Mówi: | Katarzyna Dziurska |
Funkcja: | instruktorka fitnessu |
Katarzyna Dziurska: Trenuję dwa razy dziennie, sześć–siedem razy tygodniowo do profesjonalnej walki bokserskiej. Są jej przeciwnicy, dla których jestem nowym wynalazkiem
Instruktorka fitnessu zdążyła się już przekonać, że boks jest sportem, który wymaga wielu umiejętności na najwyższym poziomie. Pięściarz musi być bowiem odważny, odporny i silny. Ważne są również zdolności analityczne. Katarzyna Dziurska przyznaje jednak, że z dużą determinacją zdecydowała się przekroczyć próg tej dyscypliny i pod okiem fachowców rozpoczęła przygotowania do profesjonalnej walki. Choć wiele osób ją w tym wspiera, to nie brakuje również przeciwników i wątpiących. Na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy stoczy pierwszy profesjonalny pojedynek.
Nie da się porównywać dyscyplin sportowych pod kątem ich trudności, ponieważ każda z nich jest unikalna i osiągnięcie poziomu mistrzowskiego wymaga ogromnych nakładów czasu i pracy. Jedną z bardziej wymagających jest jednak boks. Dziurska wspomina, że jej przygoda z tym sportem zaczęła się zupełnie przypadkowo.
– Moja pasja do boksu zaczęła się dwa lata temu z pojedynczego pójścia na boks, żeby urozmaicić swoje życie sportowe. I to przerodziło się w pasję, którą bardzo mocno udoskonalam, chcę się rozwijać. Z tej zajawki powstał też pomysł, żebym się sprawdziła w zawodowej walce bokserskiej, więc teraz od dłuższego czasu już przygotowuję się do niej bardzo profesjonalnie z trenerem od przygotowania motorycznego, z trenerem od boksu – mówi agencji Newseria Lifestyle Katarzyna Dziurska.
Trenerka z dużą ekscytacją rozpoczyna nowy rozdział swojego sportowego życia i ma nadzieję, że przyniesie jej on sporo zadowolenia. Jak przekonuje, boks to dla niej wyzwanie, którego podejmuje się z wielu powodów.
– Zależy mi na tym, żeby rozwijać się jak zawodowy sportowiec, teraz już w innej dziedzinie. Jest to dla mnie zupełnie nowa dyscyplina, nowe środowisko, ale najważniejsza jest ta droga, to, ile faktycznie nie tylko mój organizm potrafi znieść, ale też moja psychika, mój umysł. Bo jednak dla większości boks jest bardzo agresywnym sportem, a dla mnie jest to świetna dyscyplina, która wymaga mocnego myślenia i skupienia się podczas walki. I tego chcę się nauczyć. Oczywiście będę robiła wszystko, żeby wygrać tę walkę, ale to właśnie ta droga, którą teraz przechodzę, jest dla mnie najważniejsza i na pewno pozwoli mi na większy rozwój. A później pokażę to, co potrafię, już w ringu – mówi.
Katarzyna Dziurska podkreśla jednak, że nie wie jeszcze, kiedy stanie na ringu. Konkretna data walki zostanie dopiero ustalona.
– Jak tylko będzie wiadomo, kiedy będę walczyła, to oczywiście powiadomię media – mówi.
Teraz sportsmenka skupia się na przygotowaniach i wie, że nie może pozwolić sobie na żadne zaniedbanie. Każdy trening to dla niej duży krok naprzód.
– Trenuję dwa razy dziennie, sześć–siedem razy w ciągu tygodnia, rano są treningi bokserskie, po południu treningi motoryczne, które przygotowują mnie pod kątem siły, wytrzymałości, po prostu wzmacniają te parametry. Jest to więc bardzo intensywne, więc jak prawdziwy sportowiec jem, śpię, trenuję i regeneruję się. Oczywiście też muszę znaleźć czas na pracę, bo razem z moim partnerem prowadzimy platformę, na której swoją postawą chcemy motywować innych do zmian nawyków, do zdrowego stylu życia i do spełniania swoich marzeń – mówi.
Katarzyna Dziurska przekonuje, że boks i udział w profesjonalnej walce jest dla niej właśnie spełnieniem jednego z jej zawodowych marzeń. Na ringu zamierza więc dać z siebie wszystko i nie zawieść tych, którzy w nią uwierzyli.
– Jestem bardzo pozytywnie nastawiona, mam wokół siebie sztab świetnych ludzi, ogromne wsparcie mojego partnera i mojej grupy, do której należę, więc wszyscy we mnie bardzo mocno wierzą. Oczywiście są też przeciwnicy, bo jestem nowym wynalazkiem, przyszłam z zupełnie innej dyscypliny sportu, więc dużo osób też we mnie wątpi. Ale ja robię swoje, spełniam marzenia i chcę pokazać, że w wieku 34 lat można osiągać sukcesy, nawet zaczynając coś od zera – dodaje.
Z grupą KnockOut Promotions Katarzyna Dziurska podpisała trzyletni kontrakt.
Czytaj także
- 2025-01-30: Europosłowie PiS i Konfederacji ostrzegają przed europejską cenzurą. Blokowanie treści w sieci zagraża wolności słowa
- 2025-01-22: Ślepe pozwy pomogą walczyć z hejtem w internecie. Spodziewana lawina wniosków może sparaliżować sądy
- 2025-01-29: Przyroda w Europie ulega ciągłej degradacji. Do 2030 roku UE częściowo chce odwrócić ten proces
- 2025-02-03: Damian Janikowski: Radosław Majdan to jest superkompan na wyprawy, na zakupy i megagość do pogadania
- 2025-01-23: Damian Janikowski: Charakter wojownika pozwolił mi przejść z zapasów do MMA. Mam zamiar wysoko zajść w Federacji KSW
- 2024-12-09: Zaangażowanie północnokoreańskich żołnierzy eskaluje konflikt w Ukrainie. Europosłowie wzywają do większej współpracy obronnej w UE
- 2024-11-08: Katarzyna Ankudowicz: Jestem zdruzgotana i przerażona, że Donald Trump został prezydentem. On przecież się chwali, że Putin to jego najlepszy kumpel
- 2024-11-20: Katarzyna Ankudowicz: Jestem z przemocowego domu. Dużo kosztowało mnie, żeby wyjść z tego i zacząć funkcjonować bez piętna bycia totalnie gorszą
- 2024-12-10: Katarzyna Ankudowicz: Jak ludzie odbiorą moje rolki, to jest ich sprawa. Muszę stawić czoło krytyce
- 2024-10-24: Polacy świadomi wpływu ćwiczeń fizycznych na zdrowie. Branża fitness notuje zwiększony ruch
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.