Newsy

We wrześniu premiera nowej płyty Reni Jusis. Album będzie nawiązywał do brzmień z lat. 80.

2018-05-29  |  06:16

21 września ukaże się nowy album wokalistki. Gwiazda przyznaje, że proces jego nagrywania był bardzo szybki i spontaniczny, choć zwykle każdej płycie poświęca znacznie więcej czasu. Krążek promuje singiel „Tyyyle miłości”, będący ukłonem Reni Jusis w stronę brzmień lat 80.

Premiera piosenki „Tyyyyle miłości” miała miejsce w końcu maja. Za jej produkcję odpowiedzialny był Stendek, który współpracował z Reni Jusis także przy jej poprzednim albumie, zatytułowanym „BANG”. Artystka twierdzi, że kawałek ten opowiada o potrzebie bliskości oraz wszechobecnej samotności, która dotyka nie tylko singli, lecz także ludzi starszych, nastolatków i dzieci zaniedbywanych przez rodziców.

– Jest to mój ukłon w stronę brzmień lat 80., jak również trochę próba kontynuacji tego, co robiłam na płycie „Transmisja”, która jest ciągle moją ukochaną płytą i chciałam się w tej nowej twórczości też do niej odnieść – mówi wokalistka agencji informacyjnej Newseria Lifestyle. 

Nowy singiel promowany jest przez teledysk, którego reżyserem była Ola Przytuła. Bohaterem filmu jest nastoletni chłopiec, któremu zajęci sobą rodzice nie poświęcają wystarczającej uwagi. Chłopiec ma piękne zabawki i najnowszy sprzęt komputerowy, brakuje mu jednak troski rodziców i wspólnie spędzanego czasu. W postać tę wcielił się 11-letni Alan Godzisz.

– Staraliśmy się jego oczami pokazać dzisiejszy świat, w którym wielu z nas jest niezwykle samotnych, nawet czasami będąc w jednym pomieszczeniu, nie spotykamy się wzrokiem, jesteśmy przyklejeni do swoich smartfonów i skupieni bardzo na sobie – mówi Reni Jusis.

Kawałek „Tyyyle miłości” stanowi zapowiedź ósmego już albumu studyjnego wokalistki, który ukaże się 21 września. Jesienią ruszy również promująca go trasa koncertowa. Reni Jusis przyznaje, że najnowszą płytę nagrała w niezwykle szybkim tempie – jesienią 2017 roku zaczęła nagrania, a przed świętami Bożego Narodzenia album był gotowy.

– Ja zawsze cyzelowałam swoje płyty, nigdy ich za szybko nie wydawałam, natomiast ostatnią płytę nagraliśmy w ekspresowym tempie. Skończyła się trasa koncertowa po płycie „BANG”, postanowiliśmy z moim producentem nie wychodzić z tego rytmu spotkań – mówi wokalistka.

Gwiazda nie ukrywa, że spodobał jej się taki spontaniczny sposób pracy nad płytą. Jej zdaniem tempo nagrywania albumu nie jest istotne dla końcowego efektu, a emocje czy też natchnienie twórcze warto uwieczniać jak najszybciej. Wtedy można przejść do dalszych etapów prac.

– Bardzo teraz cenię sobie spontaniczność, na nią jest bardzo mało miejsca w codziennej rutynie życia, dlatego nawet jeśli ta płyta powstała właśnie tak bardzo spontanicznie, to jest to dla mnie świetna odskocznia mówi wokalistka.

Reni Jusis była gościem Gali z okazji 25. urodzin Radia Kolor, podczas której wręczono statuetki zwycięzcom plebiscytu „Grube Ryby 2018”.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Beata Tadla: Ludziom się wydaje, że na wizji wkładamy jakąś maskę, żeby nie pokazywać swojego stosunku do tego, o czym mówimy

Gospodyni „Pytania na śniadanie” bardzo ceni sobie to, że w porannym formacie nie trzeba przyjmować sztywnej pozy i karmić widza sztucznym uśmiechem, tylko można zachowywać się spontanicznie i naturalnie. Jak zapewnia, ona sama przed kamerami nie ukrywa emocji, czasem się wzrusza, a innym razem śmieje do łez. Zdaniem Beaty Tadli widzowie wyczują każdy fałsz, dlatego nie warto udawać i posługiwać się maskami. Trzeba być szczerym i otwartym. Ważna jest przy tym nić porozumienia ze swoim partnerem ekranowym, bo wtedy można sobie pozwolić na więcej.

Uroda

Wiktor Dyduła: W listopadzie wąsy są szczególnym symbolem dbania o zdrowie. Ale na nowy rok może je już zgolę

Co prawda charakterystyczny wąs od dłuższego czasu jest jego znakiem rozpoznawczym, ale wokalista nie chce się przywiązywać do takiego image’u. Już nawet był bliski zmiany, jednak postanowił jeszcze się wstrzymać, chociażby ze względu na to, że trwa listopad, który jest miesiącem solidarności z mężczyznami walczącymi z rakiem prostaty i rakiem jąder. Artyści, dziennikarze i sportowcy zapuszczają w tym czasie wąsy i tym samym zachęcają do badań profilaktycznych.

IT i technologie

Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu

Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.