Newsy

Piotr Cyrwus: Kobiety są coraz bardziej ambitne. Zagarniają przestrzenie dotychczas uważane za męskie

2021-05-05  |  06:17

W nowym serialu TVN „Żywioły Saszy” aktor wcieli się w rolę komendanta policji, który nieprzychylnie patrzy na działania głównej bohaterki. Piotr Cyrwus tłumaczy, że poruszona w nim tematyka jest niezwykle aktualna, i cieszy się, że może być częścią opowieści. Zaznacza, że szczególnie interesujący jest wątek feministyczny, ukazany głównie dzięki historii tytułowej bohaterki. Uważa, że współczesne kobiety są podobne do Saszy – wyjątkowo silne i odważne.

Aktor tłumaczy, że podczas podróży, którą odbył przed pandemią, uważnie obserwował role, jakie pełnią kobiety w różnych państwach na Wschodzie. Doszedł do wniosku, że w kobietach drzemie niezwykła siła, która stanie się fundamentem przyszłości.

– Kiedyś z moją żoną zdecydowaliśmy się pojechać w podróż trasą transsyberyjską. Magda Cielecka z Grzegorzem Jarzyną byli wcześniej, pochwalili się i my później pojechaliśmy przez całą Rosję, Mongolię aż do Szanghaju. Już wtedy, patrząc na tamtejsze kobiety, myślałem o tym, że następna rewolucja będzie rewolucją kobiet. Być może nie stanie się to za mojego życia, ale bardzo bym sobie tego życzył – mówi w rozmowie z agencją Newseria Lifestyle Piotr Cyrwus.

Aktor uważa, że kobiety powinny być bardziej doceniane. Cieszy się, że wraz z upływem czasu ich głos w społeczeństwie staje się coraz wyraźniejszy. Piotr Cyrwus zwraca uwagę, że takie seriale jak „Żywioły Szaszy” pokazują moc i siłę współczesnych kobiet. To aktualny temat, który warto poruszać zarówno w produkcjach serialowych, filmowych, jak i podczas prywatnych rozmów.

– Na barkach tamtejszych kobiet spoczywa obowiązek podtrzymywania życia, rodzenia nowych ludzi oraz pracy, bo mężczyźni kompletnie się zagubili. Myślę, że taki czas powoli się zaczyna. Twórcy serialu nie myśleli o tym, żeby był modny, ale tak jest. Kobiety biorą życie w swoje ręce, są coraz bardziej ambitne. Zagarniają przestrzenie dotychczas uważane za męskie. Bardzo dobrze, że tak się dzieje – zaznacza.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Moda

Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.