Newsy

Katarzyna Cichopek: Mam w sobie dużo empatii. Pomaganie to część mnie

2014-07-17  |  07:10
Katarzyna Cichopek podkreśla, że zawsze lubiła angażować się w pomoc tym, którym wiedzie się gorzej. Teraz dodatkowo wykorzystuje do tego celu swoje umiejętności aktorskie i popularność. We wrześniu do sklepów trafi zabawka edukacyjna mówiąca głosem aktorki, a część dochodów z jej sprzedaży zostanie przekazana na cele charytatywne.

Zaczęłam pomagać na różne sposoby już w szkole podstawowej. Zawsze organizowałam zbiórki pieniędzy czy ubrań, pomagałam zwierzętom. Lubiłam pomagać i chcę pomagać. Mam w sobie duży pokład empatii. Jest to część mnie, chcę poprzez moją pomoc uczyć też moje dzieci tej wrażliwości na cierpienie innych – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Katarzyna Cichopek, aktorka.

Katarzyna Cichopek rozpoczęła współpracę z producentem zabawek edukacyjnych i jednej z nich udzieliła swojego głosu. Na razie aktorka nie chce zdradzać wielu szczegółów. Wiadomo tylko, że produkt jest przeznaczony dla dziewczynek.
 
Udzieliłam głosu pewnej zabawce. Nie mogę jeszcze dzisiaj powiedzieć jakiej, wszystko będzie wiadomo w sierpniu, a we wrześniu ta  trafi ona do sklepów. Jest to zabawka dla dziewczynek. Nagrywając dla niej głos, nagrywałam tak, jakbym mówiła do swojej córeczki. To jest dla mnie wyjątkowy przedmiot – dodaje Katarzyna Cichopek. 

Aktorka zdecydowała się na współpracę z producentem zabawek edukacyjnych Dumel Discovery między innymi dlatego, że ta firma będzie wspierać finansowo Fundację Dziecięca Fantazja. Aktorka, która od kilku lat jest jej ambasadorką, podkreśla, że zawsze z chęcią przyjmuje podobne propozycje.

Spotkałam Patrycję, czyli prezes fundacji „Dziecięca Fantazja”, która jest tak charyzmatyczna, przy tym uśmiechnięta i pozytywna, że to ona mnie zainspirowała do tego, żeby właśnie z tą fundacją się związać. Wiem o tym, że jak włożę tam pracę, na przykład znajdę sponsora, to wiem, że Patrycja zrobi wszystko, żeby marzenie jakiegoś dziecka było spełnione na 150 proc. – tłumaczy Katarzyna Cichopek.

Za działalność w Fundacji „Dziecięca Fantazja” Katarzyna Cichopek była nominowana w plebiscycie Gwiazdy Dobroczynności.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Dorośli nie umieją rozmawiać o dojrzewaniu ze swoimi dziećmi. Młodzi czerpią wiedzę głównie z internetu

Dojrzewanie i to, co w tym okresie dzieje się z ciałem i emocjami, to w wielu polskich domach wciąż temat tabu. Nawet jeśli rodzice i opiekunowie podejmują temat, to często się okazuje, że nie za bardzo wiedzą, jak mają o tym rozmawiać ze swoimi dziećmi. Młodzi najczęściej szukają odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości w internecie, jednak nie zawsze są to jakościowe treści, zgodne z aktualną wiedzą i pochodzące od wykwalifikowanych ekspertów. – Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie znajdą bezpieczną wiedzę na temat wszystkiego, co się dzieje w ich ciele, głowie i duszy w tak ważnym momencie w ich życiu – mówi Olga Kwiecińska, założycielka i pomysłodawczyni Cześć Ciało.

Media

Robert El Gendy: Z Klaudią Carlos jesteśmy różni charakterologicznie, ale doskonale się uzupełniamy. Jak mam słabszy dzień, to ona przejmuje kontrolę nad rozmową lub odwrotnie

Nowi gospodarze TVP2 nie mogą się nachwalić zarówno atmosfery, jaka panuje w TVP, jak i siebie nawzajem. Robert El Gendy bardzo się cieszy z tego, że może prowadzić „Pytanie na śniadanie” z Klaudią Carlos i przekonuje, że ich duet ma duży potencjał. Na wizji doskonale się dogadują i uzupełniają, a poza kamerami  mają wiele wspólnych tematów do rozmów.

Prawo

Świadomość społeczna na temat ryzyka publikowania wizerunków dzieci w internecie nadal bardzo niska. UODO apeluje o ostrożność

Kilkaset milionów zdjęć codziennie jest publikowanych w internecie, wśród nich wiele z udziałem dzieci. Zdjęcia i wideo zamieszczają zarówno rodzice, jak i placówki oświatowe, do których dzieci uczęszczają. Materiały te, bez względu na to, z jaką intencją są publikowane, mogą trafić w niepowołane ręce i posłużyć do ataku hejterskiego na dzieci, kradzieży ich cyfrowej tożsamości, a nawet zostać wykorzystane przez osoby o skłonnościach pedofilskich. Podkreślają to eksperci UODO i Fundacji Orange w poradniku skierowanym do osób pracujących w placówkach i organizacjach działających na rzecz dzieci.