Newsy

Joanna Horodyńska: Praca nie jest już dla mnie priorytetem. Najważniejsze jest to, żeby żyć

2018-01-26  |  06:13

Stylistka chce w większym stopniu czerpać radość z życia. Po trudnym końcu 2017 roku zamierza się skupić na rodzinie, podróżach i maksymalnym korzystaniu z życia. Gwiazda Polsat Café twierdzi, że praca przestała zajmować ważne miejsce w jej życiu.

Joanna Horodyńska jest gospodynią programu „Shopping Queen” i współprowadzącą magazyn „Gwiazdy na dywaniku”, zajmuje się personal shoppingiem oraz redagowaniem rubryk dotyczących tematyki modowej na łamach magazynów lifestyle'owych. Na 2018 rok ma kolejne plany zawodowe, zamierza jednak znacznie ograniczyć pracę na korzyść życia prywatnego. 

Praca będzie, ale praca nie jest już na tym etapie mojego życia najważniejsza. Najważniejsze jest to, żeby żyć mówi stylistka agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Gwiazda Polsat Café twierdzi, że w ostatnich miesiącach przewartościowała swoje życie. Koniec 2017 roku był dla niej wyjątkowo trudny i mocno wpłynął na zmianę jej nastawienia do przyszłości. Obecnie najważniejsza jest dla stylistki rodzina i własny rozwój.

Chcę postawić na podróże, rodzinę i układanie różnych spraw, przede wszystkim na to, żeby żyć. Chciałabym, żeby ten rok był na 100 proc. do życia mówi Joanna Horodyńska.

Plany wyjazdowe gwiazda już zaczęła spełniać. Nowy rok przywitała bowiem na Sri Lance, gdzie spędziła również pierwsze dni stycznia.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.