Mówi: | Jakob Kosel |
Funkcja: | model |
Jakob Kosel: marzę, by chodzić na najlepszych wybiegach na świecie
Model myśli o międzynarodowej karierze. Jego celem jest praca dla renomowanych światowych agencji oraz chodzenie w pokazach słynnych projektantów. Zapewnia jednak, że równie chętnie będzie pokazywał się na wybiegach polskich kreatorów, których bardzo ceni.
Jakob Kosel brał udział w 5. edycji programu „Top Model” i razem z Karoliną Pisarek i Radkiem Pestką dotarł do finału show. Był faworytem Joanny Krupy, odpadł jednak jako pierwszy z trójki finalistów. Mimo to jego kariera w modelingu nabrała tempa, a on ma już na swoim koncie pierwsze sukcesy. Razem z Karoliną Pisarek wziął udział w sesji dla firmy jubilerskiej Apart, pojawił się także jako model na grudniowym pokazie kolekcji Roberta Kupisza.
– Udało mi się wyjść u niego w pokazie, dostałem się. To już o czymś świadczy, że wszystko jest na dobrej drodze i oby tak dalej – mówi Jakob Kosel agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Model nie ukrywa, że jego marzeniem jest kariera światowa. Chce dostać się do najbardziej renomowanych agencji modelek i modeli, a także pracować z najlepszymi projektantami. Uważa, że jest to naturalne pragnienie każdej osoby pracującej w polskim modelingu.
– Moim marzeniem jest wyjść na najlepszych wybiegach na świecie i zrobić kampanię reklamową dla topowych światowych marek – mówi Jakob Kosel.
Model nie zdradza szczegółów swoich planów, twierdzi bowiem, że nie chce zapeszać. Zapewnia też, że nawet w razie pracy na międzynarodowych wybiegach, nie zamierza rezygnować z pracy w Polsce. Bardzo ceni bowiem dokonania polskich projektantów.
– Bardzo bym chciał wychodzić również u nich na wybiegach i zawsze będę się starał to robić, oczywiście, jeżeli mnie zaakceptują, ale zawsze bym chciał również w Polsce pokazywać się na wybiegach – mówi Jakob Kosel.
Finalista „Top Model” ma 23 lata. Przy wzroście 193 cm waży 80 kg, a jego wymiary to 100–63–90.
Czytaj także
- 2025-05-06: Dla większości Polaków praca to obowiązek. Tylko niewielka część czuje satysfakcję z wykonywanych zadań
- 2025-05-09: Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
- 2025-04-11: Klaudia Zioberczyk: Święta wiążą się z tym, że się kupuje masę ubrań i jedzenia. Ja w tym roku postawię na minimalizm
- 2025-03-26: Patricia Kazadi: To będzie bardzo pracowita wiosna. Pracuję nad własną muzyką
- 2025-04-01: Małgorzata Potocka: Jestem absolutnie oddana mojemu teatrowi. Jak się robi teatr z pasji, to nie trzeba odpoczywać
- 2025-02-27: Malwina Wędzikowska: W dżungli przez miesiąc rewidowałam swoje życie. Przehulałam dużo czasu na toksycznych ludzi
- 2025-02-11: Daniel Olbrychski: Praca mnie konserwuje, gdybym nie grał, tobym się błyskawicznie zestarzał. Walczę, żeby widzowie nie dostrzegali na scenie mojej osiemdziesiątki
- 2025-01-31: Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom
- 2025-02-06: Firmy stawiają na coraz większą autonomię pracowników. To ważne szczególnie dla młodego pokolenia
- 2025-02-26: Iwona Guzowska: Są dyscypliny sportu ociekające złotem jak piłka nożna. W innych wysiłek jest dużo większy i osiągnięcia kosmiczne, a nie ma sponsorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.