Newsy

Joanna Jabłczyńska będzie jeszcze raz zdawać egzamin radcowski

2013-12-10  |  09:20

Joanna Jabłczyńska za trzy miesiące po raz drugi stanie do egzaminu radcowskiego. Choć dla gwiazdy to najważniejszy cel przyszłego roku, nie zamierza jednak stresować się tym wydarzeniem tak bardzo jak poprzednio.

– Od stycznia z powrotem siadam do nauki – zdradza gwiazda serialu „Na Wspólnej”.

Aktorka nie zamierza jednak przygotowywać się w takim napięciu i stresie jak poprzednio.

– W tym roku postanowiłam, że szkoda mi tych trzech miesięcy życia zmarnować, więc będę się starała do tego na luzie podejść – mówi Joanna Jabłczyńska i zdradza, jaki ma sposób na powtórne przygotowanie się do egzaminu. – Oczywiście trzeba sobie przypomnieć pewne rzeczy, ale głównie należy wypocząć przed tymi dniami egzaminu. Tam się siedzi naprawdę bardzo dużo godzin, bardzo często bez normalnego jedzenia, w dużym stresie, więc przede wszystkim wydaje mi się, że trzeba wyluzować. Oczywiście w granicach rozsądku.

Joanna Jabłczyńska po raz pierwszy przystąpiła do egzaminu na radcę prawnego w marcu 2013 r. Wtedy nie zdała tylko jednego z pięciu egzaminów (z prawa gospodarczego), uprawniających do otrzymania dyplomu radcowskiego. Bardzo to przeżyła. Na swoim oficjalnym profilu przyznała „Egzamin poprzedziły trzy lata ciężkiej nauki na aplikacji i trzy miesiące przed samym egzaminem rezygnacji z wielu przyjemności i propozycji. To był najważniejszy egzamin w moim życiu, więc nie zamierzam się poddać” – pisała.

Aktorka w 2009 r. skończyła prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Uroda

Konsument

Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie

Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.

Ochrona środowiska

Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat

Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.