy kinie, a wieczór przed komputerem zamieniają na obóz na łonie natury.

– Oczywiście jest jakieś szaleństwo i oni się muszą czegoś najeść, nachapać i wyszumieć, ale z drugiej strony kto wie, czy nie będą mieli nagle powrotu do takiego tradycyjnego spędzania czasu, zabawy kijkiem i sznurkiem, a nie kupowania wszystkiego w gotowych zestawach mówi Szymon Majewski.

Dziennikarz twierdzi, że sam chętnie korzysta z mediów społecznościowych, które uważa za fantastyczny sposób komunikowania się z fanami. Uważa jednak, że powinna istnieć także przeciwwaga w postaci realnych spotkań i kontaktów międzyludzkich.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Finanse

Polacy chcą jak najszybciej przechodzić na emeryturę i nie chcą na niej pracować. Potrzebne zachęty do dłuższej aktywności zawodowej

Tylko 11,6 proc. osób w wieku 50–74 lat, które pobierają emeryturę, nadal pracuje. Choć ten wskaźnik nieco rośnie, to nadal niska jest skłonność do pozostawania aktywnym zawodowo po uzyskaniu uprawnień emerytalnych. Niecałe 19 proc. chciałoby pracować po osiągnięciu wieku emerytalnego. Zdaniem prof. Elżbiety Gołaty z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu konieczne są zachęty do dłuższej aktywności zawodowej, bo na podniesienie wieku emerytalnego nie ma przyzwolenia społeczeństwa.

Podróże

Qczaj: W te wakacje planuję zwiedzić sporą część Stanów Zjednoczonych. Pojadę z siostrą do Yellowstone

W Stanach Zjednoczonych trener zamierza spędzić co najmniej miesiąc. Jak zaznacza, szczególnie marzy o tym, by zobaczyć Park Narodowy Yellowstone – miejsce, które zafascynowało go po obejrzeniu popularnego serialu. Qczaj planuje też zabrać mamę na wycieczkę samochodową po atrakcyjnych trasach USA. Pielęgnowanie relacji rodzinnych jest dla niego niezwykle ważne, dlatego chce efektywnie spędzić czas z bliskimi tak, by po wakacjach pozostały im miłe wspomnienia.